Jak jsem zachraňovala kočku..
Zachtělo se jí dovnitř, když viděla svoji zrzavou maminku, kterak prolezla za mnou,
aby mě přivítala svým lísáním, dala tak najevo svou kočičí lásku a za odměnu se dočkala
něčeho moc dobrého..
Nic netušíc - jsem na ni volala z druhé strany z kuchyňských dveří do zahrady..
Mezitím si přišel pro něco na zub i můj nejstarší synek - v telce dávali detektivku a v ní
stašně brečelo dítě.. "Co to je??", říká synek.. "
"Co by to bylo? Detektivka.." " No to já nemyslím - CO TO JE??"
"Televize - ale to dítě teda řve strašidelně.." "Mami! - ale vždyť je to tady.."
Kluci jsou přece u babičky - zoufalý pláč nepřestává a já se jdu podívat odkud by to teda
mohlo být a utíkám do zimní zahrady.. Někdo to měl kdysi na fcb - kocour prolézá ventilačkou..
Moje kočka už neprolézala! Visela!
Zaseklá za břicho v tom nejužším místě, nožičky jí visely a ona naříkala jako mučené dítě..
jsem naštěstí mučené dítě neslyšela, ale určitě by to znělo stejně...Zespodu jsem se jala
nebohou čičinu zvednout do širšího místa - posekala mi ruce drápkama - musela jsem jí chytit
za kůži na krku, jednou rukou a druhou tlačit nahoru - šup a bylo to.. Odměnila se mi předením
na klíně, když jsem ji hladila a tím, že během další půlhodiny přestala kulhat..
Když tam tak visela - tragikomičnost situace zhoršila jen představa,že by se to stalo v době,
kdy jsem byla pryč a já našla jen zatuhlou, šprajclou mrtvolku.. Mé přidrzlé nejstarší dítě
prohlásilo, že bych se šla oběsit.. Ubezpečila jsem ho, že tu radost bych mu neudělala, neb
má ještě dva mladší bratry - ale že by mě možná musel křísit.. To ho samozřejmě nepřekvapilo..
Ovšem myslím, že celkově byl rád, že ten srdceryvný pláč včas rozeznal od televize..
Přemýšlím, že kromě očaře bych měla ještě na ušní.. Nejen, že se mi zkracují ruce, ještě
nepoznám kočičí křik o pomoc, od dětského pláče v televizi..
Apropos - mohou kočky páchat sebevraždu?? :-)
Mirka Součková
Rozhodnutí vladaře (nad svým životem)
Když odchází síly, nechce se už být, nechtěl jsem přežívat, jen naplno žít. Zářit a milovat a naplno hrát, cítit a pracovat - dělat, co mám rád.
Mirka Součková
Klíče v kanálu
Vzteky hryžu ret a brečím tu u Kryla Už není cesty zpět? Není kam bych ukryla, své strachy o naši zem. Co necháme tu dětem?
Mirka Součková
Ladíme k sobě
Jsi můj hlas a já tvůj druhý, ladí nám spolu každý tón, nerušíme svoje kruhy přeladils mě, jak zvonař zvon.
Mirka Součková
S tebou
Stebou je i mlha, něžná vata, s tebou čas, jak mladý koník chvátá, s tebou i listí na podzim je krásné, i noc, ve které pro nás slunce zhasne.
Mirka Součková
Drž mě a nepouštěj
Jsem snad všechno, co jsi nepotkal jsem srdce co tě bolí, jsem to málo, co jsi nečekal a ve tvých očích solí.
| Další články autora |
Zemřela Zdena Mašínová, dcera legionáře a perzekvovaná sestra uprchlých odbojářů
Ve věku 92 let zemřela Zdena Mašínová, jejíž bratři za totality utekli ozbrojení na Západ. Čelila...
Po deštích se lesy plní houbami. Tady mají Pražané největší šanci na plný košík
Počasí posledních dnů jako by si čeští houbaři sami vymodlili. Kombinace vydatných dešťů a...
Pražská muzejní noc 2026: Na Florenci se chystá videomapping zdarma, zahraje i Lake Malawi
Více než 60 muzeí, galerií a dalších kulturních institucí otevře své brány netradičně v nočních...
Nejen důchodci jezdí v Praze zdarma. Za MHD neplatí děti a tyto profese, výhody mají i někteří psi
Pražská MHD patří navzdory svému rozsahu k těm nejlevnějším v zemi, i tak může být nákup ročního...
Mačkáte v MHD tlačítka správně? ROPID vysvětlil, jak dávat znamení bez zmatků
Kdo někdy nervózně mačkal tlačítko v tramvaji pětkrát za sebou nebo hledal ten správný čudlík, není...
Jeden člověk zemřel po srážce s vlakem na Frýdecko-Místecku
Srážku s vlakem v pondělí odpoledne nepřežil na Frýdecko-Místecku jeden člověk. Neštěstí se stalo...
H. Králové po zásahu ÚOHS udělá nové hodnocení stomilionového tendru na náměstí
Město Hradec Králové udělá po rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) nové...
Hospodaření Znojma loni skončilo schodkem, výrazně vzrostly výdaje na investice
Hospodaření Znojma skončilo za loňský rok schodkem 273 milionů korun, výdaje činily 1,621 miliardy...
Cenu města Ostravy dnes získaly další čtyři osobnosti veřejného života
Cenu města Ostravy získaly další čtyři osobnosti. In memoriam byla cena na dnešním slavnostním...
- Počet článků 161
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1042x
Někdy i neřízená střela,
umím se chovat jako dáma,
vím,co se sluší a co bych měla.
Však duše má je nespoutaná
od dětství plná emocí,
a nikdy nebyla jsem vdaná.
Však než-li plakat po nocích,
píšu si verše na ubrousku.
Jsem z kraje pěkných písniček,
poskládám bolest z malých kousků
do písmenek či notiček.
Znám hodně starých lidí,
co umějí být laskaví
co do duše ti vidí
a poznají,že churaví.
A umějí ji pohladit,
tak taková,bych chtěla být.



















