Soumrak demokracie na Národní
A tuto vzpomínku si dovolí zneuctít parta primitivních samozvanců, vedených jakýmsi Otakarem Gemundem, kteří si uzurpovali právo rozhodovat o tom, kdo smí nebo nesmí položit květiny k památníku. Květiny od prezidenta Zemana, premiéra Babiše a dalších politiků, Tomia Okamury nebo Jana Hamáčka, demonstrativně hodili do koše, neboť prý byly neslučitelné s naší demokracií.
S jakou demokracií, proboha? Demokracií těchto samozvanců, kteří netuší co takové slovo znamená? A kteří svým aktem brutálně znesvětili památku na hrdinství a krvavé oběti českých studentů? Taková demokracie není.
Demokracie je přece politický systém, ve kterém vládne volbami zvolená většina a ti, kteří v politickém boji prohráli, se s výsostným respektem k výsledkům voleb snaží, aby se v těch příštích stali vítězi oni. A zde se podle mého dostáváme k „jádru pudla“. Na naší politické scéně totiž působí politické figury, pro které je demokracie nejspíš jen prázdné slovo. A kteří se s výsledky rok starých parlamentních voleb nikdy nesmířili a dělají všechno proto, aby jejich demokratické výsledky zvrátili. Výsledkem jsou pak šibenice na Václavském náměstí a květiny od prezidenta republiky v koši na odpadky. Co přijde příště? Třeba střelba do demonstrantů ze zálohy jako na Majdanu?
Nevím, kdo bude mít v takovém případě prst na spoušti, zda opět nějaký primitiv Gemund nebo jiný Kaputin, ale dokážu si představit, kdo jim v takovém případě povede ruku. Reakce některých politiků, jako jsou třeba poslankyně Němcová nebo pánové Kalousek, Pospíšil a další, na zneuctění památky studentů na Národní totiž hovoří jasnou řečí.
Milan Šarapatka
Audit na ministerstvu obrany

Trump chce ukončit konflikt na Ukrajině co nejdříve a všemi prostředky. V Londýně zase jen slova místo činů. Další zbrojení až po auditu v rezortu obrany.
Milan Šarapatka
Evropa musí mít novou bezpečnostní dohodu za účasti všech zemí i Ruska a USA!

Trump jedná s Ruskem. Ví, že ukrajinský konflikt už vyhrát nelze. Evropa chce ale bojovat až do hořkého konce. Vývoj na Ukrajině po válce je zcela nepředvídatelný. Evropa potřebuje bezpečnostní strukturu za účasti Ruska.
Milan Šarapatka
Stane se válka na Ukrajině Trumpovým Vietnamem?

Mnozí se nyní ptají, jak se Trump, který dnes již podruhé nastupuje do úřadu amerického prezidenta, popasuje s válkou na Ukrajině.
Milan Šarapatka
Český establishment vsadil vše na vítězství Kamaly a po zvolení Trumpa neví kudy kam.

Čeští političtí představitelé tolik fandili Kamale Harris, že nyní neví, jak se popasovat, po Trumpově triumfu, se změnou americké politiky. A naše diplomacie potřebuje odideologizovat. Zvládne to „diplomatický veleduch“ Lipavský?
Milan Šarapatka
Ať žijí Obrtlíci!

Vítězství D. Trumpa ve volbách zapůsobilo jako bomba. Došlo ke změně názorů našich politiků, jako na obrtlíku. A média, věrně sloužící koalici, denuncující Trumpa, mezitím vypouštějí mlhu a hledají viníky Kamaliny prohry.
Další články autora |
Herci, sportovci i politici. Podívejte se na VIP, které dorazily na rozlučku s Bartoškou
Nejen známé tváře z uměleckého světa se přišly v úterý večer rozloučit se zesnulým prezidentem MFF...
Křišťálové glóby a nezapálená cigareta. Bartoškovi vzdávali lidé hold sedm hodin
Široká veřejnost se v úterý naposledy rozloučila s Jiřím Bartoškou. Pražské Rudolfinum bylo pro...
Šok a ticho. Evropští lídři po telefonátu Trumpa s Putinem nevěřili svým uším
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj a evropští lídři oněměli poté, co se s nimi americký...
Tragicky zahynul moderátor počasí v České televizi Jan Šrámek
V sobotu odpoledne při nehodě v italských Alpách zemřel dlouholetý meteorolog a moderátor počasí...
Válečná loď se při spuštění na vodu rozbila. Kim Čong-un přihlížel a zuřil
Kolaps sebeúcty, nedbalost, trestný čin! Tak zuřil severokorejský vůdce Kim Čong-un, který...
Vláda schválila misi českého astronauta Svobody, zaplatí za ni dvě miliardy korun
Vláda schválila misi českého astronauta Aleše Svobody na Mezinárodní vesmírnou stanici, náklady...
Většina firem vyhazuje miliardy korun ročně navíc za energie, ukázal průzkum
Většina českých firem zbytečně přeplácí za energie až miliardy korun ročně. Dodavatele a jejich...
ŘSD pozastavilo stavbu dálnice D11 na Trutnovsku. Kvůli radioaktivitě
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) pozastavilo stavbu asi 300 metrů dlouhé části úseku D11 z...
Policie uzavřela případ zapomenuté zbraně ve Sněmovně jako přestupek
Případ zapomenuté pistole ve Sněmovně mohl být podle policie přestupkem. Vyšetřovatelé proto věc...

Dopravní referent
Zdravotnická záchranná služba hl. m. Prahy
Praha
- Počet článků 236
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 2147x
V letech 2013-2017 jsem byl nezávislým poslancem Parlamentu ČR.