Víc důkazů o přítomnosti mimozemšťanů než o vinících pádu letadla

Zatímco experti na vojenskou resp. leteckou techniku se zdráhají z dostupných informací činit nějaké závěry, média spolu s politiky roztočili mrak podezření na proruské resparatisty resp. Rusko jako takové. To vše bez jakéhokoliv relevantního důkazu kromě indicií posbíráných pouze ze sociálních sítí (Twitter, YouTube). Napadá mě tedy analogie, že více informací a důkazů i svědectví máme o různých údajných setkáních s mimozemšťany.

Světla nad Phoenixem v Arizoně, USA

Tento známý UFO incident měl tisíce svědků a pozorování obrovské lodě mimozemšťanů dosvědčil i sám guvernér Arizony Fife symington.

Krom toho byly pořízeny videozáznamz televizním štáby místní televize spolu s mnoha záznamy z videokamer místních obyvatel. 

Tyto tisíce lidí popisují, jak měla ohromná loď letět pomalu nad městem se světly zářícími ze spodu.

Tato událost z roku 1997 přezdívaná "Phoenix Lights" byla jedním z nejmasovějších pozorování něčeho vypadajícího jako nějaké plavidlo neznamé pokročilé technologie, kde pak největší podezření padá na mimozemšťany.

Nad Ukrajinou (zatím) pouze sociální média

Důkazy z Ukrajiny jsou přitom orientované pouze na sociální média (tj. ani žádná osobní svědectví):

- tamější údajné rozhovory nějakých domnělých povstalců hovořících o úspěšném sestřelení letadla (záznam, který někteří experti rozporují jako podvrh) či

- vyjádření někoho na Twitteru

- resp jiné video z YouTube, kde měl údajně probíhat převoz techniky BUK schopné sestřelit dopravní letadlo (letící ve vysoké výšce), o kterém experti při bližším průzkumu odhalili, že na videu je vidět cedule indikující, že toto vozidlo projíždělo cca 100 km vzdáleným městem, které je v současnosti pod kontrolou Ukrajiny.

Zde se reportér Associated Press ptá mluvčí USA, zda mají k dispozici i něco jiného než informace ze sociálních sítí:

To vše jsou tedy pouhá audiovizuální média povalující se kdesi po YouTubech, které v dnešní době je jednoduché zmanipulovat už i skoro pro amatéra s běžným PC.

Hlavně tyto vizuální důkazy nebyly například pro mě osobně nikdy moc důkazem ničeho ať už u UFO nebo ani v tomto případě tomu nepřikládám až takovou důležitost. 

Přitom jakoby bychom měli na základě podobných rychlokvašných nejasných indicií vytvářet mrak podezření nad zapojením Ruska či tzv. proruských separatistů a už se i mluvilo o přitvrzení sankcí.

Nejde mi o to obhajovat Rusko, ale pozastavuji se nad tím s jakou lehkostí lidé nabývali přesvědčení jistoty, kdo pád letadla může. I snad co bylo toho důvodem. 

Belgická vlna pozorování z 1990

Světla ve Phoenixu možná předčí vlna pozorování podívných objektů na obloze v Belgii roku 1990, které dokonce při nízkém průletu nad zemí a náhlém pro naši běžně známou technologii neuvěřitelném zrychlení rozbily tlakovou vlnou všechna okna přilehlých domů.

Vše bylo potvrzeno jak na radaru tak i vizuálně piloty belgické armády, kteří se jali tyto objekty pronásledovat. 

Události kromě místních obyvatel dosvědčila policie a armáda, která zahájila následně vyšetřování. Po ukončení vyšetřování na tiskové konferenci zástupce armády prohlásil, že vyloučili, že by šlo o hologram či nějaká experimentální letadla USA.

Opět se zde nabavíme o sociálních sítích ale o regulerních vyjádřeních představitelů belgické armády s konkrétními důkazy.

Mimochodem v roce 2001 Ukrajina omylem sestřelila ruské dopravní letadlo. Teď se ale podobná situace zhysterizovala do jakéhosi "bezprecedentního vojenského zločinu", ikdyž to opravdu mohl být jen omyl. Jakoby někdo měl zájem situaci zveličit hyperbolicky až do války. 

Autor: Jiří Míka | středa 23.7.2014 13:54 | karma článku: 17,22 | přečteno: 1150x