Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Moc velký reset na tak malý zájem masmédií

Všiml jsem si, že masmédia o Velkém resetu zároveň zmiňují konspirační teorie. Vlastně jsem nenašel snad ani jediný, který by je nezmiňoval. Tak počkat. Takže by o tom jinak ani nereportovali?    

Dokonce ve zpravodajství ČT24, tedy České televize, jsem nenašel jakýkoliv článek o Velkém resetu. Ani žádný ten debunkující ... uváděcí na pravou míru řeči, co se šuškaj po internetech. Ani to. Nějak jim to asi přišlo nepodstatné o změně režimu vůbec mluvit?

Přitom bych přísahal, že zrovna na webu ČT24 byl onehdá relativně krátký článek, který o stakeholder kapitalismu (jednou z hlavních myšlenek Velkého resetu) hovořil. A zmiňoval hlasy obav, že směřujeme zpět k socialistické totalitě.

V českých médiích jsem našel vlastně jediný článek. A to na serveru Echo24. 

https://echo24.cz/a/SvYnN/velky-reset-temer-pravdiva-konspiracni-teorie

Každá doba přináší vlastní konspirační teorie. Taktéž pandemie koronaviru zrodila svou. Říká se jí velký reset. Jde v podstatě o variaci na konspirační teorie o kontrole světa malou skupinkou mocných, ať se jedná o sjezd Bilderberg, ilumináty, rozenkruciány, templáře a další tajemné skupiny. Teorie ohledně velkého resetu tvrdí, že pandemie byla uměle vytvořená globální finanční elitou a světovými vůdci, aby vytvořili krizi, která bude záminkou k reformě světových vlád a vytvoření jediného totalitárního marxistického režimu. To je samozřejmě nesmysl. Pravda je totiž svým způsobem ještě horší.
Teorie velkého resetu se opírá o pár reálných základů. Velký reset (Great Reset) je název iniciativy, kterou představil v dubnu princ Charles a zakladatel a šéf světového ekonomického fóra Klaus Schwab. Jedná se o plán, jak využít pandemii k vytvoření spravedlivějšího světa. Schwab navíc sepsal, společně s ekonomem Thierry Malleretem, stejnojmennou knihu, ve které své nápady ještě dále rozvíjí. Teorie však nabrala opravdu na obrátkách poté, co kanadský premiér Justin Trudeau v projevu na zasedání OSN koncem září prohlásil: „Tato pandemie je příležitostí k velkému resetu. Je to naše šance zrychlit předpandemické snahy na přebudování ekonomických systémů tak, aby doopravdy řešily globální výzvy, jako je extrémní chudoba, nerovnost a klimatická změna ... [zbytek paywall]

To mi vlastně říká, že by o tom ani nepsali, kdyby se o tom právě nešuškalo v alternativě?

Když o tom média mluví, tak je to s titulky v duchu "Šíří se nám tu jakési divoké teorie o tzv. Velkém resetu. Přečtěte si tu vše, co potřebujete vědět."... Tedy reakční až teprve. 

Z toho mi vyplývá, že by se Velkým resetem masmédia ani nezabývala, pokud by to neřešili alternativci, které teď nově nazýváme tzv. dezoláty.

Největší změnou lidské společnosti v moderní historii a v určitých směrech ("změní se samotná podstata toho být člověk") v celé známé lidské historii?

Na webu ČT24 jsem nenašel jedinou zmínku o tzv. stakeholder kapitalismu. Natož o nějakém resetování světa. Ani debunking. Prostě nic.

Ovšem našel  jsem na stránkách Ministerstva průmyslu a obchodu jakousi Bílou knihu pro tzv. 4. průmyslovou revoluci pod názvem "Národní iniciativa Průmyslu 4.0". To je jedna z dalších starších publikací i pana Švába - "4th Industrial Revolution"

Iniciativa Průmysl 4.0, strana 3

V textu jsem se opět dočetl, že se kromě Internetu věcí (IoT) očekává propojení člověka s počítačem. A že by o tom měla být celospolečenská diskuze, protože se to prý dotkne každého člověka ve všech oblastech života.

Vybavuje si  někdo takovou diskuzi? Jediní, kdo o Velkém resettu mluví, jsou dezoláti. A partičky v Davosu, ale média nám ani  neříkají, o čem si tam povídají, přestože World Economic Forum (WEF) toho má plný web i svůj vlastní YouTube kanál. 

Když už je dezoláti donutí o tom něco napsat, tak jsou takové články plné eufemismů a různých obecných frází typu "Velký reset je jen snaha pomoci ekonomice po tom covid pr*****. Co je na tom špatného? Jste snad proti pomáhání ekonomice?"

Typicky ani  nezmíní koncept stakeholder kapitalismu. Ani ESG. Samozřejmě ani CDBC.

Zkuste se zeptat babičky, co si myslí o CDBC? Buď nebude vědět, o čem to mluvíte, nebo znalecky vykřikne "Zločin!!!"

Když se podobně někoho namátkově zeptáte na Ukrajinu, bude vědět, o jakém tematu je řeč. I právě senioři, kteří už asi  nemusí být nutně tolik na tepu doby. Jsou témata, které masmédia umí zpropagovat tak dobře, že o nich ví i lidé, kteří nečtou noviny a nekoukají na televizi, protože dřív  nebo později jim to někdo leakne.

CDBC, Velký reset, ESG jsou namátkou význačné velké věci na zcela opačném  spektru zájmu oproti Ukrajině. Nebo COVIDu předtím, který teď média sveřepě ignorují.

Ne že by mi chyběla aktuální čísla počtu nakažených a podobné statistické peklo. Chybí pozastavení nad tím, co fungovalo, a co nefungovalo. 

Je absurdní a ALARMUJÍCÍ samo o sobě, že není ani sebemenší snaha o toto zhodnocení.

Aktivity typu Inovace republiky to přesně dělají, ale kupodivu sami covidisté na téma zapomněli v  podstatě doslova ze dne vjezdem tanků Ruska na Ukrajinu. 

Takže teď se o COVID zajímají už jen alternativci. Nové typy médií, které vznikly během COVIDu.

A tato dezolátní média o Velkém resetu mluví. Taky jako jediní. 

Ale tak rychle na stránky našich elfů, kteří uvádí věci na tu nejpravější míru

https://manipulatori.cz/velky-reset-nova-konspirace-o-svetove-totalite/Plán tzv. „Velkého resetu“ skutečně existuje.

Tak to jsme se toho dozvěděli. :-D

Ale teda sranda, jak jakože připouští existenci plánu Velkého resetu, jakoby mohly být snad pochyby, že vůbec existuje něco s takovým názvem?

Potvrzuje mi to znovu, že pokud Manipulatori.cz mají potřebu potvrzovat, že takový plán existuje, pak skutečné šiřší povědomí opravdu chybí.

A zjevně jen díky nezájmu masmédií včetně České televize, která má ze zákona povinnost informovat vyváženě a objektivně, a přesto o tématu neinformovali vůbec. 

Velký reset tak zůstává být veřejným tajemstvím.

O kterém se nemluví. Které se rovnou realizuje. Povídání o kompletní změně povahy člověka by nás jen zdržovalo od našeho cíle.

Od ledna 2023 je v EU, a tedy i v ČR zavedeno povinně ESG.

Ano, to ESG, o kterém nám ani neřekli, že existuje. Je už rozhodnuto. (Zbývá už jen ratifikace. Tedy formalita.)

Naše média. Všechna česká mainstream média se neobtěžovala ani zmínit, že ESG existuje, natož že se něco takového schvalovalo, a jaké to bude mít dopady na podnikatele a firmy v ČR.

O ESG jsme se mohli dozvědět pouze z médií zaměřených na investice a ekonomiku. Téma se přitom zdaleka netýká jen investorů.

ESG je formou tzv. stakeholderství s největším investičním fondem světa ve svém čele - BlackRock.

Tedy souvisí s Velkým resetem velice úzce. A ostatně i ESG je dítě toho samého WEF.

ESG rating firem je trochu složité a často až byrokraticky znějící téma, ale v podstatě jde o jakýsi sociální kredit pro firmy. (Environment, Social a Governance)

V ČR bude v roce 2025 pro začátek povinné pro velké firmy. Od roku 2026 bude povinné i pro malé a střední firmy. 

Malé firmy budou nuceny odesílat zjednodušený výkaz oproti velkým firmám, ale ESG bude ovlivňovat a už nějakou dobu s rostoucí mírou ovlivňuje podnikání i menších firem, které nyní tuto povinnost ani nemají.

ESG rating je velmi komplexní nefinanční výkaz dobrých bodů za chování firmy. 

To ovlivní, jestli vám bude banka ochotná poskytnout půjčku, nebo jestli s vámi bude chtít někdo obchodovat. 

Protože obchodovat s někým, kdo má malé ESG skóre, nebo takové výkazy ani neposílá, by si sám snížil své vlastní ESG skóre. 

Za mě je to dokonale vymyšlené tiché převzetí moci korporatismu. Nebo-li fašismu. Státu provázaného s korporacemi. A rameno implementace všech ideologií v pozadí. Skrze peníze.

Jde tedy očekávat, že od roku 2025/26 se čeští zaměstnanci v práci začnou setkávat se školeními o diverzitě nebo vyzvídáním firmy, jestli je jejich zaměstanec transexuál, aby firma mohla získat nějaké ESG body k dobru.

Celej ten magořinec, na který se koukáme teď z USA a podobnných progresivích zemí, kde tyto korporace už své ESG výkazy samy dobrovolně dodávaly. Proto asi o různých woke úletech slyšíme právě nejčastěji z USA.

A to je jen začátek. Samotný Velký reset WEF popisuje jako kompletní "transformaci" celé lidské společnosti.

Pokud dokopeme masmédia, aby něco řekla k ESG, tak pravděpodobně uslyšíme něco na způsob:

"Ajéje... zas nám tu pobíhají magoři vykřikující, že za ESG se skrývá nějaká totalita. Tak zde si přečtěte, co o tom potřebujete vědět. Konspirační teorie jsou blablabla.. Nejčastěji jim věří.. blablabla extrémisté.. blablabla.. Nejznámější konspirační teorie je asi ..blablabla..Věří  jim většinou  hloupější lidé.Každopádně ESG je pouze snaha narovat nerovnosti ve společnosti. Aby se každý cítil participován v řízení věcí, které se dotýkají nás všech.A to jsou právě ti stakeholdeři. Ti co mají svůj hmotný zájem v činnosti korporací, například v životním prostředí a  jeho ohrožení  změnami klimatu způsobených emisemi CO2. Ale žádný strach. Tohle není  žádný Socialismus 2.0. Naopak budou vše šéfovat korporace a moudrá NGO, které zastoupí hlas lidu. Hurá! Bravo!

WEF v roce 2020 publikoval video a článek na svém serveru www.weforum.org , kde zazněly věty, které mnoho lidí natolik šokovaly, že je následně ze svého serveru raději odstranili.

Bylo tam "V roce 2030 nic nevlastním, nemám žádné soukromí, ale jsem šťastná."

Nebo jak si vše budeme pronajímat přes počítače a to nám pak dodají drony. Že maso budeme jíst pouze svátečně a podobné perly.

Ale nebojte. Jsou to ti samí, co věří, že muž může rodit a kojit děti, tak tomu všemu můžeme důvěřovat.

A raději i věřit... aby nás nevyhodili z práce. Inženýr Google byl okamžitě propuštěn, když zpochybnil, že muži a ženy jsou identičtí. Přestože byl vyzván, aby se k vyjádřil, nelíbila se jim jeho odpověď. Může být rád, že nedostal provaz.

Zakončím to přednáškou Michaela Rectenwalda v Mises institutu

 

Autor: Jiří Míka | neděle 4.6.2023 4:18 | karma článku: 20,59 | přečteno: 446x
  • Další články autora

Jiří Míka

Jak na elitním diskuzním serveru NYX chybí diskuze

Server NYX bývá popisován jako elitní, protože pro přístup do diskuzí je nutné získat schválení. Mezi uživateli je mnoho odborníků z různých oborů včetně zaměstnanců České televize a jiných médií.

9.12.2023 v 20:06 | Karma: 14,72 | Přečteno: 712x | Diskuse | Společnost

Jiří Míka

Hon na Ševčíka

Pan Ševčík se měl připlést k demontraci, když šel náhodou okolo. Spustila se démonizace a volání po jeho odvolání jako děkana VŠE. V demokratické zemi za to, že šel okolo demonstrace. Indikuje mi to směřování k povědomé totalitě.

16.4.2023 v 16:12 | Karma: 35,70 | Přečteno: 1079x | Diskuse | Společnost

Jiří Míka

Reklamy - státem schválená propaganda

Až stát zakáže reklamy a marketing jako takový, pak mu budu věřit, že chce bojovat s manipulacemi. Vládní návrh na potírání "dezinformací" se hájí potíráním škodlivých manipulací. Ale reklamy si dokonce sám zadává.

5.1.2023 v 21:28 | Karma: 19,35 | Přečteno: 379x | Diskuse | Společnost

Jiří Míka

Korporace, banky i politici protlačují koncept metaverse

Jsme opakovaně upozorňováni, že dojde ke změně podstaty člověka - jeho propojení s digitálním světem spolu s genetickými modifikacemi a augmenty lidského těla. Od náhradních končetin po implantovaný mikročip.

28.8.2022 v 23:36 | Karma: 7,15 | Přečteno: 322x | Diskuse | Společnost

Jiří Míka

Válek nerespektuje rozhodnutí SÚKL

Státní úřad pro kontrolu léčiv nedoporučil očkovat děti 12 až 16 let booster vakcínou. Ministr Válek se rozhodl ministerstvem zdravotnictví vakcínu schválit a jít tak proti rozhodnutí státního úřadu na kontrolu léčiv.

12.2.2022 v 14:17 | Karma: 26,72 | Přečteno: 541x | Diskuse | Společnost
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Kompletní OH 2024 v Paříži díky televizi Telly

15. července 2024,  aktualizováno  22.7 8:34

Získejte 100 televizních kanálů na 30 dní zcela zdarma díky internetové televizi Telly. Součástí...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

„Katastrofa pro Ukrajinu.“ Trumpův výběr viceprezidenta rozklepal Evropu

16. července 2024  10:28,  aktualizováno  12:04

Jméno J.D. Vance naznačuje, kam by se mohla ubírat zahraniční politika Spojených států v případě...

Vláda schvaluje „český“ Green Deal. Prudce zdraží benzin, uhlí i stavby

17. července 2024

Premium Benzin a nafta podraží od roku 2027 až o deset korun, stavět nové domy bude složitější kvůli...

Bidenovy úspěchy jsou v moderní historii nevídané, uvedla Harrisová

22. července 2024  17:16,  aktualizováno  18:24

Americká viceprezidentka Kamala Harrisová uvedla, že úspěchy prezidenta Joe Bidena nemají v moderní...

Požár kamionu s bateriemi zastavil na D1 provoz ve směru na Prahu

22. července 2024  16:41,  aktualizováno  18:19

Kvůli požáru kamionu ve Vražném na Novojičínsku je neprůjezdná dálnice D1 ve směru na Prahu. Na...

Při nehodě tří aut se zranilo šest lidí. Pro dospělého a dítě letěly vrtulníky

22. července 2024  18:06,  aktualizováno  18:19

Při nehodě tří osobních aut u Rané na Lounsku se zranilo šest lidí. Do ústeckého traumacentra...

Bouřky udeřily hlavně v jižních Čechách, vznikají už i na Moravě. Hrozí kroupy

22. července 2024  6:50,  aktualizováno  18:12

Vlnu veder ukončila studená fronta, která přechází od západu. Do Česka dorazily bouřky, první z...

Sex je jako chipsy. Chcete ho, dáte si ho a akorát vás bolí břicho
Sex je jako chipsy. Chcete ho, dáte si ho a akorát vás bolí břicho

Alespoň to říká Marek Cinko, sochař, který prošel různými profesemi. Byl počítačovým grafikem, prodavačem, tesařem a tantra masérem. Právě při...