Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Jsem ze sebe zhnusen...dál se stýkám s Rusem.

Bedlivě sleduji veškeré dění kolem, vnímám utrpení civilního obyvatelstva, vidím mrtvé na bojištích i ve věznicích, porušování mezinárodního práva a snažím se nad tím vším přemýšlet. Tak kde ksakru dělám chybu...?

Jsem si vědom statisíců mrtvých na frontě i mezi civilním obyvatelstvem. Nepochybuji o pravdivosti této informace a je mi upřímně líto nejen těch mladých, mrtvých odvedenců, ale i jejich pozůstalých. Jen si kladu otázku, jak mám z hlavy vytěsnit ty tisíce mrtvých ukrajinských občanů ruského původu z východních území Ukrajiny, kteří nesouhlasili s násilným převratem na Majdanu, a byli zabiti během několikaletého ostřelování Donbasu dlouho před únorem 2022.

Nepochybuji o faktu, že mezinárodní společenství států liberální demokracie je garantem všech lidskoprávních aspektů kdekoliv na Zeměkouli, padni komu padni. Jen se mi do této chvíle nepodařilo najít žádný výsledek vyšetření masakru v Oděse, kde bylo bestiálním způsobem zavražděno a upáleno 48 ukrajinských občanů ruského původu jejich ukrajinskými spoluobčany. Dokonce jsem doposud nezaslechl a neslyším ani volání všech těch nevládních, neziskově-ziskových organizací, kterým jinak tak leží na srdci lidská práva kdekoho.

Vnímám, že vstup ruské armády na ukrajinské území je porušením mezinárodního práva a souhlasím. Nedokážu se ovšem zbavit neodbytných vzpomínek na bombardování Jugoslávie a uloupení části Srbska, na války v Iráku (s vylhaným tvrzením o zbraních hromadného ničení), v Libyi (s popravou údajného tyrana, po jehož smrti se státní správa rozpadla a Libyi dodnes ovládají gangy, přes které se do Evropy valí africká migrantská vlna), v Syrii (kde dokázaly tzv. demokratické státy podporovat islamistické radikály proti legitimnímu, z voleb vzešlému vedení země v čele s B. Asadem) atd. atd. Marně hledám rozdíl. Bez souhlasu Rady bezpečnosti OSN bylo ve světě svévolně provedeno bezpočet vojenských operací. Skutečnost, že účastníci těchto akcí a spolupracující média vždy mazaně hovoří o "akcích spojeneckých, aliančních apod." nemůže suplovat platné mezinárodní právo a rozhodnutí Rady bezpečnosti. Anebo může, ale v takovém případě se nelze divit, postupuje-li stejně kterákoliv země včetně Ruska.

Nelíbí se mi, když jsou zavírání lidé za názor a následně ve věznicích umírají proto, že byl trestuhodně ignorován jejich zdravotní stav navzdory všem apelům a prosbám rodiny uvězněného. A nerozumím ani mlčení všech lidskoprávních organizací v této věci. Nevím, možná není vězeň jako vězeň a ukrajinské věznice nejsou pod jejich drobnohledem tak, jako ty ruské. Možná proto si nevšimli smrti uvězněného amerického reportéra a blogera, žijícího na Ukrajině. Zelenského kritik Gonzalo Lira nebyl holt Putinův kritik Alexej Navalnyj, jehož smrt byla mezinárodním, tedy západním společenstvím na dálku vyšetřena bleskovou rychlostí, aniž by k tomu všichni ti "vyšetřovatelé" potřebovali znát sebemenší informaci "z místa činu" a dokonce už není potřeba ani "těla oběti". Jen se mi do hlavy zase vkrádá další nepatřičná otázka. A že to nešlo stejně rychle a vlastně se to nepodařilo dodnes kupříkladu s vyšetřením teroristického útoku na Nord stream... 

Uvědomuji si a dokonce souhlasím s ministryní, která si sice plete Ministerstvo obrany s Ministerstvem války, ale ano Armáda ČR nepochybně potřebuje plnit své závazky. Jen si kladu otázku, zda by neměla být prvořadým závazkem ochrana státní hranice, pokud je vnější tzv. schengenská hranice v podstatě korzem. Že je to při početním stavu "profesionalizované" armády utopie? Toho jsem si vědom, jen se ptám, jak nám v tomto ohledu pomohou letouny F-35, navíc dodané "na svatého Dyndy". Možná by se ty stovky miliard daly využít smysluplněji. Já vím, já vím..... a zbrojaři s lobbisty nebudou mít co žrát...

Odsuzuji a nikdy jsem nechápal, jak mohla společnost akceptovat a dokonce se spolupodílet na mnoha legálních zločinech a zlodějnách. Dodnes se svorně pohoršujeme nad děním v Československu po roce 1948 nebo nad tzv. árizací židovského majetku na základě Norimberských zákonů v Německu a jím okupovaných zemích. A tak se nemohu ubránit další vtíravé otázce. Liší se v něčem zabavování majetku Rusů pouze na základě jejich etnického původu? Je možné, že nás žádné sankční seznamy ani jiné účelově vytvořené "právní" normy v budoucnosti před spravedlností neochrání. Stejně, jako tomu bylo v případě tehdy platných "právních" norem německých nebo komunistických.

Něco mi napovídá, že si možná všemi těmi otázkami komplikuji život. Že jejich vytěsněním a zapomenutím na minulost by se mi žilo snadněji. Vím dobře, jaké postoje je dnes potřeba zaujímat a přesto se mi to nedaří. No považte, i díky české kinematografii si uvědomuji, jak bych měl dnes reagovat při kontaktu s Rusem, bez ohledu na naše dlouholeté přátelství, vždyť i my máááme dětiii...

Russe, Russe ist hier... hilfe, hilfe...

a přesto toho nejsem schopen. Jsem ze sebe zhnusen, dál se stýkám s Rusem...

 

Mějte klidný a bezstarostný den

Jiří Medula

 

 

Autor: Jiří Medula | úterý 20.2.2024 23:02 | karma článku: 41,64 | přečteno: 2651x
  • Další články autora

Jiří Medula

Operace "Milion chvilek vzor 22"... aneb otazníky kolem demonstrace 3.9.2022.

Stále stejná předvolební taktika, a přesto se opět najdou lidé, kteří jsou ochotni uvěřit, že tentokrát nezažijí hořké zklamání jako už tolikrát. V čase všeobecného rozkladu mnohých jistot jsou vděčni za pár týdnů v naději...

19.8.2022 v 7:07 | Karma: 39,02 | Přečteno: 14701x | Politika

Jiří Medula

Žaluji Daniela Landu !!!....Jistě, pane ministře

Je zřejmé, že v blízkosti ministra strachu Vojtěcha, ani univerzálního ministra Havlíčka, se žádný Sir Humphrey nevyskytuje. Ten by jim totiž vysvětlil, že mají být alespoň zticha, když už se podílejí na covidovém rozvratu státu..

16.11.2021 v 10:09 | Karma: 37,62 | Přečteno: 1651x | Diskuse| Společnost

Jiří Medula

Větvo, drahý příteli v dalekém exilu na východě

dobrovolně jsem se rozhodl napsat ti z našeho šťastného Protektorátu pár řádků. Nežije se nám tady s novými nařízeními zase tak špatně, říšské fabriky zatím fungují bezchybně a dobrý český dělník má klid na práci.

1.3.2021 v 13:47 | Karma: 40,27 | Přečteno: 2424x | Diskuse| Společnost

Jiří Medula

Zruší premiér na přání starostů Horních a Dolních Lhot Parlament? A proč ne...

Proti tomu, jak si parlamentní demokracií vytírá zadek dnešní covidová brigáda rychlého nasazení, bylo "únorové převzetí moci" naprosto v mezích zákona. Otázkou zůstává, jak velké následky poneseme tentokrát.

15.2.2021 v 8:09 | Karma: 28,64 | Přečteno: 877x | Diskuse| Politika

Jiří Medula

Novotný, Fiala...aneb kdo drží "lajnu"?

Buďme vděčni Novotnému, že má odvahu.... Odvahu ukázat opravdovou podstatu (nejen) ODS. Parta ustrašených, fráze blábolících exhibicionistů, schopných akorát dokola omílat naučené mantry v Otázkách VM a držet "lajnu"...

4.9.2020 v 14:52 | Karma: 31,18 | Přečteno: 845x | Diskuse| Společnost
  • Nejčtenější

Atentát na Fica. Slovenského premiéra postřelili

15. května 2024  14:56,  aktualizováno  17:56

Slovenského premiéra Roberta Fica ve středu postřelili. K incidentu došlo v obci Handlová před...

Fico je po operaci při vědomí. Ministr vnitra mluví o občanské válce

15. května 2024  19:25,  aktualizováno  23:12

Slovenský premiér Robert Fico, který byl terčem atentátu, je po operaci při vědomí. S odkazem na...

Fica čekají nejtěžší hodiny, od smrti ho dělily centimetry, řekl Pellegrini

16. května 2024  8:42,  aktualizováno  15:38

Zdravotní stav slovenského premiéra Roberta Fica je stabilizovaný, ale nadále vážný, řekl po...

Pozdrav z lůžka. Expert Antoš posílá po srážce s autem palec nahoru

13. května 2024  18:48,  aktualizováno  14.5 22:25

Hokejový expert České televize Milan Antoš, kterého v neděli na cestě z O2 areny srazilo auto, se...

Drahé a rezavé, řeší Ukrajinci zbraně z Česka. Ani nezaplatili, brání se firma

18. května 2024  12:02

Premium České zbrojařské firmy patří dlouhou dobu mezi klíčové dodavatele pro ukrajinskou armádu i tamní...

Slováci prověřují verzi, zda za atentátem na Fica nebylo víc lidí

19. května 2024  16:33,  aktualizováno  17:21

Aktualizujeme Slovenské bezpečnostní složky pracují při vyšetřování středečního atentátu na premiéra Roberta Fica...

Vrtulník íránského prezidenta havaroval v horské mlze, Raísí je v ohrožení života

19. května 2024,  aktualizováno  17:20

Aktualizujeme Íránská státní televize hlásí nehodu vrtulníku při přesunu prezidenta Ebráhíma Raísího. Stroj...

Českem se prohánějí lokální bouřky a padají kroupy. Přívalové srážky nehrozí

19. května 2024  11:04,  aktualizováno  16:54

Přímý přenos Na většině území Česka se dnes odpoledne objevily bouřky s kroupami a silnými dešti, pravděpodobně...

Zubaři se brání konkurenci ze zemí mimo EU. Šmucler se bojí o pacienty

19. května 2024  16:19

Sněm České stomatologické komory odmítl Sněmovnou přijatou novelu, která by měla usnadnit využití...

  • Počet článků 71
  • Celková karma 35,65
  • Průměrná čtenost 2411x
Zprava se snažím o nestrannost.

Seznam rubrik