Jeruzalém je hlavním městem Izraele
Jeruzalém patří mezi nejstarší města na světě. Byl založen jako hlavní město izraelského národa a náboženství a jako město míru. Toto právo po návratu z Babylonského zajetí neupírali Židům ani Římané (kteří pro jistotu svou administrativu i svého místodržícího umístili mimo území Jeruzaléma) a neupírali ho za ekonomicky výhodných podmínek (jakási forma daně) ani první muslimští vládci v oblasti. Problém začal až po nástupu militantního křesťanství v podobě šíleného francouzského papeže Urbana II., který 27.11.1095 v Clermont – Ferrand vyhlásil první křížovou výpravu proti seldžukům a saracénům (islám byl tehdy chápán jako heretická křesťanská sekta). Jeho dílo dovršil papež Evžen III., který druhou křížovou výpravu směřoval už výhradně proti muslimům a nazval jí svatou válkou. Díky křesťanům a jejich touze po krvi se Jeruzalém proměnil v bojiště, kde umírali lidé různých ras a vyznání kvůli nesmyslům spojených s diskusí o tom, zda tělo jakéhosi mrtvého tesaře kdosi ukradl a nebo ne a později diskuse na téma zdase kůň toho negramotného vypravěče snů z Mekky při jeho výletu na nebesa odrazil od prvního nebo druhého balvanu na chrámovém pahorku.
Jeruzalém a touha po shledání se tam už příští jaro udržovala při životě Židy rozeseté po celém světě. A ta touha je zachránila. A tak když se pod dojmem stále se opakujících pogromů vůči Židům zejména v dnešním Polsku a na Ukrajině prosadila myšlenka našeho rakouského krajana z Vídně o znovuobnovení státu Izrael, bylo jasné, že se dříve či později Jeruzalém stane zase hlavním městem. Svatou zemi, která byla tehdy především nevlídnou pustinou, obývali a tamní pozemky vlastnili nomádi z různých končin arabského světa. Příchozí usedlíci tuto zem draze vykupovali a proměňovali poušť v zahradu. Dělají to tak dodnes a naprostá většina z nich nechce nic jiného, než mír, klid a prosperitu. Potomci bývalých kočovných vlastníků, kteří se svými stády dobytka shodou okolností zabloudili do pouští Palestiny a náhodou utržili nemalý obnos za prodej půdy, kde se jejich kozy pásly, souhlasili s vytvořením dvou států na území bývalého britského protektorátu Palestina a Zajordánsko. Tyto dva státy vznikly. Je jím Izrael a Jordánské království. Pásmo Gazy anektoval Egypt. Vytvoření jakéhosi státu Palestina bylo od začátku nesmyslem a podvodem. Palestina je území, kde se nachází legitimně stát Izrael. Uprchlíci z Egypta a Jordánska (částečně také z Libanonu a Tuniska) vytvořili na části území Izraele z pomocí Evropské unie, socialistické internacionály a amerických komunistů stát, který je pouze organizací na přerozdělování darů, grantů a výnosů z trestné činnosti ve prospěch několika rodin pocházejících z jiných arabských zemí.
Jeruzalém je hlavním městem Izraele. A přeju si, aby byl mírový proces úspěšně završen znovuobnovením státu Izrael v hranicích z roku 1967 včetně vojenské přítomnosti pouze a jen izraelské armády na Sinajském polostrově, v Golanských výšinách a v jižním Libanonu. Současná výstavba osad v tomto prostoru je krok správným směrem. Jsem přesvědčený o tom, že s tímto řešením souhlasí i prezidenti dvou světových mocností (Trump a Putin) a prezidentům dvou zbývajích mocností to je jedno (Indie a Čína). Názor Evropské unie, Arabské ligy a socialistické internacionály by měl být všem rozumně myslícím lidem ukradený.
Příští jaro v Jeruzalémě, přátelé!
Ladislav Matuška
Největší problémy dnešního světa mají kořeny v Islámu
Celý svět je víceméně ve válce. Není to viditelná válka konvenčních zbraní, ale obě strany konfliktu jsou zřejmé. Síly středověku se snaží porazit síly současnosti a ovládnout budoucnost.
Ladislav Matuška
Jsme připraveni na miliony nových euroafričanů?
Do Itálie a následně dále do Evropy připlouvá za pomoci neziskových organizací typu Lékaři bez hranic a Jugend rettet tisíce nelegálních imigrantů. Tito lidé nejsou oběti války, nejsou chudí a nejsou vůbec v tísni.
Ladislav Matuška
V Číně zemřel člověk
Je smutné, když zemře někdo známý a blízký. A když zemře někdo vzdálený, dá se jeho skon vždy nějak využít. A tak to bylo a je i v případě úmrtí čínského nositele Nobelovy ceny míru minulý týden.
Ladislav Matuška
Kdo nesmrdí, není Čech?
Každé ráno. Na každém rohu v jakémkoliv městě v Česku je v okruhu minimálně jeden smrdící člověk. Celoročně. Tohle je fenomén.
Ladislav Matuška
Je to válka náboženská?
Dnes v noci v Londýně, nejbezpečnějším městě světa podle tamního starosty, zase vraždil zuřivý automobil. Svět jak jsme ho znali, je ve válce. Je potřeba si to přiznat.
Další články autora |
Patrik Hartl odstupuje ze StarDance, vrátí se Lucie Vondráčková
Po důkladném zvážení a na doporučení lékařů se spisovatel Patrik Hartl rozhodl ukončit svoje...
Velký test másla: Nejlahodnější vzorek nebyl ani bio, ani z alpského mléka
Premium Lahodné máslo, které chutná a voní po smetaně, nemusí stát majlant. Jenže napěchovat jím mrazák,...
Chaos, protesty a vojáci v parlamentu. V Jižní Koreji hodiny platilo stanné právo
Jižní Korea zažila den plný chaosu poté, co prezident Jun Sok-jol vyhlásil stanné právo kvůli silám...
Kvůli agresivitě Romy neregistruji, vyhlásila pediatrička po konfliktu s nimi
S neurvalostí, agresivitou a urážkami se setkala v čekárně své ordinace dětská lékařka z Aše. Podle...
Řidiči zkoušejí novou fintu, jak neplatit za parkování. Přestupek, varuje policie
Na internetu se v poslední době značně rozšířila nabídka automatických parkovacích hodin, které...
Ženám s mateřstvím radí hlavně „ty internety“. Pomoct by mohla nová aplikace
Sociální sítě, články, blogy, média. Mohlo by se zdát, že získat odpovědi na otázky ohledně...
Bývalý syrský prezident Asad je s rodinou v Moskvě. V Rusku získali azyl
Sledujeme online Bývalý syrský prezident Bašár Asad a jeho rodina jsou v Moskvě, kde od ruských úřadů získali azyl....
Zmizel manažer e-shopu s hudebními nástroji. Odjel do Krkonoš a nevrátil se
Policisté pátrají po sedmačtyřicetiletém Filipu Černém, marketingovém řediteli e-shopu s hudebními...
Chybí „očaři“ i peníze a děti čekají celé roky. Brýle jsou v Ugandě pořád luxus
Od naší zpravodajky v Ugandě Co uděláte jako první, když se ráno probudíte? Nasadíte si brýle. Pokud to není váš případ,...
Jak oblékat děti na podzim? Kvalitní softshellové kalhoty jsou základ
Podzimní počasí je nevyzpytatelné, proto redaktorky eMimina otestovaly dětské softshellové kalhoty Wolf, které nabízí e-shop Olšákovi.cz. Jak si...
- Počet článků 885
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1694x