Evropský vlastenecký podzim a polemika s naprosto bláznivými blogery a diskutéry

Lidé nejsou znechucení a už vůbec unavení. A nikdo neztrácí žádný národ. Žádná revoluce neprobíhá a OSN znovu nachází svou roli i díky lidem jako je Angela Merkel a Zaíd Ra'ad Zaíd al-Husajn.

Jeden bloger, vystupující pod jménem (či pseudonymem) Patrik Juda vymyslel text, který publikoval ctihodný server Idnes.cz 7.9.2016 v 10:20 a já jsem se rozhodl napsat jemnou polemiku s tímto literárním dílkem.

Je pravda, že Strana pro svobodu, která má svůj program postavený na vyvolávání strachu a xenofobii v různých podobách patří stabilně v průzkumech veřejného mínění k nejsilnějším subjektům v Nizozemí. Zároveň je však nutné dodat, že její koaliční potenciál je nulový a vzhledem k tomu, že cca. 20-25 procent k sestavení vlády nestačí, nehrozí, že by se tato organizace někdy podílela na vládnutí v této zemi. A v tomto smyslu a se značnou rezervou je nutné brát jakýkoliv mediální výrok Geerta Wilderse. Jedná se o úsměvný politický folklór, který pobaví ale nezarmoutí a podobné exempláře nalezneme skoro ve všech zemích světa.

Vysoký komisař OSN pro lidská práva velmi správně pojmenoval největší problémy dnešního světa excelentní větou: "To, co má Wilders společného s Trumpem, Orbánem, Zemanem, Hoferem, Le Penovou, Farageem, tak to má také společného s Islámským státem” Jedná se, stejně jako v případě některých blogerů, diskutérů a protřelých blogerů, kteří si hrají na politiky, členy střeleckého klubu, velbloudí žokeje či prosté pobíječe much o lži, polopravdy, manipulace a především nesmyslné vyvolávání strachu.

Ostatní citáty Geerta Wilderse uvedené v textu, se kterým polemizuji, nestojí za komentář. Snad jen drobná poznámka k tomu, že jsem si nevšiml toho, že by prezident USA Angelu Merkelovou někdy někde “velebý”.

Obyčejní lidé pochopili, že se skutečně nic neděje a výroky Geerta WIlderse ignorují a nebo se nad nimi dobře baví. Naprostou většinu Evropanů a Američanů zajímá jídelní lístek, televizní program, fakt, zda jejich partnera či partnerku nebolí hlava a sportovní výsledky. Jakási imaginární národní suverenita a podobné nesmysly jsou jim ukradené.

Evropou se sice valí volby ale jde o nich o hledání talentů, superstár a mladých lidí s krásným hlasem. Podstatné je také zda ordinace bude i nadále v růžové zahradě a nebo se odstěhuje za doktorem Martinem někam na venkov.

Věty z kampaně Donalda Trumpa zlidověly a vzhledem k tomu, že chápu kandidaturu tohoto úspěšného podnikatele na amerického prezidenta jako moderní školu marketingu, není vyloučené, že si američtí voliči skutečně tento jogurt vyberou. Zároveň jsem přesvědčený o tom, že realita budoucího prezidenta Trumpa bude jiná a mnohem normálnější než jeho bláznivá kampaň. Bude o obyčejné americké rodině s obyčejným domem, psem, auty a televizí plné dobré zábavy. Nějaké kecy o politice zůstanou na těch televizních programech, které sleduje jenom ten divnej soused, co nemá žádného psa ani ženu.

Díky skutečnosti, že se naprostá většina lidí v Evropé a i v České republice má mnohem lépe než kdykoliv předtím je nejspíš nesprávné označovat levicový a liberální systém reprezentovaný velmi často pravicovým stranami jako hrůzný a nefunkční. Volby v jedné spolkové zemi, jejíž vliv na celoněmeckou politiku je na úrovni dění v Karlovarském kraji ve vztahu k celé ČR jsou sice zajímavým ukazatelem, ale celkový trend nijak nehroutí a ukazuje se, že politika Angely Merkelové je stále celospolečensky nejpřijatelnější pro většinu Němců.

EU je skvělá myšlenka, která do značné míry brání k vzniku totalit na úrovni národních států a jako taková pomáhá k větší svobodě všem Evropanům. A proto i já věřím tomu, že jednou zase začnou blogeři psát a diskutéři diskutovat o zásadních věcech jako je například houbařská sezóna.

A proto na závěr kladu zásadní otázku Evropského vlasteneckého podzimu. Rostou?

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Ladislav Matuška | středa 7.9.2016 11:36 | karma článku: 21,38 | přečteno: 909x