Nový teror v Kambodži - sexuální otroctví

30 let po Pol Potově režimu se Kambodža potýká s dalším obrovským problémem. Obchodem s lidmi a to především za účelem prostitiuce.

Kambodža se stále vzpamatovává z hrůz, které prožila před 30 lety. I když se snaží dostat na úroveň vyspělých států, majorita jejích obyvatel žije na hranici chudoby a to je dohání k jednání, které je pro nás nepochopitelné.


V Kambodži je 30 000 sexuálních otroků. Většina z nich jsou nezletilí, ani ne teenageři. Do nevěstinců jsou prodáni za částku kolem 50 liber rodinou a to již v útlém věku - kolem 5 let.


Jen v hlavním městě Kambodži Phnom Penu je podle odhadů 8 000 sexuálních otrokyň. Pracují v 124 nevěstincích, 83 lázeňských centrech a v 56 karaoke barech.


 Denně " obslouží " kolem 12 zákazníků. Pouze vyjímečně jimi budou západní turisté. V drtivé většině jimi jsou místní muži. Dívka dostává od klienta něco kolem 1 libry, polovinu musí odevzdat pasákovi nebo nevěstinci, ve kterém pracuje. Jejím domovem je malý pokoj bez oken, kde je pouze postel. Pokud dívka onemocní, což v těchto podmínkách není tak těžké, je za trest zbita a někde dokonce dostane elektrické šoky. Jejich následem je vypadávání zubů a vlasů, popáleniny atd...
Mnoho dívek je také nakaženo virem HIV, žloutenkou a pohlavními nemocemi. Toto je důsledkem pověry, že sex s pannou tyto choroby léčí a také nulové osvěty o důsledcích nepoužívání kondomů.
Někdy se stane, že dívka narazí na klienta, který si ji vybere jako svou nastávající, odkoupí ji a odveze si ji do své země. Většinou Thajsko či Japonsko. Happyend se ovšem nekoná, na místě již jedna manželka je a dívka se tak stává domácím otrokem, a to nejen sexuálním.


Situaci se snaží mapovat a řešit mnoho organizací, místních i mezinárodních. Někdy se jim podaří i dívky zachránit, ale to se nestává bohužel tak často, jak by si přáli. Pokud dokáží dívku dostat ven, umístí ji do speciálního zařízení, kterým je něco jako utečenecký tábor pro prostitutky. Zde se jí dostane lékařské péče a vzdělání, bude vyučena na kadeřnici, šičku či kuchařku, aby poté měla šanci zapojit se do normálního života. Pokud je nakažena virem HIV, podle statistik je to 1 ze 3, poskytnou jí zde péči a zázemí, aby mohla důstojně dožít.


Řešit tuto situaci je nemožné, protože kde je poptávka, tam je nabídka a hlad a živoření dohání lidi k neuvěřitelným činům. Do roku 1990 Khmerský jazyk neměl výraz pro znásilnění či dokonce skupinové znásilnění. Teď už ho bohužel má. BAUK.  
 

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Barbora Milena Matulová | středa 4.7.2007 15:37 | karma článku: 14,29 | přečteno: 1671x