Poradce prezidenta ČR s Putinem na mobilu

Ekonomický poradce Miloše Zemana Martin Nejedlý má vskutku nechutný design svého mobilu. Putin na mobilu jednoho z prezidentových nejbližších lidí by měl fungovat jako maják na špičce ledovce bezpečnostního rizika pro ČR.

Kampaň Miloše Zemana byla možná trochu špinavá, nechutná, plná osobních útoků a finanční zázemí bylo varující, nicméně při poslechu Zemanovi prozápadní a proevropské rétoriky se i my poražení domnívali, že by jeho úřadování nemusela být úplná katastrofa.

Nicméně prozápadní orientace byla největší lež, které se Miloš Zeman ve své kampani dopustil. Jeho přeorientování české zahraniční politiky vstříc totalitním režimům poškozuje reputaci ČR v zahraničí. Pro jeho četná zmatená prohlášení a činy už českou hlavu státu nikdo na Západě nebere vážně. 

Ač Zeman sám působí dostatečně komicky a trapně, lidé v jeho okolí představují skutečný výkvět. Je neslýchané, aby nejvyšší hradní úředník, hradní kancléř, neměl bezpečnostní prověrku. Vratislav Mynář ji nejen neměl, nemá, ale dokonce mu byla odmítnuta. Přesto je kancléřem stále a očividně jím zůstane do konce Zemanova funkčního období.

Mluvčím prezidenta je komunistický komický novinář, jehož komentování událostí je samo o sobě natolik výživné, že původní Zemanův projev je rychle zapomenut. Údajně mu někdo hacknul účty na Twitteru a Facebooku, aby ho ztrapnil, ale po pár dnech to vzdal, protože rozdíl mezi autentickými a hacknutými komentáři nikdo nepoznal.

Svatou trojici doplňuje Martin Nejedlý, významný sponzor prezidentské kampaně, jednatel LUKOIL Aviation Czech, která měla velmi nadstandardní kontrakt se státními hmotnými rezervami na dodávku leteckého petroleje. Přes podivných 7 dodatků firma svým závazkům nedokázala dostát a poté, co byla odsouzena k pokutě, skončila náhle v likvidaci. Jak to bude s hrazením závazků zůstává nejasné, společnost má záporný vlastní kapitál cca 87 miliónů Kč.

Nikoliv nevýznamnou bezpečnostní hrozbu představuje i s velkou slávou přivedený investor CEFC, jejíž předseda představenstva Jie Ťien-ming je rovněž poradcem prezidenta Zemana. V pozadí této skupiny jsou lidé z čínského vojenského zpravodajství. Zatímco ruskému státnímu Aeroflotu bylo vládou Petra Nečase jasně řečeno, že pro jeho spojení s ruským státem se prostě nebude účastnit tendru na ČSA, Číňané rázem nakoupili polovinu Travel Service aniž by se nad tím někdo pozastavil.

Tak máme hrad plný bezpečnostních rizik a klaunů. Zatímco slovenský prezident Kiska se při příležitosti Valného shromáždění OSN dostane k jednání s americkým prezidentem, Zeman může na Bílý dům koukat leda dírou v plotě a Ovčáček si před plotem pořídit selfie. Zeman se nesetkal během svého amerického výletu s nikým z americké administrativy a své narozeniny oslavil v ruské restauraci. Jeho projev na valném shromáždění ale jistě na Američany dojem udělal, když navrhl převratný model boje s terorismem, který Američané již pár let praktikují.

Je kruté, že jsme teprve v poločase. Jediné, za co bychom si mohli prezidenta Zemana vážit, by byla jeho abdikace.

---------------------------------------------------

Sledujte mne! www.facebook.com/martinprochazka007

Autor: Martin Procházka | čtvrtek 1.10.2015 20:07 | karma článku: 21,74 | přečteno: 662x

Další články autora

Martin Procházka

Krutost trhu není jeho selháním

Selhání trhu je při současných vysokých cenách nejčastěji nadužívaným pojmem, který ovšem nemá žádnou oporu v realitě. Energetické trhy fungují velmi dobře a přesně tak, jak mají.

18.9.2022 v 21:46 | Karma: 13,09 | Přečteno: 455x | Diskuse | Politická aréna - pro politiky

Martin Procházka

ČEZ musí vydělávat a investovat

ČEZ může velmi dobře fungovat jako nástroj k zajištění strategických cílů energetické bezpečnosti, aniž by tím utrpěla jeho pozice efektivně řízené společnosti. Existují i snazší cesty k prosazení zájmů státu, ale žádná funkční.

4.7.2022 v 20:20 | Karma: 9,95 | Přečteno: 445x | Diskuse | Politická aréna - pro politiky

Martin Procházka

Znásilňované na ulici stačí říct „Fandíme Ti“?

Díváme se na agresi totalitní mocnosti vůči demokratickému státu, vyjadřujeme mu podporu všemožnými způsoby, ale přímou pomoc odmítáme. Přitom víme, že přes všechnu statečnost se Ukrajina dlouhodobě neubrání.

3.3.2022 v 20:29 | Karma: 16,71 | Přečteno: 663x | Diskuse | Politická aréna - pro politiky

Martin Procházka

Lépe nosit svetr než neprůstřelnou vestu

3. světová válka v podstatě už začala, nemá smysl si nalhávat, že tomu tak není a nemá smysl odkládat odstřižení Ruské federace od civilizovaného světa.

26.2.2022 v 22:17 | Karma: 14,18 | Přečteno: 433x | Diskuse | Politická aréna - pro politiky

Martin Procházka

NATO se musí s Ruskem utkat o Ukrajinu, jinak se s ním utká o Pobaltí

Sankce nepomohou, i kdyby prošlo odstřižení od SWIFT. Putin tohle plánoval dlouho dopředu, tudíž s nimi počítá a je na ně připraven. Proti hrubé síle funguje jen hrubá síla a my nesmíme váhat ji použít.

24.2.2022 v 22:33 | Karma: 19,85 | Přečteno: 577x | Diskuse | Politická aréna - pro politiky

Nejčtenější

Před a po. Satelitní snímky ukazují zkázu po útocích USA na jaderná zařízení

23. června 2025

Nové satelitní snímky ukazují následky amerického vojenského úderu, který v neděli cílil na íránská...

Poslala manželce zprávu, že jsme milenci. Sekal jsem ji do hlavy, vypověděl primář

16. června 2025,  aktualizováno  11:52

Šokující detaily mimořádně brutální vraždy dnes zaznívají u Krajského soudu v Plzni, kde stanul...

Tomahawky z ponorky, „drtiče bunkrů“ z B-2, zasypané vchody. Co ničilo jaderný Írán

22. června 2025  12:08,  aktualizováno  21:03

USA zdevastovaly íránský jaderný program a jaderné ambice Teheránu jsou nyní v troskách, uvedl...

Advokát Prouza spáchal sebevraždu. Nechal po sobě dopis na rozloučenou

16. června 2025  12:20

V sobotu spáchal sebevraždu renomovaný padesátiletý advokát a bývalý českobudějovický soudce Daniel...

Decroix odstraňuje magisterský titul. Vzdělání z Francie je výhoda, zastal se jí Fiala

19. června 2025  9:14,  aktualizováno  22:15

Ze stránek vlády zmizel ve středu večer titul Mgr. u jména nové ministryně spravedlnosti Evy...

Vedro, pašeráci, rakety. Jak jsem zažil Hormuz, kde se právě pěkně potí dějiny

24. června 2025

Premium Kdyby si peklo chtělo otevřít na Zemi filiálku, Hormuzský průliv by byl dobrá parcela. Když tam byl...

Strašák jménem povolenka. Kolik mohou domácnosti připlácet za topení i benzin

24. června 2025

Premium Domácnosti obchází strašidlo nových emisních povolenek, které mají už za rok a půl zdražit vytápění...

Odposlouchávali i vydírali vlivné. Rusové měli agenty v české armádě i v ČEZu

24. června 2025

Premium Verbování lidí ke spolupráci s ruskými tajnými službami, výhrůžky, sledování lidí, odposlouchávání...

Velký fototest: Kolik stojí máslo, chleba a další zboží v Chorvatsku

24. června 2025

Od našeho zpravodaje v Chorvatsku Redakce iDNES.cz projela Chorvatsko od severu až na jeho nejjižnější konec. Prozkoumala a...

Dětská vlasová péče Childs Farm si získala srdce (i vlásky) malých testerů
Dětská vlasová péče Childs Farm si získala srdce (i vlásky) malých testerů

Naše testerky se svými dětmi vyzkoušely dětskou vlasovou péči od značky Childs Farm. Jak byly spokojené s kvalitou obsahu, vůní a obalem? A jak...

  • Počet článků 340
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1791x
Finanční analytik, manažer, absolvent FMV VŠE.

Předseda regionálního výboru TOP 09 Písecko, člen krajského výkonného výboru TOP 09 v jižních Čechách.

Kandidát č.51 za TOP 09 & KDU-ČSL Společně pro jižní Čechy.

Farmář a lesník.

Pravicový, prozápadní, proevropský.

Sledujte mne na facebooku: www.facebook.com/martinprochazka007

 
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.