Paroubkova zoologická zahrada

Když pravicový volič anebo politik varuje před státním dluhem, když varuje před neudržitelností sociálního státu v dnešní podobě, tak se o něm řekne, že straší lidi. Převedeno do důsledku to znamená, že jede-li auto z kopce a řidič začne brzdit, tak se, podle ČSSD, nechová správně a vyvolává paniku u spolucestujících.

Od krajských voleb, které vyhrála ČSSD, pořád slyšíme o nesociálnosti poplatků.  Zdravotní péče má být ze zákona zdarma a ODS na tom zavedením poplatků nic nezměnila. Poplatky u lékaře měly sloužit jako administrativní opatření, které mělo odradit od návštěvy lidi, kterým ve skutečnosti nic nebylo a návštěva lékaře jím mnohdy sloužila jako společenská událost, kde se mohli setkat s dalšími známými. Že toto opatření nakonec nemělo svůj smysl, se ukázalo, když čekárny v ordinacích byly stejně naplněné jako předtím. Poplatky však pomohly lékařům, kteří mohli dovybavit své ordinace, nakoupit modernější přístroje. Neříkám, že všichni, ale ve velké většině případů ano.

Další poplatek ve výši 60,- Kč je hrazen při pobytu v nemocnici.  Touto částkou pacient přispívá na stravu a energie, není to poplatek na úhradu zdravotní péče.  Přesto však ČSSD, která tak ráda obviňuje druhé ze lži, manipulativně lhala a křičela o porušení ústavy a nároku na bezplatnou péči. Když můj otec ležel v Linci v nemocnici, tak za každý den platil 120 šilinků a tato platba měla stejný účel jako šedesátikorunový poplatek v českých nemocnicích. Kolik se dnes v Rakousku platí v Eurech nevím, ale to nemění nic na podstatě věci.

Nevím, zda voliči levice, když leží doma, tak se nestravují a hlady čekají, až jím skončí nemocenská. Předpokládám však, vzhledem k nákladům na stravu a nákladům na bydlení, že je den nemoci doma stojí více, než těch šedesát korun a to při vědomí, že normální člověk snídá, obědvá a večeří.  Představitelé ČSSD však tento poplatek pojali jako asociální, kdy je ohrožena nízkopříjmová skupina obyvatel, která trpělivě během nemocenské hladoví doma a neutratí ani korunu, taková nemohoucí zvířátka, která leží schoulená pod vykotlaným pařezem, strachy se krčící před pravicovým nenažraným vlkem.

Tento poplatek byl nesmyslný pouze u novorozenců, kdy neměl absolutně žádný smysl, na druhou stranu tento poplatek je v porovnání s tím, co dítě dostane do kolébky od státu v podobě dluhopisů, zanedbatelný pakatel.

Dalším poplatek kritizovaný ČSSD je za využití pohotovosti. Ano, devadesát korun je asi strašně moc. Ovšem  do doby, než si člověk uvědomí, že někdo musí být neustále v pohotovosti 24 hodin, během kterých nemusí být žádná návštěva pacienta a tento poplatek měl zamezit zneužívání této služby pro banální případy, kdy mnohdy lékaři díky těmto neměli čas na skutečně vážně zraněné anebo nemocné pacienty.

ČSSD se nejspíše inspirovala v zoologických zahradách, kde chovaná zvířata jsou krmena z veřejných rozpočtů a sponzorských darů, stejně jako je tak hrazena i zvěrolékařská služba. Ze svých voličů nadělala nesvéprávná zvířátka, která by se bez moudré strany ani nenažrala, zapomínajíc na to, že zvířata v zoologické zahradě nepobírají nemocenské dávky, z kterých by si mohly svojí stravu hradit.

Pan Paroubek společně s panem Rathem se tak stali největšími mystifikátory ve volební kampani postavené na lži o placené zdravotní péči. Třeba se jím líbí ukrajinský model, kde příbuzní nosí do nemocnic jídlo pro své bližní, protože nemocnice na to prostě nemá. Ale dost možná i na to je ČSSD připravena. Takže se nedivme, až se v příští volební kampani objeví heslo ČSSD – Jídlonosiče zdarma do každé rodiny.

 

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Martin Kavka | sobota 3.4.2010 11:07 | karma článku: 31,36 | přečteno: 905x