Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Střípky z Olomouce

Krásná procházka pouhých 2,5 km od Svatého Kopečku, fort Radíkov, trampolíny a Smetanovy sady v Olomouci.  

V druhé polovině devatenáctého století bylo vyprojektováno a postupně realizováno mohutné opevnění města Olomouce. Jedním z komplexů těchto opevnění byl i fest Svatý Kopeček, do kterého měly patřit čtyři základní forty: č. I Toveř (poblíž kóty 418, II. Radíkov (kóta 444 Zdiměř), č. III. Lošov (poblíž kóty 375), č. IV. Droždín (poblíž kóty 335) a dvě dělostřelecké baterie označované A a B. Jako jediný byl postaven fort Radíkov v letech 1871 až 1876.

K fortu Radíkov směřovala i naše cesta. Zahlédli jsme část suchého příkopu a díky krásnému počasí obešli celý fort kolem dokola. S dětmi je nutné provozovat i atraktivní pohybové aktivity. K tomuto účelu považuji za nejlepší druh zábavy skákání na trampolínách, kde se vydovádí jak děti, tak dospělí. Navštívili jsme tedy na hodinku trampolínový park Jump Academy v Olomouci. Na „uklidnění“ následovala podvečerní procházka po hlavním, nejstarším a největším městském parku - po Smetanových sadech.

Zdroj historických faktů:  https://pevnost-radikov.cz/

Fort  Radíkov.
Trampolínový park Jump Academy.
Eliminátor.

 

Basketball.
Smetanovy sady.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: Martina Mičková | pondělí 1.5.2023 15:03 | karma článku: 10,64 | přečteno: 229x

Další články autora

Martina Mičková

Krampusáci, ohně a démoni na hradě

Strašidelné bytosti ovládly hrad. V útrobách hradu na nás číhali krampusáci, čarodějnice, malí i velcí skřeti a další strašidelné bytosti.

16.3.2025 v 13:41 | Karma: 4,51 | Přečteno: 90x | Fotoblogy

Martina Mičková

Fotím ráda Ostravu, bo se mi tam líbí

Halda Ema, jatka předělaná na galerii, jedna z největších restaurací – zkrátka super rodinný výlet po Ostravě, bo Ostrava je taka fajna!

7.3.2025 v 20:36 | Karma: 14,99 | Přečteno: 251x | Fotoblogy

Martina Mičková

Česká povaha a české pivo

Kniha, ve které je dán velký prostor právě českému pivu a typické české povaze. Je to dobře nebo špatně? Zůstává řečnickou otázkou bez odpovědi. Každému sedne něco jiného.

2.3.2025 v 19:36 | Karma: 2,59 | Přečteno: 78x | Poezie a próza

Martina Mičková

Akční pohádka v knižní podobě

Uvězněna před krvežíznivým drakem v jeskyni. Napínavý fantasy příběh včele s mladou silnou hrdinkou, která ukazuje, jak je důležité věřit sama sobě.

28.2.2025 v 12:35 | Karma: 2,98 | Přečteno: 103x | Poezie a próza

Martina Mičková

Po stopách historie v Olomouci

Olomoucká historie, Vlastivědné muzeum, Výstava Příběhy palných zbraní, restaurace ve starodávném domě s pozoruhodným názvem a historií i večerní procházka Olomoucí.

23.2.2025 v 19:09 | Karma: 6,70 | Přečteno: 155x | Fotoblogy

Nejčtenější

Vymést Ursulu a její bandu pryč. Jsou to bolševici, tvrdí podnikatel Bernard

16. března 2025

Premium Stanislav Bernard je podnikatelskou legendou. Selfmade man, který z ruiny vybudoval momentálně...

Válku vyřeší konec vojenské pomoci, řekl Putin Trumpovi. Probrali hokej i vztahy

18. března 2025  11:20,  aktualizováno  20:23

Prezidenti Ruska a USA Vladimir Putin a Donald Trump v úterním telefonátu „podrobně a otevřeně“...

Bombové hrozby v Praze. Policie evakuovala tisíce lidí, odklonila dopravu

20. března 2025  20:59,  aktualizováno  22:44

V Praze se ve čtvrtek večer uskutečnily masové evakuace kvůli nahlášeným bombám v pražské Lucerně a...

Pokuta za dům bez kontroly vytápění. Češi ignorují povinné revize nařízené Bruselem

15. března 2025

Premium Bytové domy s patnácti a více byty musí mít kontrolu systémů vytápění. Kdo revizi nemá, vystavuje...

Neblokujte protiruské sankce, udeřil Rubio na Maďary. Ti rázem ustoupili

17. března 2025  16:28

Americký ministr zahraničí Marco Rubio kontaktoval svůj maďarský protějšek Pétera Szijjárta, aby na...

Luxus, banka i mučírna gestapa. Pražská Pečkárna má za sebou temnou historii

22. března 2025  16:24

Těmi dveřmi se vcházelo do nejprestižnější prvorepublikové banky, symbolu úspěchu tehdejší...

Návraty lanovky z „vrchu lásky“. Čtvrtá generace se bude červenat a mrkat

22. března 2025

Vozila spartakiádní cvičence, zamilované na 1. máje i turisty. Než se loni kvůli technickým potížím...

SOCDEM slibuje nástupní mzdu 31 tisíc i třináctý důchod 10 tisíc k Vánocům

22. března 2025  7:05,  aktualizováno  15:50

SOCDEM slibuje 100 tisíc nových bytů v průběhu příštího volebního období či nástupní mzdu minimálně...

Bartoš přestal pít deset káv denně a jde do voleb. Jak oslabení Piráti vyjeli za lidmi

22. března 2025  15:47

Do podzimních voleb s novým vedením a několika neúspěchy za zády. Kampaň sice ještě oficiálně...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 508
  • Celková karma 8,57
  • Průměrná čtenost 359x
Vášnivá čtenářka, která potřebuje, aby den měl alespoň 48 hodin.