Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Ministr Havlíček jde do boje s EU kvůli dotacím pro Agrofert, resp. pro Babiše

Tisíce podnikatelů a živnostníků jsou na pokraji krachu a někteří už zkrachovali vinou mnohdy nesmyslných vládních opatření a zmateného řízení během pandemie, ale ministr Havlíček jde bojovat za dotace pro Agrofert.

Jde bojovat o dotace pro člověka, který je trestně stíhaný pro podezření z dotačního podvodu, což je jako kdyby bojoval o udělení zbrojního pasu pro člověka podezřelého z vraždy.

Jde bojovat o dotace pro nenasytného miliardáře, kterému nestačí x miliard, protože on potřebuje xx miliard, ale jelikož je neschopný manažer a neumí je vydělat, musí je získávat na dotacích.

Jde bojovat o dotace pro člověka, který nikdy důvěryhodně nevysvětlil původ peněz, které mu pomohly v rozjezdu jeho podnikání

Jde bojovat o dotace pro bývalého spolupracovníka StB, což byla komunistická tajná policie na úrovni gestapa, které předal 15 udání.

Jde bojovat o dotace pro člověka, který vydrancoval státní kasu a spáchal astronomický dluh.

Jde bojovat o dotace pro člověka, který je podle auditu Evropské komise ve střetu zájmů. (A vůbec mu nevadí, že ve své oddané zaslepenosti tento střet vlastně potvrzuje.)

Sice svému boji eufemicky říká „vypuštění testovacího balónku“, ale ve skutečnosti se jedná o velice riskantní krok s nulovou šancí na úspěch, kterému pro změnu já říkám „dráždit hada bosou nohou“.

Ten boj počívá v tom, že ministerstvo průmyslu proplatilo dotaci na projekt  plastikářské společnosti Fatra, patřící do holdingu Agrofert, který audit Evropské komise označil za nezpůsobilý pro čerpání evropských peněz. Nyní si chce Havlíček říct EU o proplacení této dotace a po očekávaném zamítnutí se obrátit na soud, aby dotace pro soukromou firmu Agrofert povolil. Dokáže si někdo představit, že by stát, potažmo Havlíček takto bojoval kvůli nějakému jinému českému podnikateli nebo firmě? Navíc se jedná o velice riskantní „vypuštění balónku“, protože hrozí, že tento krok zablokuje proplácení dotací nejen pro Agrofert, ale i pro další české podnikatele a firmy.

Podle ministra Havlíčka je to prý jediná cesta, jak dostat celou věc k soudu. Ale kdo, proboha, krom Babiše, potřebuje, aby se to k soudu dostalo? Vždyť dotace, které nedostane Agrofert, nepropadnou. Dostanou je jiní, podle mého mnohem potřebnější, než pan multimiliardář.

Ale Havlíček jde do boje s výkřikem „buď dostane dotace i Babiš, nebo nikdo“!

Chová se takto zodpovědný státní úředník?

Autor: Marie Jandová | středa 19.5.2021 6:32 | karma článku: 41,07 | přečteno: 1039x

Další články autora

Marie Jandová

Pokud někdo volí komunisty, kolaboranty, nebo nácky, je hloupý

Protože jinak je mi jedno, kdo jakou demokratickou stranu volí, respektive uznávám, že každý se může rozhodnout podle svého svědomí a přesvědčení. Od toho máme od roku 1989 svobodné volby.

29.9.2024 v 11:32 | Karma: 38,54 | Přečteno: 5169x | Diskuse | Společnost

Marie Jandová

Kdo může za Green Deal?

Tempem a razantností jakou se stupňují závazné klimatické požadavky EU, stupňuje se i zuřivost voličů. A ptají se, kdo z Velkých Vontů za to může, Mažňák, nebo Losna? Pojďme to chronologicky rozluštit

29.7.2024 v 8:21 | Karma: 37,46 | Přečteno: 4670x | Diskuse | Společnost

Marie Jandová

Omluva Kateřině Konečné

Omlouvám se Kateřině Konečné za to, že jsem zde včera o ní napsala, že je to komunistická zrůda, živoucí fosilie komunismu a proruská kolaborantka, která podporuje masového vraha a válečného zločince Putina. Neměla jsem to psát.

19.7.2024 v 8:37 | Karma: 21,06 | Přečteno: 993x | Diskuse | Hyde park

Marie Jandová

Kateřina Konečná - čistokrevná proruská kolaborantka

A rusáci, jak známo, naši republiku zařadili mezi nepřátelské státy, dokonce na druhé místo, hned za USA. Což slušné lidi těší, ale kolaboranti, kteří ten barbarský stát miluji, to nemohou skousnout.

18.7.2024 v 9:30 | Karma: 19,59 | Přečteno: 528x | Diskuse | Společnost

Marie Jandová

Proruský propagandista Zdeněk Zavadil v diskusích na blogu šíří prokremelské lži

Jeho lži jsou srovnatelné s výroky bývalé učitelky Martiny Bednářové, která tvrdila žákům, že "v Kyjevě se nic neděje", za což dostala výpověď ze zaměstnání a dokonce čelí i obžalobě za popírání genocidia.

2.1.2024 v 7:34 | Karma: 43,16 | Přečteno: 3946x | Diskuse | Společnost

Nejčtenější

Připravte si zásoby jídla na 72 hodin, vyzývá Evropská unie v nové strategii

27. března 2025  10:01

Občané Evropské unie by si měli připravit zásoby jídla, které jim v případě nouze vydrží nejméně 72...

Proč se to zvrtlo? Trump čekal boxerský pás, ale Zelenskyj ukázal fotky se zajatci

24. března 2025  20:43

Američtí představitelé začali věřit ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi, ačkoliv jejich...

Bombové hrozby v Praze. Policie evakuovala tisíce lidí, odklonila dopravu

20. března 2025  20:59,  aktualizováno  22:44

V Praze se ve čtvrtek večer uskutečnily masové evakuace kvůli nahlášeným bombám v pražské Lucerně a...

Táhněte do pr****! řve gynekoložka ve videu na pacientku. Teď jí hrozí trest

26. března 2025  15:24

Gynekoložka ze středočeských Líbeznic čelí kritice poté, co vulgárně napadla jednu ze svých...

Daňové přiznání za rok 2024: využijte formuláře pro internetové podání

24. března 2025  13:34

Jako každý rok i letos musí mnoho podnikatelů, drobných živnostníků i další osoby samostatně...

Spustí kauza Motol nové kontroly nemocnic? Válek představí další postup

28. března 2025

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) v pátek okomentuje další postup v přímo řízených...

ANO jasně vede, Motoristé už předhonili SPD, říká nový volební model

28. března 2025  6:35,  aktualizováno  6:46

Hnutí ANO může jasně vyhrát volby do Sněmovny se 33,5 procenty hlasů, říká nový volební model...

Příšera pod postelí strašila malého chlapce. Chůva tam objevila neznámého muže

28. března 2025  6:38

Chůva ve středoamerickém státě Kansas chtěla uklidnit dítě, které se bálo příšery pod postelí. Když...

Trump nařídil odstranění protiamerické ideologie z muzea. Není zřejmé, co tím myslí

28. března 2025  6:30

Americký prezident Donald Trump nařídil, aby byla z rozsáhlého muzejního komplexu Smithsonian...

Zdravé zoubky? Otestujte dětskou zubní pastu Kinder KAREX
Zdravé zoubky? Otestujte dětskou zubní pastu Kinder KAREX

Hledáme 30 testerek, které se svými dětmi vyzkouší inovativní zubní pastu Kinder KAREX. Tato moderní pasta neobsahuje fluorid, ale využívá sílu...

  • Počet článků 110
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 2859x
Důchodkyně, která má čas napsat občas blog. Nemám vyhraněná témata. Budu psát o tom, co mě právě zaujme. V současnosti mě zajímá především Petr Pavel, Petr Fiala a válečný zločinec Putin.

Seznam rubrik