Pamatujete si tu "známou jiskru" v seznámení ?
Kdysi jsem žil v domnění, že při první schůzce pokuď je dívka hezká, proběhne ona jiskra a druhý den již započne vztahové období. Bohužel, je to zcela jinak. V postupujícím čase dospívání se mění nejen styl hudby, kterou posloucháme, módní doplňky či životní postoj, ale i své potřeby a tužby. Proto neexistuje jednoduchý postup, jak nalézt toho pravého či jaký by měl být. Může nás okouzlit krása, ale přitahuje nás to ke kamarádovi /ce, protože je nám s ním hezky. Někteří mají své představy o bohatém partnerovi, někdo si říká, že naše láska všechny problémy vyřeší. A jsou i tací, kteří věří, že jejich štěstí se projeví na první schůzce, ve formě oné jiskry. Z mých zkušeností mohu říci, že jsem si prošel všemi možnostmi, samozřejmě jsou zde i další způsoby jak jeden potká druhého, o kterých si většinou přečteme v knihách nebo vysněných příbězích, ale ty nezmiňuji. Nedávno jsem se sešel s ženou, která mi byla sympatická v mnoha ohledech, ale zda-li se znovu uvidíme a co z toho vznikne jsem chtěl věnovat času. Poznat jeden druhého, a postupně své bubliny osobnosti spojit v jednu větší, protože kdo se ve vztahu nemění.. takové spojení bych uvedl v jednu ze tří možností, a to: "My, Kamarádi či postupné odcizení." V mém případě jsem se bohužel, ještě tentýž den schůzky dozvěděl, že ona jiskra neproběhla, a ačkoliv jsem ji byl sympatickým společníkem u kávy, ráda by ve své upřímnosti řekla, že představu "jiskrného člověka" nesplňuji a tak, ať případně neočekávám něco víc než přátelství. Samozřejmě mne to mrzelo, ale nutno dodat, že jsem byl rád za takovou upřímnost, která se dnes nenosí. A tak, když jsem pár dní poté usedl opět k prázdnému stolu, proběla mi hlavou otázka: "co vlastně je ta Jiskra ?" Na to jak dlouho se seznamuji, a párkrát i pozitivně, to vlastně nevím.
Protože, každý to má jiné, což může znít roztomile, ale v seznámení je to docela velká překážka.
Mě osobně se na ženě líbí smích, barva hlasu, pohled či výběr slov. A je toho víc, o dost víc.. ale pokaždé je to jinak. Někdo by řekl, že srdce má poslední slovo se rozhodnout, ale já už dnes říkám sympatie, protože nikoho v této době nezajímá slovní význam pocitů k srdci.
Žijeme v době, kdy bojujeme za svůj životní prostor, někdo střádáním financí jiní zase za svoji rodinu,
kdo není v řadě, jde proti proudu nebo je trnem v oku. A tak psát poezii o světě, kde bychom chtěli žít pospolu je spíše koníčkem, než-li vyhledávaným oborem. Ale ať tomu říká, kdo chce a co chce.. srdce, sympatie, charisma apod. většinou všichni víme, o čem ten druhý vlastně mluví.
Na celé té věci mne mrzí asi nejvíce to, že co se neukáže dnes, může se ukázat později, jen tomu nikdo onen čas nedává. Tak já doufám, že jednou, budu jedním z těch šťastlivců, kteří svoji Jiskru poznají.
Marek Novotny
Já jsem bůh, a nade mne nikdo není (parafráze Marconiho)
Četl jsem prohlášení toho pubescentního, rádoby prezidenta Francie a následně si jej i poslechl. Musím říci nahlas, že se mi to absolutně přestává líbit, jak klesá ve světě inteligence... a tak proč nenapsat svůj názor.
Marek Novotny
Když dva dělají totéž, není to totéž
To co se děje momentálně v zahraničí mě příjde k smíchu, nikoliv ti, kteří mají strach o svoji budoucnost, ale ti ostatní, kteří se ohání spravedlností nedbaje pevných důkazů a posléze si ji stejně prosazují. Jako malé děti..
Marek Novotny
Lidské osudy
Vyprávění bylo dost, a přečíst si něco, co se stát mohlo nebo nestalo ? A co takhle dát si Jablkový koláč ??
Marek Novotny
Volné aktivity
Říkal jsem si, jak asi každý tráví svůj volný čas, když je venku hezky.. A proč o tom nenapsat, že ?
Marek Novotny
Při kávě a ve stínu
Čas od času, člověka napadají různé věci a některé, jenž by jsme o sobě nikdy neřekli. Tak jsem si řekl, proč takovou chvíli nezachytit..
| Další články autora |
Pavel se s Babišem neshodl. Prezident trvá na účasti na summitu NATO, hrozí žalobou
Jednání prezidenta Petra Pavla s premiérem a předsedou ANO Andrejem Babišem o zastoupení Česka na...
O kolik lze překročit rychlost za volantem v roce 2026? Tabulka tolerancí a pokut pro řidiče
Při rozhodování o postihu za překročení limitu přihlížejí policisté zejména k naměřené rychlosti....
Praha podporuje stovky dárců, za krev dostanou roční kupón zdarma. Kdo konkrétně ho získá?
Metropole znovu ocení dlouholeté bezpříspěvkové dárce krve. Celkem 321 lidí letos získá roční kupon...
Jak dobře znáte úspěchy českého hokeje?
Česká hokejová reprezentace má za sebou desítky nezapomenutelných momentů, které se zapsaly do...
Levnější doprava pro lidi nad 70 let? Další pražská radnice spustila Senior taxi
Od začátku května mohou senioři z Praha 14 využívat novou službu Senior taxi. Lidé nad 70 let...
První klapka komedie s Majerem a Hádkem padla ve známém plzeňském klubu
Symbolická první klapka nové rodinné komedie s názvem Expedice Galejník padla ve čtvrtek v...
Brandýs nad Labem chystá druhou dražbu autovraků, v nabídce je 14 aut
V Brandýse nad Labem-Staré Boleslavi se uskuteční druhá dražba automobilových vraků, které radnice...
Zloděj lebky svaté Zdislavy prozradil pohnutky. Relikvie je v péči restaurátorů
Kriminalisté už mají lebku svaté Zdislavy ukradenou v úterý z baziliky v Jablonném v Podještědí....
Po čtvrt století se dočkali. Cyklisté z Chotěboře vyjíždějí po nové cyklostezce
Více než dvě desetiletí museli být trpěliví obyvatelé Chotěboře a okolí. Po tak dlouhé době se...

Ideální na snídani i rychlou večeři? Test čerstvých sýrů s jogurtem Hollandia
Jemná krémová textura, svěží chuť a univerzální využití v každodenní kuchyni. Redakce eMimina otestovala dva čerstvé sýry s jogurtem od české...
- Počet článků 13
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 313x




















