Češi, nebuďte čuňata!
a pak znovu zanoří ruce do pečiva. Pečlivě ho přebírá kus po kuse. Dokážete si asi představit, čím vším ty pneumatiky projely a co všechno tedy zůstalo na jím nevybraném pečivu?
Toto byl jeden extrémnější příklad, ale běžná praxe, kdy zájemce o pečivo přijede s nákupním vozíkem je pravidlem. A tom, co všechno je možné najít na jejich madlech se už psalo - mezi jiným krev, hnis i stolice.
Nebalené pečivo již dlouho nekupuji a pokaždé, když vidím, jak se v něm někdo přehrabuje, tak se mi navaluje a kypí mi žluč. Bavil jsem se na toto téma se zástupcem vedoucího blízkého supermarketu a ten se přiznal, že nebalené pečivo nemá odvahu kupovat.
Pokud se podíváme do civilizovaného zahraničí (Rakousko, Německo či Itálie), tak tam takové zvěrstvo nenajdete. Buď tam jsou obsluhované pulty, sofistikované výdejní boxy nebo je pečivo v regálech již zabalené.
Milí spoluobčané, chtěl bych vás tedy poprosit, abyste nebyli čuňata a holýma rukama se nepřehrabovali v pečivu a používali jednorázové rukavice nebo alespoň sáčky. Chtěl bych požádat management řetězců, aby prosadili více baleného pečiva do prodeje a zákonodárce, aby nebalené, volně ložené pečivo zakázali!
Marek Konečný
Divočáka nestřelí, ale na vlky chtějí pořádat hony!

Myslivecká komise Agrární komory představila návrh na povolení odstřelu vlků. Ohání se škodami, které vlci způsobují. Přitom jde jen o kouřovou clonu, která má legalizovat trofejní lov těchto šelem.
Marek Konečný
Paštika Májka - dvojí klam, dvojí kvalita

Český národní potravinářský poklad paštika Májka si nepokrytě dělá legraci ze spotřebitelů. Za prvé tím, že se označuje jako paštika.
Marek Konečný
Dvojí kvalita Fernetu!?

Tak to snad nikdo nečekal. Že někoho napadne udělat pro jeden trh dvě varianty oblíbené lihoviny. Ale přece jsme se dočkali.
Marek Konečný
Zbytečná ústavní žaloba

Páni senátoři se pochlubili, že již mají připravenu ústavní žalobu na prezidenta Zemana. Trvalo jim to přes půl roku a teprve se chystají do Senátu. A s tou třípětinovou většinou to taky nebudou mít jednoduché....
Marek Konečný
Retro týdny - socialismus jako marketingový tahoun?

Posledních několik let nás řetězce v pravidelných intervalech častují nabídkou bývalých socialistických vymožeností. Snaží se je prezentovat jako tehdejší kvalitní produkty, které už dnes neseženeme, či jako vzpomínky
Další články autora |
Před a po. Satelitní snímky ukazují zkázu po útocích USA na jaderná zařízení
Nové satelitní snímky ukazují následky amerického vojenského úderu, který v neděli cílil na íránská...
Poslala manželce zprávu, že jsme milenci. Sekal jsem ji do hlavy, vypověděl primář
Šokující detaily mimořádně brutální vraždy dnes zaznívají u Krajského soudu v Plzni, kde stanul...
Tomahawky z ponorky, „drtiče bunkrů“ z B-2, zasypané vchody. Co ničilo jaderný Írán
USA zdevastovaly íránský jaderný program a jaderné ambice Teheránu jsou nyní v troskách, uvedl...
Advokát Prouza spáchal sebevraždu. Nechal po sobě dopis na rozloučenou
V sobotu spáchal sebevraždu renomovaný padesátiletý advokát a bývalý českobudějovický soudce Daniel...
Rudé prádlo a finta se třpytkami. Strip klub v Charkově nabízí show i útěchu
Když si dvacetiletá Lisa na svou směnu ve striptýzovém klubu v ukrajinském Charkově obouvá boty na...
Ať Babiš nekandiduje, říká Pekarová k Čapímu hnízdu. Chová se jak dítě, míní Hřib
Aktualizujeme Vrchní soud v Praze zrušil v osvobozující verdikt nad předsedou ANO Andrejem Babišem a...
Autobus na Mladoboleslavsku narazil do stromu, zdravotníci ošetřili osm lidí
Osm lidí ošetřili zdravotníci po nehodě linkového autobusu, který u obce Kluky na Mladoboleslavsku...
Přijímací zkoušky na SŠ 2025: tisíce dětí, které se nedostaly v prvním kole, se dozví výsledek
Přes šest tisíc dětí z devátých tříd se v prvním kole přijímacích zkoušek na střední školy nikam...
Do Česka vstoupily první bouřky, odpoledne je doprovodí silný vítr
Do Česka vstoupily první bouřky. Přicházejí od západu a podle meteorologů zatím nejsou nijak silné....
- Počet článků 67
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1560x