Pulsary a gravitační vlny.

Jsou opravdu pulsary přírodní útvary, nebo to jsou umělé vesmírné majáky, podle kterých se orietují mimozemští  vesmírní cestovatelé? Jaký je rozdíl, mezi vlnami pulsarů a gravitačními vlnami ? Pokusím se na tyto otázky odpovědět.

Animace rotující neutronové hvězdy   Obrázek Wkipedie.

Pulsary jsou rotující neutronové hvězdy, které vyzařují elektromagnetické záření. Intenzita záření se pro vzdáleného pozorovatele pravidelně mění, pravděpodobně v souvislosti s rotací hvězdy. Jedná se o takzvaný majákový efekt.

Werner Becker z Max-Planck-Institut für extraterrestrische Physik řekl v roce 2006,

„Teorie o tom, jak pulsary vyzařují svoji radiaci, je stále v počátcích, a to už po čtyřiceti letech práce… Existuje mnoho modelů, ale žádná přijatá teorie. … Teprve poslední poznatky nám umožňují vytvoření přesnější představy o vyzařování neutronových hvězd.    Wikipedie

Jsou tyto představy vědců správné? Tady je každá rada dobrá, ale musíme se zamyslet, z jakých vln se pulsy skládají?

O vlnách jsem toho napsal dost, takže pouze zopakuji, že bez gravitonového éteru se nemúže žádná vlna šířit vesmírem.       https://maksa.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=675697

CP 1919 vyzařuje rádiové vlny, ale později se zjistilo, že vyzařují také rentgenové nebo gamma paprsky nebo také oboje dohromady. Antony Hewish obdržel v roce 1974 Nobelovu cenu za fyziku za tento objev a s tím spojené práce z oblasti radioastronomie.   Wikipedie.

O elekromagnetických vlnách jsem rovněž napsal několik blogů a proto víme, že rádiové vlny můžeme zařadit mezi ty s delšími vlnami. Naopak rentgenové a gamma vlny mají ty nejvyšší frekvence.

Neutronové hvězdy se skládají, jak již název říká, z neutronů, to znamená, že se již nejedná o hmotu látkovou, kterou známe tady na Zemi, ale o hmotu " látkovou",stlačenou nesmírným tlakem gravitonového éteru, kdy se do průměru naší ZEMĚ, vleze hmota našeho Slunce.

Z toho je jasné, že je nemožné, aby v tak stlačené hmotě, mohly ještě rotovat a revoltovat elektrony.

Ale jak může vznikat elekrtomagnetické vlnění? No nevzniká stejně. Protože rentgenové a gamma vlny nepotřebují, aby elektrony obíhaly proptony, nebo neutrony, takže  obíhají pouze elektrony, kolem pozitronů (klaných elektronů), nebo dokonce elektrony, kolem elektronů a tím vytvážejí velmi krátké vlny gamma.

Vznik gamma vln popisuji v blogu        https://maksa.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=677077

Tato fúze elektronů, může probíhyt pouze na povrchu pulsazu. Jak je možné, že pusar plzuje?

Zatím nikdo rozumnou teorii neuvedl. Ja si myslím, že se nejedná o jedinný rotující objekt, nýbrž o dva.

Dvě malé neutronové hvězdy se dostávají pomocí gravitace stále více k sobě a jako vždy, začnou obíhat kolem společného těžiště. Tím vytvářejí v gravitonovém éteru vlny, které příjimáme jako pulsy.

Ale takhle se popisují gravitační vlny. Máte pravdu, obojí má stejný základ. V čem je tedy rozdíl?

Rozdíl spočívá pouze ve velikosti a  ve frekvenci přijímaných vln.

 

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Julius Maksa | úterý 25.8.2020 17:46 | karma článku: 9,21 | přečteno: 463x
  • Další články autora

Julius Maksa

Le Sageova teorie gravitace.

8.9.2020 v 13:42 | Karma: 9,42

Julius Maksa

Kvasary a magnetary.

4.9.2020 v 22:47 | Karma: 8,74

Julius Maksa

Teplo z fúze.

28.7.2020 v 23:00 | Karma: 10,86