Černá díra ve vesmíru.
První snímek černé díry (galaxie Messier 87) z dubna 2019 Wikipedie
Černá díra je natolik hmotný objekt, že jeho gravitační pole je v jisté oblasti časoprostoru natolik silné, že žádný objekt včetně světla nemůže tuto oblast opustit. Černé díry byly teoreticky předpovězeny obecnou teorií relativity publikovanou v roce 1915 Albertem Einsteinem. Astronomům se dlouho nedařilo černé díry na obloze najít. Prvním vážným a dnes již prokázaným kandidátem se stala v roce 1971 hvězda v binárním systému v souhvězdí Labutě kryjící se s rentgenovým zdrojem Cygnus X-1.[1] Na tiskové konferenci 10. dubna 2019 byla zveřejněna první fotografie černé díry, čímž se dá chování černých děr podrobněji zkoumat.[2] Dnes se považuje za prokázané, že černé díry se nacházejí v centrech galaxií, aktivních galaktických jádrech, kvasarech i v centrech některých kulových hvězdokup.[3] Wikipedie.
Podle obecné relativity nemůže žádná hmota ani informace proudit z nitra černé díry k vnějšímu pozorovateli. Například není možné získat žádnou její část ani odražené světlo vyslané z vnějšího zdroje či jakoukoli informaci o hmotě, která vstoupila do černé díry. Existují však kvantově-mechanické procesy, které způsobují vyzařování černých děr. Předpokládá se, že vyzařování nezávisí na tom, co do černé díry spadlo v minulosti. Wikipedie.
Vytváří hmota gravitační pole? Já si myslím, že nikoliv. Jak vlastně gravitace vzniká?
Gravitace.Již geniální fyzik Newton, si před 400 lety všimnul, že mezi hmotnými tělesy existuje síla, která je přitahuje k sobě, a tak ji popsal jako přitažlivost. Podle Einsteinových teorií, způsobuje gravitaci, deformace časoprostoru. V Cernu rozbíjejí protony a hledají částici, která způsobuje hmotnost, avšak marně. Kde nic není, tam nic nenajdete. Je zdrojem síly hmota? Samozřejmě není, protože sílu způsobuje zrychlení hmoty.Pokud chceme vědět, co způsobuje gravitaci, musíme začít opět u gravitonového éteru, tedy u prázdného prostoru. Dnes již víme, že hmota se většinou skládá z atomů. Prostor v atomu i v okolí, není prázdný, nýbrž je plný gravitonů. Srážky bilionů gravitonů představují, až 96 procent veškeré energie ve vesmíru. Pokud se ve gravitonovém éteru nachází neutron, nebo proton, tak je neustále bombardován nesmírným množstvím gravitonů, což způsobuje rovnoměrný tlak na tuto částici, ze všech stran. Jestliže se vedle protonu nachází jiný proton, dochází k stejnému jevu, avšak tlak mezi protony je znatelně slabší, protože ubývá energie. Jedná se o energetický stín, který si způsobují částice navzájem. Z toho je jasně vidět, že venkovní síly jsou větší, než síly vnitřní, takže rozdíl tlaků způsobí přitlačování těchto částic k sobě. Gravitační síla není přitažlivost, nýbrž PŘITLAČIVOST. Tento princip platí, nejen pro částice, ale i pro veškerá tělesa na zemi, tak i ve vesmíru, to znamená, že platí i pro černé díry.Zdroj: https://maksa.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=674865
Proč vzniká kolem černé díry tepelné a světelné záření?
Na toto téma jsem nenašel žádné vědecké vysvětlení, ale domnívám se, že u černé díry se nachází 100% gravitace, takže vzniká stlačování okolních plynů a tím i zahřívání.
Horizont událostí.
Myšlená kulová „plocha“ obklopující hmotu černé díry se označuje jako horizont událostí. Na úrovni horizontu událostí je úniková rychlost rovna rychlosti světla. Neobyčejně silné gravitační pole brání všemu uvnitř horizontu událostí uniknout přes jeho povrch. Cokoliv z vnějšku se může propadnout přes horizont událostí, ale nikdy tomu nemůže být naopak. Výjimkou jsou jen kvantově mechanické procesy v těsné blízkosti horizontu, které umožňují vznik virtuálních párů částic a antičástic. Ty vedou například k efektu tzv. vypařování černých děr. Ani v tomto případě ale částice přímo neunikají zpod horizontu událostí – proces „vypařování“ je založen na jiných principech. Podle Hawkingova vyjádření jde ale o zdánlivý horizont Wikipedie.
Je takové tvrzení pravdivé? Způsobuje gravitační pole hmota?
Gravitonový éter, nebo časoprostor?Fyzikové minulých století přišli na to, že látkovou hmotu drží pohromadě neznámá síla a ještě ji stále dodává něco energii, protože ani atom nemůže bez energie existovat. Vědci logickým myšlením přišli na to, že musí existovat ÉTER, který není vidět, nejde ho změřit, zvážit a nadá se přímo nijak dokázat. Skeptikové éter zavrhli, takže další generace fyziků vymyslela Časoprostor. V minulém článku \ Co je čas? \ jsem popsal čas, jako pohyb hmoty po dráze určitou rychlostí, takže spojit nehmotnou veličinu s nehmotným prostorem je naprostý nesmysl. Slovem éter, nebo éterický, se popisovalo něco nehmotného, lehkého, nebo až nadpřirozeného, takže není divu, že si málokdo spojoval tento fenomén s něčím silným, mocným, nebo s gigantickou energií. Při štěpení uranu si fyzikové mysleli, že tepelná energie vzniká přeměnou části hmoty. Tento blud, vlastně přetrvává v teoretické fyzice dodnes, přesto že odporuje zákonu o zachování hmoty. Z hmoty může vzniknout pouze jen hmota, protože energie je pohyb hmoty, a to zrychlený. Prostor se skládá z nekonečného množství gravitonů a jejich zrychlený pohyb je základní energie vesmíru. Dá se vyčíslit tlak v prostoru, jež způsobuje tato vesmírná energie? Jednoduchým výpočtem, jsem došel k výsledku 190 bilionů tun , jež tlačí na jeden centimetr čtvereční. Proč necítíme tak gigantický tlak? Tlak, který způsobuje energie prostoru, působí jen na protony, neutrony, elektrony, nebo na atomová jádra. Atomy jen prochází, přesto jako celek je pod vlivem těchto sil. Tím jsme se dostali k záhadě století, co je temná hmota. TEMNÁ HMOTA SE SKLÁDÁ Z GRAVITONŮ A JEJICH ZRYCHLENÝ POHYB JE TEMNÁ ENERGIE.. Veřejnost je zvyklá na časoprostor, jelikož tato teorie je stále a stále opakováná. Stokrát opakováný blud se jeví jako pravda.Zdroj: https://maksa.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=674865
Z jaké hmoty se skládá černá díra?
Tento údaj nikdo neuvádí, tak jsem se zamyslel, z čeho by ta černá díra mohla být.
Z normální hmoty, jak jsme zvyklí tady na Zemi, tedy z hmoty látkové, být nemůže, kvůli obrovské hmotnosti a poměrně "malému" rozměru. Hmota látková, neboli látka, se skládá z atomů a atomy se skládají z atomových jader a elektronů. Dnes už víme, že atomová jádra jsou až 100 000 krát menší, než atom a elektrony jsou asi 1700 krát menší než atomové jádro vodíku.
Z toho je jasně vidět, že hmota látková je ve většině, prázdný prostor, a proto ji můžeme stlačovat stále do menších a menších objemů, až se atomové jádra a elektrony dotknou a vytvoří neutronovou hvězdu. Samozřejmě k takovému stlačování je zapotřebí nesmírné síly. Z čeho můžeme takovou sílu získat? Z časoprostoru? To asi těžko. Veškerá energie pochází z temné energie prázdného prostoru, čili z temné energie, jež se nachází v gravitonovém éteru.
Je rozdíl mezi hmotou černé díry a hmotou protonu, neutronu, nebo elektronu? Já si myslím a jsem přesvědčen, že není. Je to ovšem jen moje originální pojetí vesmíru a můžu se mýlit, stejně tak, jak se můžou mýlit vědci, kteří své teorie publikují.
Julius Maksa
Gravitační teorie Nikolase Fatio de Duilliera.
Nicolas Fatio de Duillier představil první verzi svých myšlenek o gravitaci v dopise Christiaanovi Huygensovi v roce 1690. Bezprostředně poté si přečetl její obsah na zasedání Královské společnosti v Londýně.
Julius Maksa
Le Sageova teorie gravitace.
Le Sageova teorie gravitace je kinetická teorie gravitace, kterou původně navrhl Nicolas Fatio de Duillier v roce 1690 a později Georges-Louis Le Sage v roce 1748. Proč se tato teorie neujala. Pokusím se o vysvětlení.
Julius Maksa
Kvasary a magnetary.
Popisuje dnešní kosmologie věrohodně kvasary a magnetary? Jsou představy dnešních fyziků o vzniku elektromagnetických vln, věrohodně vysvětlené, nebo se opět vychází z bludných představ minulého století? Pokusím se odpovědět.
Julius Maksa
Pulsary a gravitační vlny.
Jsou opravdu pulsary přírodní útvary, nebo to jsou umělé vesmírné majáky, podle kterých se orietují mimozemští vesmírní cestovatelé? Jaký je rozdíl, mezi vlnami pulsarů a gravitačními vlnami ? Pokusím se na tyto otázky odpovědět.
Julius Maksa
Kontinuální a vlnová rychlost částic.
Jaký je rozdíl, mezi kontinuální rychlostí částic a vlnovou rychlostí částic? Jaký je rozdíl, mezi kinetickou energií přímočarého pohybu a kinetickou energií rotačního pohybu? Existuje potenciální energie, nebo je to jen berlička?
Další články autora |
K romskému chlapci po konfliktu s učitelem jela záchranka. Zasáhla policie
Policie řeší incident, při kterém se v Koryčanech na Kroměřížsku fyzicky střetl učitel s žákem....
Porno a Česko. Jsme téměř unijním extrémem, ukázala data
Je to vlastně vedlejší, nezamýšlený produkt evropské legislativy. Její nařízení o digitálních...
Pavel ve volební kampani porušil pravidla, zjistila kontrola. Trestu unikne
Premium Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí (ÚDHPSH) nedávno zveřejnil...
Zemřel český raper Pavel Protiva. Bylo mu sedmadvacet let
V sedmadvaceti letech zemřel raper Pavel Protiva, informovalo hudební vydavatelství Blakkwood, pro...
Matka žáka přišla do školy na schůzku, na chodbě vlepila učitelce facku
Napadení učitelky základní školy ve Zlíně matkou jednoho z žáků řešili městští policisté. Žena,...
Jak Chuanyta uklízí ghetto. Loni se do Mojžíře báli i řidiči MHD, teď je tam lépe
Premium Zdemolované koše a lavičky, nepořádek, záškoláctví i drogy. Do ústecké čtvrti Mojžíř před rokem...
Zrevidujte Green Deal, volá hospodářská komora. Některé plány jsou nesplnitelné
Výrazných ústupků v evropských plánech na snižování emisí chce dosáhnout Hospodářská komora ČR v...
V Íránu sílí volání po jaderné zbrani. Názor mění i lidé, kteří režim „nemusí“
Premium Zatímco svět se chystá na další kolo eskalace mezi Izraelem a Íránem, mnozí obyčejní Íránci, kteří...
Odlesňovací nařízení EU je likvidační, varují kavárníci. Data nejde doložit
Premium Kavárenský sektor v EU může mít už za rok vážné potíže. Platnost evropské směrnice zabývající se...
Znojmo, pronájem kanceláře, 91 m2, po rekonstrukci, možnost rozšíření komerce
Znojmo - Oblekovice
16 000 Kč/měsíc
- Počet článků 58
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 863x
Není to obráceně, že universum má své zákony a zákonitosti a fyzika je pouze popisuje, ne vždy správně? Proto se může zdát, že popisuji vesmírné děje jinak, než současná fyzika.