Antihmota.

Co je antihmota a jak se chová? Můžeme antihmotu použít jako alternativní palivo pro pohon kosmických plavidel?

 

Antihmota.

Může se antihmota při kontaktu s hmotou změnit na energii? Nebo je to jen další blud. Kde se bere antihmota? Je pozitron ,kladný elektron, z jiné hmoty, než elektron ? Samozřejmě není, protože pozitron byl součástí atomu. Každý elektron má spin, to je , že rotuje kolem své osy, stejným směrem , jako všechny částice až na pozitron, který rotuje obráceně. Pro představu, když rotují dvě koule stejným směrem, na které stříká voda, tak vidíme, že mezi těma tělesy voda odstřikuje v protisměru. Totéž vzniká mezi elektrony, ale místo vody, odpudivé síly způsobují biliony fotonů. Pozitron má spin opačný než elektron, takže proud fotonů mezi, má stejný směr a neklade takový odpor. Tlak fotonového éteru přitlačuje tyto dvě částice k sobě, až začnou obíhat kolem těžiště uprostřed. Revoluce, čili obíhání, se stále zrychluje, až se elektron s pozitronem spojí a vznikne DVOJELEKTRON. Jedná se o fúzi a ne o rozpad hmoty. Vlnám, které při tomto procesu vznikají , říkáme vlny GAMA. Děj trvá jen pár milisekund, takže jediné co můžeme zaregistrovat je záblesk, protože gama vlny nejsou ve viditelném spektru.

 

Zánikové záření.

Pro doplnění uvádím, jak si představovali tento úkaz fyzikové v minulých stoletích Zánikové záření, které lze pozorovat při setkání záporného elektronu s kladným elektronem. Tu se jejich náboje navzájem zruší a obě částice se VYZÁŘÍ, to je, promění se ve dva fotony velmi tvrdého záření, které proto nazýváme zánikové. To byla citace z učebnic fyziky pro vysoké školy. Ani se nedivím, proč o fyziku , mezi mládeží není velký zájem. Je těžké si představit , jak se dvě částice promění na bilion krát menší. Odporuje to zákonu o zachování hmoty

 

   Využití.

Kromě medicíny se nedá antihmotu nijak využít, protože záření GAMA má velmi vysokou frekvenci, která působí destruktivně na látkovou hmotu, tedy hlavně na člověka. K pohonu kosmických lodí se tudíž nehodí.

 

  Dodatek.

V tomto článku jsem neumožnil diskuzi, protože si diskuzi představuji jinak. V minulých článcích se objevovali stále stejní  \ kritici \ , kterým vůbec nejde o text, nýbrž se exhibovat tím, jak jsou chytří a při tom nenapsali, ani jediný článek a na blogu je nenajdete. To co oni většinou píší, si může každý přečíst na Wikipedii, ale většinou jsou to jen posměšky pubertálních hlupáků. Děkuji za porozumění.

Autor: Julius Maksa | sobota 1.9.2018 13:32 | karma článku: 15,47 | přečteno: 646x
  • Další články autora

Julius Maksa

Le Sageova teorie gravitace.

8.9.2020 v 13:42 | Karma: 9,42

Julius Maksa

Kvasary a magnetary.

4.9.2020 v 22:47 | Karma: 8,74

Julius Maksa

Pulsary a gravitační vlny.

25.8.2020 v 17:46 | Karma: 9,21