Německo plné extremistů! Chování mnohých imigrantů to jen potvrzuje.

"Německo trpí: Počet zločinů s extremistickým podtextem vzrostl" "Nenávistné nápisy i žhářské útoky. Extremismus v Německu stoupl o třetinu"..... Tyto novinové titulky by neměly nikoho nechat na pochybách, 

že Německo má opravdu problém.

Bohužel místo toho, abychom se dočetli, že Německo poté, co je za svou až sebezničující otevřenou náruč leckdy odměňováno násilnou a majetkovou trestnou činností, přijme opatření, kterým by jasně vytyčilo pravidla pro příchozí žadatele o azyl, důrazně vyžadovalo jejich dodržování a přísně sankcionovalo jejich porušování, dovídáme se hlavně o tom, jak se nám Německo radikalizuje. Takže Německo má vlastně problémy dva. Prvním je obrovská neřízená migrace, která zdaleka není u konce a která s sebou přináší řadu sociálních a zejména bezpečnostních problémů a rizik. Druhým je pak jeho přístup k této problematice, neboť alespoň ze sdělovacích prostředků člověk nabývá dojmu, že Německo tyto problémy nevidí a hlavně asi ani nechce vidět, ale naopak vidí a zabývá se veškerými rozhořčenými reakcemi svých občanů nad vzniklou situací a nálepkuje je extremismem.

 

Příliš tolerantně se přistupuje k imigrantům, naopak naprosto odlišný přístup je pak k vlastním občanům, kteří protestují či jinak dávají najevo svůj nesouhlas s imigrační politikou a s ní spojenými problémy. Německo hlásí, že zaznamenalo prudký nárůst extremistických útoků, kdy počet trestných činů s krajně pravicovým podtextem vzrostl od roku 2014 téměř o třetinu. Současně Spolkový kriminální úřad uvedl, že prudce vzrostl počet útoků na ubytovny pro žadatel o azyl, do kterých se počítá sprejování nenávistných nápisů či žhářské útoky. Zajímalo by mě, zda německá statistika zahrnuje do extremistických činů sprejování tak krajně nenávistných xenofobních hesel jako je např. "Nechte naše ženy na pokoji", "Neznásilňujte", "Táhněte domů" a pod. 

 

Zaráží mě, že taková statistika je zpracována maximálně podrobně, když statistika o trestné činnosti páchané ze strany imigrantů nám nikde přední novinové články neplní. Po silvestrovských útocích, kdy se vynořily zprávy o tom, že trestná činnost páchaná migranty je umlčována a nezveřejňuje se, Německo tyto informace dementovalo s tím, že skutečnost je taková, že objasnění této kriminality by bylo tak náročné, že by to policie vůbec nezvládala.

 

Mám za to, že by bylo vhodné znovu si oprášit původní význam slova extremismus. Extremismus je termín pro označení jednání, ideologie či skupiny mimo hlavní proud společnosti, kterým je připisováno porušování či neuznávání základních etických, právních a jiných důležitých společenských standardů, zejména ve spojení s verbální nebo fyzickou agresivitou, násilím nebo hrozbou násilí, historickým revizionismem, sociální demagogií, motivované zejména rasovou, náboženskou, třídní nebo jinou sociální nenávistí. Dnešní výklad a pojetí tohoto termínu se však používá výhradně pro vlastní obyvatelstvo, které údajně naplňuje výše uvedené znaky, ovšem ještě nikdy jsem se nesetkala s tím, že by byli extremisty označováni zástupci odlišné kultury, odlišné rasy či jiného náboženství než je křesťanství apod.

 

Zjednodušeně řečeno, extremismu se zřejmě dopouštějí výhradně zástupci euroamerické civilizace, v případě Evropy pak její původní občané. Přestože chování mnohých migrantů naplňuje znaky výkladu extremismu, extremisty označováni nejsou. Ještě zjednodušeněji by se dalo říci, že pokud se řeší jakýkoliv útok na zástupce jiné kultury či jiného náboženství ze strany Evropana, okamžitě se zvažuje o rasově a nábožensky motivovaném útoku. Ovšem v případě, že je tomu naopak, se o rasově či nábožensky motivovaném útoku neuvažuje a mnohdy jsme informováni o tom, že je tento motiv prakticky vyloučen. Skutečně zvláštní dvojí pojetí a aplikace extremismu. Řekla bych, až takové extrémní. Stejně jako extrémní pojetí multi“kulturní“ Evropy, která má tendenci stát se brzy monokulturním společenstvím.

 

Pokud je Německo rozhořčeno statistikou, která poukazuje na to, že občané jsou silně znechuceni stavem, který v Německu panuje a který zapříčinila zejména migrace a domácí azylová politika, mělo by se nad tím zamyslet. Označit šmahem všechny občany, kteří se všemožně vymezují proti neřízené migraci a s ní spojenou kriminalitou za extremisty, není řešení. Tato statistika pouze dokládá to, že je v Německu něco hodně špatně, extrémně špatně.

  

Autor: Hana Macharáčková | pátek 12.2.2016 18:33 | karma článku: 42,24 | přečteno: 3110x

Další články autora

Hana Macharáčková

Jak Vídeň demonstrovala proti Barnevernu (fotoblog)

Žádná česká antinorská hysterie či nenávist. Proti praktikám norské sociální služby se minulou sobotu protestovalo napříč kontinenty (samotné Norsko také nebylo výjimkou, zde dokonce proběhly demonstrace v pěti městech).

18.4.2016 v 10:00 | Karma: 24,96 | Přečteno: 753x | Diskuse | Fotoblogy

Hana Macharáčková

Únik nekorektních informací v České televizi! Mýty a realita.

ČT 24 v rámci magazínu Focus on Europe německé veřejnoprávní televize Deutsche Welle odvysílala dne 19.3.2016 dokument o norském Barnevernu. Na tom by nebylo nic divného,

20.3.2016 v 18:34 | Karma: 40,25 | Přečteno: 3123x | Diskuse | Společnost

Hana Macharáčková

Pohádka o integraci nejen sexuálně frustrovaných mladíků

Evropská populace se rozdělila na dva tábory, kdy jeden tvrdí, že by měly Evropanky své chování a oblékání přizpůsobit těm, kteří hledají na starém kontinentu azyl a ty, kteří pořád disponují zdravým rozumem a požadují

15.1.2016 v 10:40 | Karma: 39,96 | Přečteno: 1363x | Diskuse | Ostatní

Hana Macharáčková

Německo v šoku! Útoky organizovaných gangů nebo sociologické pozorování jiné kultury?

Organizovaný gang stovek mužů severoafrického a arabského původu zaútočil o silvestrovské noci na ženy v několika německých městech. Česká veřejnost se o této závažné situaci dovídá s několikadenním zpožděním.

6.1.2016 v 11:09 | Karma: 42,69 | Přečteno: 2945x | Diskuse | Ostatní

Hana Macharáčková

Se kterou evropskou metropolí budeme soucítit příště?!

Zamezit multikulturnímu šílenství, které svojí bezbřehou a zaslepenou tolerancí umožnilo těm, kteří jsou absolutně netolerantní, páchat zvěrstva ve jménu jejich představ o pojetí světa, půjde asi těžko.

14.11.2015 v 19:34 | Karma: 37,57 | Přečteno: 1279x | Diskuse | Ostatní

Nejčtenější

Chlípní rudoarmějci na lovu. Slavný fotograf nafotil tutlanou sexualitu v SSSR

11. června 2025

Seriál Jen rok po Stalinově smrti dorazil do Sovětského svazu Henri Cartier-Bresson. Slavný francouzský...

Poslala manželce zprávu, že jsme milenci. Sekal jsem ji do hlavy, vypověděl primář

16. června 2025,  aktualizováno  11:52

Šokující detaily mimořádně brutální vraždy dnes zaznívají u Krajského soudu v Plzni, kde stanul...

Advokát Prouza spáchal sebevraždu. Nechal po sobě dopis na rozloučenou

16. června 2025  12:20

V sobotu spáchal sebevraždu renomovaný padesátiletý advokát a bývalý českobudějovický soudce Daniel...

V Indii se zřítil letoun s 242 lidmi mířící do Británie, dopadl na lékařskou ubytovnu

12. června 2025  10:55,  aktualizováno  16:42

Letadlo společnosti Air India s 242 lidmi na palubě mířící do Británie se krátce po startu zřítilo...

Rudé prádlo a finta se třpytkami. Strip klub v Charkově nabízí show i útěchu

15. června 2025  20:19

Když si dvacetiletá Lisa na svou směnu ve striptýzovém klubu v ukrajinském Charkově obouvá boty na...

Stanjura musí přijít, vynutili si poslanci přítomnost ministra financí

18. června 2025  11:40,  aktualizováno  16:45

Přímý přenos Miliarda přijatá v bitcoinech od muže zapleteného do obchodu s drogami zaměstnává druhý den...

Česká filharmonie míří „pod širák“. Sezonu uzavře na Hradčanském náměstí

18. června 2025  16:32

Jako každý rok i letos odehraje Česká filharmonie poslední koncert sezony pod širým nebem. Tradiční...

Řidič pod vlivem vjel do protisměru, při čelním střetu se zranilo i dítě

18. června 2025  9:18,  aktualizováno  16:31

Vážná nehoda se stala v úterý odpoledne na Šumpersku, kde se na silnici I/11 poblíž obce Písařov...

Až třináct let pro členy drogového gangu. Vedla ho žena, razii vyzradil kriminalista

18. června 2025  16:25

Kilogramy drog za desítky milionů korun podle obžaloby vyrobila a rozprodala zejména na Plzeňsku...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

  • Počet článků 39
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 3792x
Jedna z mnoha. Jinak hlavně máma. 

 

 

Email: hana.machar@seznam.cz 

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.