Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Je nepochybné, že sovětské vedení nese odpovědnost za osud polských důstojníků, když je zajalo, tak mělo se postarat o jejich bezpečnost. A když tedy nebylo něčeho takového schopno, mělo je pustit podobně jako řadové polské vojáky. Vysvětlení tohoto jevu lze hledat v dataci. Ti důstojníci byli sověty zavraždění NKVD po pádu Francie. Viz některá česká svědectví. Polští důstojníci měli být použiti při invazi na Německo, což odmítli. A sovětské vedení po pádu Francie se ocitlo v prekérní situaci jako účastníci téměř spojeneckého Paktu Ribbentrop.Molotov, takže se rozhodlo nežádoucích svědků zbavit.

Německé vedení udělalo chybu, když na základě informací zpravodajsky rozhodlo stav mrtvol u Katyně doplnit. Proto část mrtvol vykazuje jiné stáří, jsou mladší.

1 0
možnosti
Foto

Vskutku zajímavý námět, doufejme, že současné oficiálně platné závěry budou ještě vědecky přezkoumány, nezaujatou komisí. Tím samozřejmě nemyslím odborníky polského režimu, neboť jsou politicky zainteresováni.

1 2
možnosti
  • Počet článků 67
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 798x
Vietnamista-politolog, marxista-leninista, člen KSČM a Svazu mladých komunistů Československa, punk rock, ska, bolševický rap (Pablo Hasél, vážná hudba (Mozart, Vivaldi, Smetana, Dvořák, latinsko američtí bolševičtí folkoví zpěváci (Víctor Jara, Silvio Rodriguez, Ali Primera, Mercedes Sosa)