Jak zvětšit penis

Nedávno zde kolega bloger publikoval článek a jakémsi gelu na mužskou chloubu. Tou chloubou mám na mysli mužský pohlavní orgán. Ikdyž upřímně řečeno vlastně nevím proč se tomu říká právě chlouba. Někdy opravdu není čím se chlubit.

Mužská posedlost ohledně velikosti je legendární natolik, že vstoupila i do lidových úsloví. Takže existují slovní rčení jako třeba hra na to,  kdo ho má většího, nebo i s malým kašpárkem lze hrát velké divadlo. Kromě výrazu mužská chlouba se užívá také slovo  ozdoba, a tak  mě napadá, proč se pánové neinspirují některými prostředky na chloubu a ozdobu ženskou? Tím myslím samozřejmě vlasy, tvrdí se přece, že vlasy jsou korunou ženské krásy.Tak třeba šampon-povzbuzuje růst vlasů a zaručuje jejich objem, různá tužidla zas vlas zpevňují,  lak na vlasy účes fixuje a ztužuje... to vše jsou přece právě ty jevy, které jsou  pro mužskou chloubu potřebné a žádoucí. Místo toho ale používají pánové někdy i dost obskurní a drastické metody. Když pominu řešení pomocí plastické chirurgie, tak například v Malajsii si přivažují na penis závaží, a aby nesklouzlo, neváhají použít spínací špendlík.

V této souvislosti se v psychiatrii užívá termín koro. Je to označení pro převážně mužskou fobii či panickou reakci, spočívající v chorobné představě scvrkávání penisu, jeho zmizení v těle a následné smrti. Variantou je domněnka, že pohlavní úd byl odcizen. Postižení se drží za zevní pohlavní orgány, někdy jim pomáhají i příbuzní. Číňané např. fixují penis dřevěnými kolíky.Představa se vyskytuje celosvětově, byla popsána v jihovýchodní Asii jako epidemie paniky (Singapur rok 1967 a v Africe (Nigérie, Ghana). Může být důvodem k lynčování obviněné ženy. Vyskytovala se i ve  středověké Evropě, kde byly z krádeže penisu muži někdy obviňovány údajné čarodějnice při čarodějnických procesech. Tyto případy jsou popsány i ve spise Kladivo na čarodějnice.Fobie byla poprvé popsána jako „suo-yang“ v tradiční čínské učebnici vnitřního lékařství z roku cca 300 před n.l. (The Yellow Emperor's Classic of Internal Medicine). V Americe a v Evropě jde o izolované případy, které nejsou spojeny s obavou ze smrtelného průběhu. Byly popsány u kuřáků marihuany. (Viz PubMed: Earleywine M. „Cannabis-induced Koro in Americans.“) Koro znamená malajsky želva, přeneseně v slangu „penis“. Tak to tvrdí wikipedie, tedy její česká verze, v té anglické se dočtete mnohem víc, například ohledně etymologie slova koro, nebo konkrétních příběhů popisovaných v Kladivu na čarodějnice kde je vylíčeno, že ženy mají skutečně moc zaříkáním způsobit zmenšení či nefunkčnost mužského orgánu. Zkrátka za vším hledej ženskou, ačkoliv ženy mají zásluhu na procesu přesně opačném.https://cs.wikipedia.org/wiki/Koro_(psychologie) 
The syndrome occurs worldwide, and mass hysteria of genital-shrinkage anxiety has a history in Africa, Asia, and Europe. In the United States and Europe, the syndrome is commonly known as genital retraction syndrome. The condition can be diagnosed through psychological assessment along with physical examination to rule out genuine disorders of the genitalia that could be causing true retraction. Jen mě tak napadá, jak a kdo určuje, co se při překladu do češtiny uchová a co se vypustí jako nepodstatné? Právě u těch čarodějnických procesů a knihy Kladivo na čarodějnice, jsou mezi anglickou a českou verzí značné rozdíly, česká verze to celé mnohem více zpochybňuje a je pravdou, že jsou pod ní připojeny četné komentáře lidí, kteří si toho všiml a nesouhlasí. Nu což, dějiny se vždy přizpůsobují podle toho, kdo se dostává na koně. Tak doufejme, že se jednou nedostanou na koně například pastafariáni a nezakážou na třeba cedník na špagety.  

 

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Libuše Palková | neděle 2.12.2018 21:38 | karma článku: 28,01 | přečteno: 11425x
  • Další články autora

Libuše Palková

Veřejná omluva

28.4.2019 v 6:35 | Karma: 10,61

Libuše Palková

Libo-li koprolit?

25.4.2019 v 11:07 | Karma: 5,53