Kaňon Colca - pěší túry, sledování kondorů a horké prameny

Kaňon Colca se pyšní statusem druhého největšího kaňonu na světe. Většina lidí se vydává na organizované výlety s hlavním cílem vidět kondora andského, ale v tomto kaňonu je spousta dalších krásných míst, které stojí za návštěvu.

Jak hluboký je kaňon Colca?

Canon del Colca v Peru, je podle wikipedie 100km dlouhý a 3,4 km hluboký kaňon (dvakrát hlubší než Grand Canyon), hlouba se ovšem mří od nejvyššího bodu a vzhledem k tomu, že kaňon je obklopený 6000m horami, je tento údaj asi doela irelevantní. Nehledě na to, je to ovšme fascinující místo, nejen svou rozlohou a velikostí, ale především nádhernou a rozmanitou přírodou, archeologickými památkami a přívětivostí jeho obyvatel. Do kaňonu často jezdí autobusy plné přirody chtivých turistů na jedno či dvou-denní výlety. Czickontheroad zde strávili celý týden a ani ten nestačil k tomu, abychom objevili všechny místní krásy.

Pohled na kaňon Colca

Chivay – město s divokými karnevaly a příjemnými horkými prameny

Únor je sice nejdeštivější měsíc v roce, zároveň je to ale taky měsíc karnevalů. A v Chivay to během karnevalu žije. Každý den se na ulici shromaždí lidé z města i okolních vesnic a zpívají, tančí a pijí až do rána, někdy i do poledne. I bez karnevalu je to ovšem hezké město – při procházce po náměstí a místních trzích si můžete prolédnout typické kroje místních žen, nakoupit levné suvenýry a pletené výrobky a dát si výbornou horkou čokoládu nebo čaj v jednom z pouličních stánků. Chivay je skvělým výchozím bodem pro návštěvy okolních menších vesnic a termálních bazénů, kterých je tu spousta.

Karneval v městu Chivay

Cruz del Condor – fascinující let divokých andských kondorů

Slavné místo sledování kondorů je na cestě do Cabanaconde, asi hodinu jízdy od Chivay. Je to také místo, kam se vydá většina turistů a turistických autobusů, už od rána je tady tedy hodně plno. Běžte radší ovšem bez ageentury a zastavte se na předchozí vyhlídce Cruz del Cura, kde je mnohem méně lidí a létající kondory uvidíte stejně tak dobře. Abyste ovšem kondory opravdu zahlédli, musíte sem přijet hned ráno, nejlépe kolem 8 hodiny.

Letící kondor andský

Cabanaconde – nejepší místo pro pěší túry

Do Cabanaconde dnes vede krásná silnice i časté a levné autobusové spoje z Chivay, snadno se sem tedy vydáte i na vlastní pěst. Je to menší město, kde nemají bankomaty ani wifi signál, najdete zde ovšem milé lidi, krásné okolí, útulné a levné hotely a přijemné kavárničky. Cabanaconde je také skvělý výchozí bod pro delší i kratší pěší tůry, například do oázy na dně kaňonu Sangalle, termálního letoviska Llahuar či archeologicky charizmatického Tapay.

Tropická oáza Sangalle na dně kaňonu Coolca

Llahuar, Fure, Sangalle a Tapay - klasický třídenní trek

Tyto 4 malé vesničky jsme prošli pěšky během naší 3 denní tůry. Nejlepší na nich je především to, že zde nenajdete skoro žádné jiné turisty, spaní je už od 120 kč/osobu/noc v útulných dřevěných bungalovech a najíte se skvěle už za 60 kč (večeře polévka + hlavní jídlo quinoja se zeleninou, snídaně bezglutenové palačinky s marmeládou). My jsme měli rozpočet 600 kč na dva lidi na den a za tento pakatel jsme si užívali panenské přírody, nádherných výhledů, nekonečných horských stezek a občas jsme si dali i pivko :)

Celý článek si můžete přečíst zde >>

Pokud vás zajímá více příběhů z cesty Jižní Amerikou, mrkněte na můj cestovatelský blog na www.czickontheroad.cz

Autor: Tereza Létalová | pondělí 23.4.2018 20:17 | karma článku: 8,67 | přečteno: 138x