Očkování pro Shakespeara

Není Shakespeare jako Shakespeare. Takhle nějak by mohla začít úvaha o jméně slavného dramatika. Jenže tady nejde o slova, jde doslova o život.

Dnes se 81 letý William Shakespeare jako druhý člověk na světě nechal očkovat proti koronaviru. The Sun uvádí, že tento muž dokonce bydlí ve stejném domě, kde přebýval ikonický britský bard. Přihlížející z nemocnice začali v žertu titulovat tohoto novodobého Shakespeara bezprostředně po očkování “dobrým Othellem.“ Těžko říct, zda tím naráželi na to, že Othello se na konci stejnojmenné tragédie probodne. Novodobý dobrý pan Othello je podle fotek vetchý stařík, který by nedokázal ani zardousit slepici, natož Desdemonu. Kromě toho, skutečný Othello byl Maur, což by mohlo nedejbože pobouřit nějaký spolek přátel Afriky. Další z přihlížejících přirovnal očkování pana Shakespeara k přistání na Měsíci:
„Ta malá ranka na tvé paži je jen maličkostí pro člověka, ale velkou cestou pro lidstvo z téhle pandemie!“  
The Sun, a s ním polovina světa, pána oslavuje, jako by se měl záhy po injekci změnit v Terminátora, který nadpřirozeně zesílí a omládne. Druhá polovina tak optimistická není. Pana Shakespeara spíše lituje, protože nemá důvěru v narychlo otestovanou vakcínu. Uklidňuje se však, že pán je již stár, a pokud náhodou zemře, nikoho to v jeho požehnaném věku nepřekvapí. Je však zcela jisté, že nezemře na kovid, a už vůbec ne na případné vedlejší účinky vakcíny.

Prvním člověkem na světě, který si nechal aplikovat vakcínu, je ve stejné nemocnici 90 letá Margaret Keenan. Bezprostředně po očkování prohlásila ke skeptickému světu: „Když se můžu nechat očkovat já, můžete vy taky.“ Těžko říct, co by jí skeptici odpověděli, kdyby tam stáli s ní, ale nejspíš by to bylo něco ve smyslu:
„No právě, vy už můžete...“

Bylo by krásně epické, kdyby třetím očkovaným byla britská královna, která nechala rozhlásit, že podstoupí stejnou proceduru. Byla hrdinkou při bombardování Londýna, půjde příkladem i při očkování. Pokud se však ředitel farmaceutické společnosti nedávno vyhnul odpovědi na otázku, zda se nechá očkovat svou vlastní vakcínou, měl by královnin lékař minimálně zbystřit.

Náš očkovaný pan Shakespeare, nositel slavného jména, je hrdinou dne. Slavného dramatika již dnes přežívá o třicet let. Opravdový Shakespeare se vyhnul moru, neštovicím, i všem ostatním mňamkám, proti kterým je dnešní vir jen zaprášenou vázou se zvadlými květinami. Dramatik v jednapadesáti dostal horečku, a umřel. Možná se zanedlouho v The Sun dočteme, že to bylo proto, že nebyl očkován novou vakcínou. Přestože se tenkrát možná upil, by dnes patrně „zemřel s covidem.“

Kdyby žil Shakespeare dnes, mohl by napsat hru s názvem Pandemie. V té hře by se většina lidí napříč kontinenty bez zaváhání semkla, aby porazila nečekanou hrozbu. Jak už to ovšem v dramatech bývá, něco se podělá. Zpočátku vážná mediální masáž se svojí intenzitou a sveřepostí stane směšnou, neupřímní a manipulativní politici budou po srocení davů odejiti. Lidstvo přežilo mor, a přežije i tuhle hloupou dobu, zatímco udivený koronavir s dovolením projde kolem.

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Stanislav Lelek | úterý 8.12.2020 12:57 | karma článku: 11,48 | přečteno: 277x
  • Další články autora

Stanislav Lelek

Marcela

30.1.2022 v 14:25 | Karma: 9,82

Stanislav Lelek

Takhle my si žijeme

27.1.2022 v 11:39 | Karma: 20,23

Stanislav Lelek

Bude třetí světová?

22.1.2022 v 11:59 | Karma: 36,15

Stanislav Lelek

Vzpomínka na pád stíhačky

26.8.2021 v 13:31 | Karma: 25,13