Vyhlídka do budoucnosti: slunce nad obzorem a hrobové ticho namísto ptačího zpěvu

Prakticky ihned od nástupu nového prezidenta Donalda Trumpa do funkce vychází zřetelně najevo, jak administrativa Bílého domu podléhá direktivě Pentagonu.

Od momentu shození budov WTC v roce 2001 se na svět zpoza Atlantiku hrnou nepodložená tvrzení o údajných hrozbách. Pod vlivem nedostatečně zdůvodněných a pramálo věrohodných nařčení dochází na mnoha místech k vojenským útokům bez rezoluce OSN, která by zaručovala legitimitu těmto zásahům. Stále více vychází najevo záměr, s nímž si Bílý dům na pozadí újmy vzniklé destrukcí dvou budov, sám sobě před celým světem vytvořil precedens, pod jehož pláštíkem svévolně napadá ekonomicky slabší státy. Ve své nespoutané rozpínavosti ztrácí válkychtivý establisment Pentagonu rozum a vede planetu potažmo celé lidstvo do sebezničujícího konce!

Po pádu režimu rozpustilo Rusko v dobré víře a vidině mírového života na Zemi svoje vojenské uskupení Varšavskou smlouvu.  A jak na to odpovědělo zbabělé velení NATO? Podlými úskoky využilo situace a navzdory uzavřené dohodě rozmístilo své základny na území států bývalého Východního bloku. Na hranicích Ruské federace dnes stojí značná síla Severoatlantické aliance v počtu více než 40 000 mužů spolu se svou pozemní a vzdušnou technikou. Rusko už nemá kam ustupovat a zároveň nemůže ponechat svou armádu opakovaně decimovat provokativními útoky.

Nikdo jistě nepochybuje o tom, že bojový plyn sarin nepatří do kategorie humánních zbraní. Na druhou stranu však nelze zneužívat jeho malého zjištění v ovzduší k zámince, která by mohla zavdat příčinu k vypuknutí III. světové války. Konfrontace sil největších mocností by přinesla celému lidstvu mnohem větší utrpení, s ještě strašlivějšími a dlouhodobějšími následky, než těkavý sarin, který mimochodem po smísení se vzduchem rychle vyprchává. 

Jednoduše řečeno bylo za současného mezinárodního politického stavu raketové ostřelování syrské armády buďto velkou politickou chybou, anebo trestuhodnou provokací.

Na obrázku je znázorněné současné rozmístění vojenských základen NATO ve světě.

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Petr Laierman | sobota 8.4.2017 19:05 | karma článku: 11,48 | přečteno: 221x
  • Další články autora

Petr Laierman

Od 17. listopadu po současnost

17.11.2021 v 17:46 | Karma: 11,29

Petr Laierman

Attila Végh vs. Terminátor Vémola

15.11.2019 v 18:00 | Karma: 22,44

Petr Laierman

Moment, který rozhodl jít k urně.

28.1.2018 v 20:50 | Karma: 38,35

Petr Laierman

Krátké setkání dvou světů

19.11.2017 v 18:25 | Karma: 21,04