Gradace ukrajinského dramatu a jeho vliv na okolí

Dnes je již nasnadě, že snahy společensky destabilizovat další krajinu na planetě slaví své vítězné tažení.

Válečný konflikt se v jeho současném pojetí vysoce sofistikovaných zařízení stal pro svou technologickou a výrobní nákladnost záležitostí natolik náročnou, že vlastní úderné prostředky jsou dražší, než samotný cíl zamýšlené likvidace. Nasazení v podmínkách lokálního boje se pak použití takových zbraní jeví jako ekonomicky víceméně kontraproduktivním záměrem. Velení válečných operací se proto v novodobém pojetí boje raději uchyluje k použití místního lidského potenciálu i za cenu velmi slabé fyzické a neméně též psychické a vojenské mentální výše rekrutovaného civilního obyvatelstva oproti řadovým vojákům armády.

Pokud je pravdou, že se na Ukrajině bojuje vlastně o ložiska břidlicového plynu, jejichž území prodal anglicko nizozemskému konsorciu Shell už předchozí prezident Janukovyč 24.ledna 2014 na příštích 50 let, pak se zdá být zejména východ země vlastně zaprodán, neboť právě tam má dojít na ploše bezmála 10 000 čtverečním kilometrů k jeho těžbě. Samozřejmě, že ruku v ruce s touto transakcí jdou geopolitické cíle Bílého domu, jehož záměrem je pro změnu kontaktní přiblížení vojenských technologií Ruským hranicím.

Na podkladě posledních zpráv aktuálně probíhá v těchto oblastech mohutná vyčišťovací vojenská ofenzíva pod vedením prezidenta - oligarchy Porošenka. V podstatě se však dá říci, že na Ukrajině dochází k holocaustu na vlastních obyvatelích.  

Po 11. září se dal svět do pohybu pod průhledným pláštíkem napřed šíření demokracie a posléze boje proti terorismu. První laciné heslo vzalo záhy sasvé, když se světu ukázalo, jako propagandisticky prázdný žvást. Avšak vytváření vzájemně znesvářeného prostředí v regionu s použitím tamního  obyvatelstva se jeví jako vysoce efektivní prvek novodobého pojetí vedení válek. V tento okamžik připomenu začátek textu, jenž doplním třeba o takový fakt, jakým jsou ekonomické náklady použití například křídlaté rakety pohybující se výrobně v řádu mnoha miliónů dolarů oproti několika stovkám tisíců za obrněný transportér.    

Ke skrytě vyvolané destabilizaci společenských poměrů může velice rychle dojít v takřka kterémkoli regionu Evropy, obzvláště pak v bezprávním státě, kde poctivě nefunguje takřka žádný z resortů. Velice dobře si proto dovedu představit třeba situaci, kdy se po našem území mohou bez větších ztrát pohybovat různé polovojenské organizace. V současném pojetí malých válek se totiž z výše uvedených důvodů nebojuje na frontové línii, ale území se dobývají takzvaně na dálku s pomocí tamního obyvatelstva uvrženého pod taktovku jejich vládnoucích elitářů.

Pokud se tedy páchaným nepravostem ponechá nadále volný průchod, potom budeme s podobným scénářem konfrontováni stále častěji. Ač se nám to zatím může zdát jakkoli řekněme například nepravděpodobné, tak z tohoto pohledu se svět už bez pardonu vlastně nachází ve válce.   

Autor: Petr Laierman | pátek 20.6.2014 15:50 | karma článku: 22,44 | přečteno: 550x
  • Další články autora

Petr Laierman

Od 17. listopadu po současnost

17.11.2021 v 17:46 | Karma: 11,29

Petr Laierman

Attila Végh vs. Terminátor Vémola

15.11.2019 v 18:00 | Karma: 22,44

Petr Laierman

Moment, který rozhodl jít k urně.

28.1.2018 v 20:50 | Karma: 38,35

Petr Laierman

Krátké setkání dvou světů

19.11.2017 v 18:25 | Karma: 21,04