Člověk - největší nepřítel ekoaktivistů.
U jedné silnice v zatáčce roste strom (jeden), už do něho nabouralo několik aut.Bohužel 3 lidské životy vyhasly předčasně a ekoaktivisté strom hájí jako by byl jedinný na světě. PROČ se nemůže vysadit nový v bezpečné vzdálenosti?
V čechách , hlavně na horách ,jsou silnice zarostlé tak, že kořeny stromů prorůstají silnicí .Pokud jsou dále od silnice,alespoň větve stromu přesahují nad silnici.
Opravdu mám přírodu rád,nechci krajinu bez stromů a alejí vedle silnic.A nemyslím si , že je potřeba všechny stromy ve vzdálenosti 50m od silnice vykácet.Taky chápu,že stromy blízko u silnic jsou v důsledku neschopnosti a neochoty s tímto problémem něco dělat mnoho let nazpátek.
Stromy blízko silnice:
1) stíní silnici v zimě a slunce nemůže rozpustit ekologicky sníh a led na vozovce,musí se používat více soli ,nebo štěrku.
2) z větví v zimě padá sníh a led na silnici a projíždějící auta, rozbití okna ,případně havárie díky leknutí jsou poměrně časté.
3) často padají větve a celé stromy na silnici - smrtelně nebezpečné
4) řidiči i zvěř mají menší rozhled a častěji dochází ke střetu se zvířaty
5) když prosvítá slunce skrz větve ,dělá slunce stroboskop a viditelnost je skoro nulová
Opravdu není možno alespoň ty nejhorší úseky upravit dle možností a dosázet stromy dále od silnice?
Nenapadejte mě prosím z vlezdoprdelkování němcům,proč ale v německu jsou stromy minimálně 3 m od silnice( počítají se i větve), a les vypadá krásně?Proč němečtí ekologové povolí solit silnice i uprostřed 1 zóny národního parku a naši ne?
Martin Kulhánek
Karel, Miloš a sudeťáci
Kdo jiný by se měl vyjadřovat k otázce vysídlení němců a ukradení jejich majetků, než ten který sám zažil něco podobného? Schwarzenbergové byli čeští vlastenci a tak jim nacisti zabavili majetek. Sotva se podařilo nacisty zpacifikovat a Schwarzenbergové se mohli pokusit majetek dát do pořádku, sebral jim většinu stát na základě pochybného zákonu ušitého přímo jim na míru. Zbytek jim potom ukradli komunisti za pár let a kdyby neutekli za hranice, skončili by někde v cele nebo na špagátě.
Martin Kulhánek
Rozvášněný sklerotický soudruh Zaorálek
Pane Zaorálku, už dlouho se mi neudělalo tak špatně při Vašem projevu, jako při Vašem dnešním vystoupení v PS. Dnes jste opět dokázal překročit vlastní stín a povýšil demagogii na novou úroveň. Krásně jste se dneska rozohnil nad amnestií pro soudce Berku a horoval nad zlodějinou s požehnáním státních institucí pomocí konkurzní mafie.
Martin Kulhánek
Paradoxy prezidentské volby - ZEMAN na Hrad !
ČSSD si zoufale NEpřeje na Hradě Zemana. Přímo se děsí představy, že by bývalý stvořitel ČSSD a její dlouholetý předseda vládl z Hradu. Dokonce se děsí tolik, že i oficiální kandidát z lůna ČSSD začal mluvit pravdu: „Pro sociální demokracii je to naprosto šílená situace! Pro nás tam není dobrá volba. Pro mě Miloš Zeman napojený na to, čemu s nadsázkou říkám "mafiánské" kruhy, je naprosto nepřijatelný“( Dienstbier)
Martin Kulhánek
Škoda rány, která padne vedle
Tobylo heslo našich otců a Kalousek se podle toho i zachoval. Nedovedu si představit, že by před takovými 20-30 lety, pořvával mladíček na ulici po nějakém starším člověku, že je zloděj a měl by viset.... a nedostal při tom pár facek od dotyčného a návdavkem doma od otce za své chování a ostudu rodině.
Martin Kulhánek
Odborářské myšlení -rakovina společnosti
A proč budeme mít stávku. Základní myšlenka (nejen) českých postkomunistických odborářů je jakési „právo“ na pohodlný život a povinnost společnosti toto právo zajistit každému jedinci bez ohledu na schopnosti jedince a hlavně bez ohledu na to jak se snaží každý sám za sebe.
| Další články autora |
Praha podporuje stovky dárců, za krev dostanou roční kupón zdarma. Kdo konkrétně ho získá?
Metropole znovu ocení dlouholeté bezpříspěvkové dárce krve. Celkem 321 lidí letos získá roční kupon...
Jak dobře znáte úspěchy českého hokeje?
Česká hokejová reprezentace má za sebou desítky nezapomenutelných momentů, které se zapsaly do...
Pánové, zahoďte džíny a přestaňte se pařit. Králem vedra je len, ramie nebo konopí
V létě vás před horkem nemusí chránit jen klasické bavlněné šortky a tričko. Existuje celá řada...
Praha otevře na dva dny muzea zdarma. Které umělecké expozice navštívíte bez placení?
Hlavní město se v květnu opět připojí k celosvětové iniciativě, jejímž cílem je přiblížit...
Velkolepost linky B zhatil nedostatek financí. Měla to být pocta československému sklářství
Nejmladší linka pražského metra nevznikla pouze jako obyčejná dopravní spojnice. Stavba byla...
Pivovar, depo, palác, loděnice a Nová spirála. Tuhle trasu Open House stihnete za jeden den
Víkendová akce Open House Praha 2026 znovu otevírá budovy, do nichž se běžně nepodíváte. Pokud...
Ombudsmani kritizují přesun lidskoprávní agendy na čtyři ministerstva
Ombudsman, dětský ombudsman a jejich zástupce nesouhlasí s krokem vlády přesunout agendu Odboru pro...
Historické centrum Prahy roztančí stovky romských umělců. Startuje festival Khamoro 2026
Romská hudba z různých koutů světa, divadelní příběh o romském partyzánovi Josefu Serinkovi,...
Plzeň schválila pravidla spolupráce s investory na rozvoji infrastruktury města
Plzeň schválila pravidla spolupráce města s investory a staviteli při rozvoji veřejné...

Prodej stavebního pozemku 2704 m2, Česká Třebová - Svinná, okres Ústí nad Orlicí
Česká Třebová, okres Ústí nad Orlicí
2 136 160 Kč
- Počet článků 155
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1531x



















