Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Nehledá fakta a neposlouchá občany. Co by sluníčkář nikdy neudělal

Na iDnes.cz se tu a tam objeví zmínka o obyvateli nějakého města či země. Tyto články občas dokáží přesně definovat chování jedince, o kterém je řeč. A proto s prominutím použiji tento formát pro zcela nový druh postav, která lze ale také definovat. A ne podle toho, odkud jsou, ale podle toho, co hlásají a čemu věří. Zde je první z nich, pro každou zemi obzvláště nebezpečná postava - sluníčkář. 

Sluníčkář je člověk, který nevěří kritikům islámu. Zkráceně řečeno. Je to někdo, komu někdo kdysi asi řekl, že veškeré náboženské směry přinášejí pouze kulturní obohacení a nulové nebezpečí. A zároveň se jedná vždy o člověka tak paličatého, že ve svém okolí budí údiv a mnohdy i vztek. Pojďme si na úvod pár těch nejznámějších českých sluníčkářů představit:

Tomáš Halík, kněz, sociolog a teolog známý především díky tomu, že označil Zemanovy výroky za hloupé. Pak tu máme mistryni Annu Šabatovou a jejího manžela, rovněž sluníčkáře, Petra Uhla, ministra pro lidská práva Jiřího Diensbiera mladšího, Tereza Boehmová pracující jako vrcholová profesionální správkyně internetového blogu, s ní minimálně dvě třetiny redakce iDnes.cz, Mladé Fronty, devadesát procent redakce České televize, Respektu, a tak dále, a tak dále...

Všimněte si, že vzdělání ani kvalifikace nerozhodují. Sluníčkářem může být obyčejná žena spravující internetové blogy i theolog či ministr. Co mají společného, je jejich zásadní postoj ke světovému míru a tolerance. Tolerantní jsou. Stoprocentně. Možná i na sto dvacet procent. Nenajdete na světě někoho více tolerantního než sluníčkáře. Je to jistý protipól všech vrahů, jako byli Hitler, Mohammed, či Albert Fish. Mimochodem, pro jeho ideologii Hitler islám zbožňoval.

Dle toho, jak vystupují, by se dalo říci, že kdyby jim přišel nějaký džihádista uříznout hlavu a oni by měli v tu chvíli v ruce pistoli, místo toho, aby vystřelili a tím se bránili, by byli schopni teroristu přesvědčovat, že nevěří v pravý mírumilovný islám. A zatímco muslimové po celém světě vyslovují, že veškeré teroristické buňky působící ve světě pod jménem islámu nejsou islámské, oni je v tom nadšeně podporují a za zavřenými dveřmi přitom plánují, jak je uvítat v této krásné zemi. 

A co se stane, když zarytému militantnímu sluníčkáři dokážete ukázat nějaký obrázek, fotku, video či jakýkoliv důkaz o tom, že byl spáchán nějaký vražedný hřích ve jménu islámu, je schopen za rasistu označit vás, protože je to nejúčinnější prostředek k umlčení. A to se může jednat i o občany zvoleného politika.

Představte si následující. Zvolíte si někoho, aby vás zastupoval ve věci politické reprezentace země. On ale po volbách odvrátí hlavu od vás. A začne flirtovat s lidmi, kteří dosud ani volit nemohli. Snaží se vás dostat do pozice tyrana a tyto ostatní pak do pozic týraných žen i přes to, že sami mají povolení své ženy týrat. A pokud se občanská síla zvedne, je celý národ označen za rasistický, jak někteří naši politici dokázali již nejednou. To je další velmi sjednocující definice sluníčkáře: Paradox.

Zatímco odpůrce islámu mluví ve velkém sále o tom, co nás ohrožuje do budoucna s důkazy, že tomu fakt tak je, sluníčkářské médium si pozve na rozhovor jiného sluníčkáře a mezitím z citace toho odpůrce, za pomocí celého týmu sluníčkářských novinářů, vybírají takové věty a slova, aby proslov zněl co nejvíce pravičácky. 

Dalo by se najít ještě několik dalších velmi bizardních postav a jejich životů a charakteristik. Tyto postavy zkrátka nemají moc pojem o faktech ani o reálném světě. Mám takový pocit, že dělají pro novináře rozhovory, ale sami si nikdy žádnou zprávu nepřečetli nebo nechodí ven. Paní Šabatová například dokonce řekla, že neviděla v Česku ženu v burce. To je takový nesmysl, jako tvrdit, že jsem si letos v létě na Václaváku postavil sněhuláka. Mají růžové brýle a nebo snad nějaké (extrémě silné) skutečné brýle potřebují? 

Autor: František Kubásek | čtvrtek 9.10.2014 14:47 | karma článku: 32,27 | přečteno: 2218x
  • Další články autora

František Kubásek

Liberálové, proč se tak divíte, když někdo aplikuje vaši vlastní medicínu?

Poslední reakce na docela trapné bilboardy Andreje Babiše, varujícími před válkou, mě utvrdily v tom, že liberální demokraté, kterým já říkám "libtardi", nemají ani trochu sebereflexe a od Babiše se neliší vůbec v ničem.

18.1.2023 v 11:49 | Karma: 39,16 | Přečteno: 1431x | Diskuse | Média

František Kubásek

IZRAEL vs. HAMÁS: jak to začalo a kde Hamás bere rakety

Tohle je můj článek se zdroji, které najdete dole v mnoha odkazech. Snažil jsem se popsat, jak začal současný konflikt Izraele a Hamásu.

18.5.2021 v 9:53 | Karma: 38,00 | Přečteno: 1700x | Diskuse | Politika

František Kubásek

"Turnaj se povedl" aneb šílené lži kolem mistrovství světa juniorů

Byly časy, kdy česká hokejová reprezentace pravidelně bojovala o nejvyšší příčky. Byly časy, kdy jsme byli smutní, že naše reprezentace do dvaceti let prohrála ve čtvrtfinále. A teď máme být šťastní za prohru 0:3? Co to sakra je?

3.1.2021 v 13:26 | Karma: 35,52 | Přečteno: 1683x | Diskuse | Sport

František Kubásek

(Koróna) pozitivní deník - den 1 až 3

Je zajímavé, jak se nemoc vyvíjí. Následující poznatky jsou jedním z asi dvou set tisíc případů jen v ČR, a tak předpokládám, že každý to má trochu jiné.

17.12.2020 v 14:33 | Karma: 25,20 | Přečteno: 942x | Diskuse | Věda

František Kubásek

(Koróna) pozitivní "deník" - Den minus 3 až 1

Říkal jsem si, že záznamy jednoho pozitivně testovaného třicetiletého jinak zdravého muže může někoho zajímat. Následující zkušenosti tedy berte jako jeden z mnoha případů, jak to může probíhat. Ale taky nemusí.

15.12.2020 v 15:54 | Karma: 40,27 | Přečteno: 4998x | Diskuse | Věda
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Kompletní OH 2024 v Paříži díky televizi Telly

15. července 2024,  aktualizováno  22.7 8:34

Získejte 100 televizních kanálů na 30 dní zcela zdarma díky internetové televizi Telly. Součástí...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

„Katastrofa pro Ukrajinu.“ Trumpův výběr viceprezidenta rozklepal Evropu

16. července 2024  10:28,  aktualizováno  12:04

Jméno J.D. Vance naznačuje, kam by se mohla ubírat zahraniční politika Spojených států v případě...

Rozvádím se, oznámila dubajská princezna na Instagramu manželovi a jeho milenkám

22. července 2024  9:36

Dubajská princezna Mahra (30) a její manžel šejk Mana Bin Mohammed Al Maktúm (25) se po loňské...

Nahotu v seriálu beru jako poctu, reaguje Žilková na rozhořčení herečky Mórové

24. července 2024

Veroniku Žilkovou (62) překvapilo vyjádření slovenské herečky Diany Mórové (54). Ta si postěžovala...

Auto z bazaru přestalo jezdit, reklamace zamítnuta. Co s tím, radí advokát

24. července 2024

Premium Ačkoli řada autobazarů garantuje jak kontrolu technického stavu vozidla, tak záruku při potížích,...

Počet státních zaměstnanců neklesá a výdaje na ně rostou. Odnášejí to firmy

24. července 2024

Český stát momentálně platí 484 tisíc lidí. Státní zaměstnanci v roce 2023 tvořili 10 procent...

Poláci už Čechy dohnali ve mzdách. Díky rostoucí ekonomice mají i lepší vyhlídky

24. července 2024

Premium Rozdíl mezi průměrnou mzdou Čechů a Poláků se už prakticky setřel, Češi tak přicházejí o své...

  • Počet článků 179
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 2697x
www.incorrect.cz

Odpůrce nespravedlnosti
Podle pana Kohouta dokonce filozof