Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Můj zážitek se zdravotnictvím a s "pomáhat a chránit"

Nechci uvádět drobnosti a detaily toho, proč, ale prostě jsme měli rodinnou oslavu. Dorazili jsme za mými rodiči s přítelkyní a psem. Samozřejmě i oni měli svého psa a tak jsme počítali, že si své území bude chránit a že se ti dva neskamarádí. Samozřejmě až zpětně většinou vyjdou najevo rady jako první setkání na neutrálním území a podobně. V tomhle ohledu chudáci psy a naše chyba, ale o tom já psát nechci. 

Prostě se slavilo a psi byli odděleně. Každý v jiné místnosti. Přes dveře se občas navzájem provokovali, ale žádné hlasité škěkání. A tak, když už většina rodinných příslušníků usnula, jsem se ve své "náladě" nepromyšleně rozhodnul ještě jednou se pokusit o jejich spřátelní. Trvalo to asi půl hodiny a byli hodní. Pak na sebe vyjeli. Opět. A v tu chvíli mě prostě v tom lehkém opojení nenapadne ten známý trik s politím studenou vodou a tak jsem na to šel ručně. Odnesl jsem to z celé té bitky těch dvou psů jako jediný. Oni byli oba v pořádku. Očkovaní. V tomto ohledu jsem byl klidný.

Sám jsem ale neměl žádné maličké odřeniny. Měl jsem něco na ruce a protože to vypadalo špatně (docela slušná tržná rána), zavolal jsem si záchranku a tady začíná podstata příběhu. Aneb, proč občan platí zdravotní pojištění a proč mu na něj ješště zaměstnavatel přispívá ještě více peněz... A ještě víc, proč mají policisté na autě "pomáhat a chránit."

Za dvacet minut dorazila rychlá záchranná služba a protože si mysleli, že by se to mělo šít, z Neratovic, kde právě před čtrnácti dny prý kvůli nezájmu záchranku zrušili, jsem byl odvezen na Mělník. Bylo kolem třetí ráno, když jsme tam dorazili. V tu chvíli mě jen napadlo "ajéje, zítra mám jít do práce, snad to není nic extra"... A skutečně se zdálo, že o nic nejde. Dostal jsem jen obvaz, lékařskou zprávu, doporučení, abych si přezkoumal, zda byli psi očkovaní a byl jsem poslán domů. Samozřejmě jsem zaplatil devadesát korun.

Maličkost: V záchrance věděli, že je to kousnutí. Kousnutí, jak mi bylo řečeno, se nemá šít. Takže mě mohli ošetřit v autě. 

A mimochodem, tady je fotka té zprávy, jejíchž autor, jak se zdá, měl asi vypito více než já...

Slova jako  "pacient" nebo "pokousání" by si asi doktor při psaní lékařské zprávy mohl pohlídat...

"Samozřejmě domů vás rozhodně záchranka nepoveze, ale když tak si zavolejte taxi," řekla mi sestra. Možná by bylo lepší, kdyby byla možnost zaplatit dalších devadesát za odvoz zpět, ale ta záchranka by asi chyběla jinde, dává to tedy smysl. Když jsem se však zeptal na kontakty na taxi, žádné neměli. Asi zákaz propagace jedné firmy, nevím, ale když už mě na něj odkázali, nějaký kontakt jsem dostat mohl. Byl mi ukázán směr na vrátnici, kudy bych se měl dostat ven.

A ejhle, co se to děje. Vrátnice byla zamčená, nikdo tam nebyl. Jsem tu snad špatně? Neznám to tu moc. Když jsem se vymotal, prakticky hned jsem zapomněl, odkud jsem přišel, protože jsem byl vyveden několika chodbami. Nechtělo se mi ze sebe dělat nějakého "kdovíco" a tak jsem se rozhodl, že abych se dostal na hlavní silnici, raději to přelezu, což sice nebylo snadné a ani nevím, zda mě za to nečeká zpětně nějaký trest, ale přišlo mi to mnohem jednodušší. 

A tak jsem hledal, kudy se dostanu zpět do Neratovic. Sotva jsem to stihnul, chtěl jsem zavolat, ale přerušily mně dva hovory, kdy se mě ptali ostatní, zda jsem v pořádku, jeslti to zašívali a podobně. A pak jsem to položil. A když jsem si chtěl tedy zavolat odvoz, vypnul se mi vybitý telefon. Takže nejen malý zádrhel v ochotě na pohotovosti, ale i telefon byl proti mně. Vyrazil jsem tedy na cestu a doufal, že možná se najde někdo, kdo mi zastaví.

Ušel jsem sotva k cedulce označující začátek městečka téměř sousedícího s Mělníkem a poté, co jsem zamával na řidiče, jeslti zastaví a když ne, aby mě aspoň nepřejel, zastavilo jiné, větší auto. Radoval jsem se, přijeli policisté, pomáhat a chránit, a ti mi pomohou. 

"Dobrý den, občanský průkaz, prosím" - "Dobrý večer, tady, já zrovna jdu z nemocnice a doufal jsem, že mi někdo zastaví" - "Ano, ano, jasně.. Víte, že jdete po špatné straně silnice?" - "Jen jsem doufal, že by mi mohl třeba někdo zastavit, ale na každýho jsem mával, aby si mě všimnul a..." - "to jsme teď viděli, to auto, co muselo prudce dupnout na brzdy, my viděli to červené světlo" - "mně se nezdálo, že by prudce brzdil, to je mi líto, jestli to je pravda" - "Si snad vymýšlíme nebo co?" - "ne, ne, to mě ani nenapadlo.." - "tak co s vámi? Přejděte prosím na druhou stranu.. Co říkáte, pane kolego" (přikyvuje, že souhlasí) - "Díky, dobrou noc."

Místo toho, že jsem měl radost, že mě třeba jen kousíček odvezou (měli přeci cestu tím směrem), jsem doufal, že mě nepokutují nebo neodvezou na služebnu. Přeci jen, cestou a v nemocnici už jsem patřičně vyztřízlivěl... Zas tak vypito jsem neměl... Ale "pomáhat a chránit" mi přišlo jako definující slova pro policii. Zvláště pak poté, co si to napíší na auto, kterým mi zastavili, bych možná očekával, že mi aspoň o chviličku zkrátí cestu. Místo toho odjeli pryč. A já ještě, přecházejíc na opačnou stranu, přemýšlel, jací jsou formáti, že mě nechali jít. 

Po dvouhodinové procházce jsem se tedy dostal do Neratovic. Jsem tu, mohu spát. A přemýšlet, jak interpretuji tuhle veselou historku. V celku ani není nic komu co vyčítat. Jedině bych asi, být na místě zdravotní sestry, myslel na to, že pacient z Neratovic nemusí chtít jít pěšky a že ne každý musí mít k dispozici kontakty na odvozy... A také, že pomáhat a chránit neznanemá trestat a buzerovat. To mě na tom jediné asi naštvalo... Ale ta zpráva mě druhý den vyloženě pobavila....

Autor: František Kubásek | úterý 7.10.2014 10:00 | karma článku: 18,97 | přečteno: 2324x
  • Další články autora

František Kubásek

Liberálové, proč se tak divíte, když někdo aplikuje vaši vlastní medicínu?

Poslední reakce na docela trapné bilboardy Andreje Babiše, varujícími před válkou, mě utvrdily v tom, že liberální demokraté, kterým já říkám "libtardi", nemají ani trochu sebereflexe a od Babiše se neliší vůbec v ničem.

18.1.2023 v 11:49 | Karma: 39,16 | Přečteno: 1431x | Diskuse | Média

František Kubásek

IZRAEL vs. HAMÁS: jak to začalo a kde Hamás bere rakety

Tohle je můj článek se zdroji, které najdete dole v mnoha odkazech. Snažil jsem se popsat, jak začal současný konflikt Izraele a Hamásu.

18.5.2021 v 9:53 | Karma: 38,00 | Přečteno: 1700x | Diskuse | Politika

František Kubásek

"Turnaj se povedl" aneb šílené lži kolem mistrovství světa juniorů

Byly časy, kdy česká hokejová reprezentace pravidelně bojovala o nejvyšší příčky. Byly časy, kdy jsme byli smutní, že naše reprezentace do dvaceti let prohrála ve čtvrtfinále. A teď máme být šťastní za prohru 0:3? Co to sakra je?

3.1.2021 v 13:26 | Karma: 35,52 | Přečteno: 1683x | Diskuse | Sport

František Kubásek

(Koróna) pozitivní deník - den 1 až 3

Je zajímavé, jak se nemoc vyvíjí. Následující poznatky jsou jedním z asi dvou set tisíc případů jen v ČR, a tak předpokládám, že každý to má trochu jiné.

17.12.2020 v 14:33 | Karma: 25,20 | Přečteno: 942x | Diskuse | Věda

František Kubásek

(Koróna) pozitivní "deník" - Den minus 3 až 1

Říkal jsem si, že záznamy jednoho pozitivně testovaného třicetiletého jinak zdravého muže může někoho zajímat. Následující zkušenosti tedy berte jako jeden z mnoha případů, jak to může probíhat. Ale taky nemusí.

15.12.2020 v 15:54 | Karma: 40,27 | Přečteno: 4998x | Diskuse | Věda
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Rozdáváme kola za milion korun

15. července 2024

Členství v iDNES Premium má velkou spoustu výhod. Čtenáři se dostanou ke všem prémiovým článkům na...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

Pražské letiště po výpadku systémů funguje naplno, vůbec neodletělo 25 letadel

20. července 2024  8:22,  aktualizováno  8:24

Na Letišti Praha už všichni letečtí dopravci, kterých se dotkl páteční celosvětový výpadek...

Významné vojenské objekty chce stát vlastnit. Majitelům hrozí i vyvlastnění

20. července 2024  7:25

Nejvýznamnější vojenské objekty by měly být v budoucnu pouze ve vlastnictví státu. Počítá s tím...

I malé zlevnění hypoték nastartovalo hon na byty. Jak to vystřelí ceny

20. července 2024

Premium Návrat zájemců o bydlení na trh s nemovitostmi při současném útlumu nové výstavby způsobil po...

Detektiva viní z vynášení informací pražským politikům. Zradil ho telefon

20. července 2024

Premium Případ, ve kterém inspekce minulý týden obvinila detektiva Národní centrály proti organizovanému...

  • Počet článků 179
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 2697x
www.incorrect.cz

Odpůrce nespravedlnosti
Podle pana Kohouta dokonce filozof