Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Jak vznikl Islámský stát...

Muslimové vraždící muže, znásilňující ženy, vykupující západní zajatce od jiných islámských skupin a organizací... To je IS, ISIS, ISIL, všechno je to jedna velká organizace Islámský stát. Kde se vůbec vzal? Prapůvod hledejme samozřejmě v Mohammedovi, Koránu a šárie, tím se totiž jeho členové řídí. Základní kapitál jim pak, pokud to nevíte, dodal samotný Barrack Obama. Zopakujme si ten příběh o tom, jak "nejmocnější" prezident udělal školáckou chybu. A nebo to byl záměr?

Připomeňme si krutovládu v počátcích islámu. Mohammed, přesvědčený o svém proroctví nového směru, vypaloval celé osady a se svými svěřenci de facto ničil vše a všechny, co s ním nesouhlasili od Sýrie až po Egypt. A právě z jeho životopisů a z Koránu čerpají ti největší extremisté svojí inspiraci k násilí v současnosti. Po odmlce od začátku dvacátého století, která trvala pár desítek let, vznikl "svatý" terorismus, potažmo celé skupiny a všichni tito lidé se inspirovali právě Mohammedovým ničením. Případ IS, je však v tomto směru i tak velmi specifický. 

Základ se vytvořil v Sýrii a vlastně se koneckonců mohlo jednat o jakési kouzlo nechtěného. Sýrii od roku 2000 vládne Bašár Al-Asad, vzdělaný vůdce. Druhorozený syn předchozího prezidenta přitom neměl svojí pozici zdědit, a tak jel studovat a následně pracovat na západ. Vystudoval doktorát v Damašku a odjel do Británie s cílem stát se očním lékařem. V roce 1994 však zemřel jeho starší bratr při autonehodě a on, po smrti svého otce a po změně ústavy o minimálním věku vládce, zasednul na místo prezidenta. V Sýrii vládla naděje na uvolnění režimu a Bašár byl zvolen i na druhé sedmileté období v roce 2007.

A protože se hlásí k součásti šíitské části muslimského obyvatelstva, k takzvaným Alavitům, nesnášela ho část obyvatelstva, takzvaní sunnité, kteří tvrdí, že to nejsou muslimové ale kacíři. A tak se proti Asadovi po nějaké době zvedla obrovská vlna nevole. Asad musel ve vládě přitvrzovat a v roce 2011 začala občanská válka a v roce 2012 už v zemi zuřily otevřené krvavé boje. A vzhledem k tomu, jakou silou jeho soupeři disponovali, musel se obrátit k ne úplně férovým krokům a přesně na to sunnité čekali. Po sérii chemických útoků začaly USA v čele s Obamou sunnitským povstalcům dodávat zbraně a humanitární pomoc. A Asad musel z těchto chemických ataků ustoupit a zbytek zásob zbraní odevzdat pod návalem výhružek od západu. 

Zde udělaly USA zásadní chybu. Jedna věc je pomáhat "obětem" chemických útoků, pomáhat lidem, kteří nenávidí nevěřící a chtějí násilně převzít vládu nad národem, je věc druhá. A odlišná. Asadova snaha spočívala v nastolení rovnováhy v zemi. A protože se celé měsíce nedařilo radikály dostat pod kontrolu, nejspíše pro bezpečí obyvatelstva zahájil chemickou ofenzívu. Jistě, o život přišlo mnoho civilistů, ale stejně tak o život přišlo mnoho řadových Němců při dobývání Třetí říše, to je prostě válka. 

Tyto metody však USA shledaly nepřijatelnými a sunnitům tak dodaly další zbraně a tím konflikt ještě zhoršily. Místo toho, aby po nepříliš příjemných rozhodnutích posílat armádu do míst s civilisty a odřezávat povstalce od jídla, elektřiny a vody, válka pomalu končila, vznikala zcela nová hrozba pod záštitou dodávek zbraní od Spojených států. Všimněte si, že mainstramová média hovoří o Asadovi jako o nechutném diktátorovi, co ale následovalo po hromadné pomoci od Obamy, o tom se jen tak nedočtete. A nikdo to nepřipomíná. 

Z těchto povstalců totiž vzniklo velké teroristické uskupení, které pomocí amerických zbraní dobývá irácká a syrská města jedno za druhým. Vznikl Islámský stát, nebezpečný, vražedný a nepochopitelný teroristický blok, kterému pomáhá téměř celý muslimský svět. Nutno sice dodat, že financování nyní IS zajišťují dobytá ropná pole a obchodování se zajatci jakožto s jejich vykupováním, co je ale šokující, je fakt, že USA dodaly této ortodoxně muslimské společnosti celý základní kapitál.

Krom toho se IS těší nenápadné a neutichající podpoře od okolních islámských států, což nám také nikdo neřekne. To si musíte nejdříve přečíst Daily Telegraph nebo méně známé médium, abyste se to dozvěděli, ale Katar, Jemen či Saúdská Arábie dodávají členům IS zbraně. Západní pozorovatelé spatřily několik letadel schazujících zásoby nedaleko Tripolisu, kde mají islámské milice pevnost. Po pádu Lybijské vlády posílá katar zbraně přímo na letiště Misrata. 

Není to však od Kataru nějaký šok. Katar je vojenským sponzorem muslimů z Hamásu a v minulosti taktéž podporoval třeba Al-Kájdu. A jak dále není úplně v podvědomí veřejnosti, zatímco na jedné straně Katar kritizuje postupy IS a vykládá ztráty vojenských sil při jeho potlačování, na druhé straně výrazně pomohl k tomu, aby se z anti-Asadistů stali nejen povstalci proti syrskému prezidentovi, ale aby se z nich stala militantská skupina plná odhodlání zničit ne-muslimský svět. 

To je IS. Žádná náhodně vyvolaná skupina, ale organizace založená na úspěšném vybírání humanitární a zbrojní pomoci od USA, Kataru a dalších zemí. 

A jakto, že to nechaly Spojené státy dojít tak daleko? Jedna možnost odpovědi tu je. Světem kolují totiž nové informace o tom, jak a kde Barrack Obama vyrůstal a jak byl vychováván. Možná mu z jeho výchovy mnoho nezbylo, ale byl vychováván právě v sunnitsko-muslimské rodině. To spolu souvisí, protože před nedávnem dokázal prohlásit i takový nesmysl: "Bojujeme proti ISIS, ale ne proti islámu, protože islám učí mír". (články o jeho islámské minulosti zde a zde)

A co víc, konkrétně se jedná o syna člena sunnitské skupiny, která nyní terorizuje Keňu (teror v nákupním centru loni, skoro 70 obětí, a letos přes 40 mrtvých v hotelích na pobřeží, pamatujete?). Všechno to jsou, mimochodem, informace, které na povrch vycházejí pomalu a postupně, protože hlava USA má přeci jen nějakou moc informace tutlat. Nicméně mnoho z těchto informací přinesla i samotná CIA, konkrétně přinesla je prohlášení některých bývalých agentů organizace. (zde a zde dva články anglicky)

Takže prezident USA, minimálně bývalý sunnitský muslim, dodal sunnitským povstalcům zbraně pro boj proti šíitským muslimům v Sýrii. Výsledek? Tisíce mrtvých šíitů, vraždy západních novinářů a humanitárních pracovníků a další desítky tisíc mrtvých Kurdů. Další desítky tisíc mrtvých nás ještě čekají. A tak se ptám, kolik těchto mrtvých mají na svědomí americké zbraně a kolik západních obyvatel bylo podřezáno americkými noži?

Autor: František Kubásek | sobota 11.10.2014 12:00 | karma článku: 32,78 | přečteno: 4633x
  • Další články autora

František Kubásek

Liberálové, proč se tak divíte, když někdo aplikuje vaši vlastní medicínu?

Poslední reakce na docela trapné bilboardy Andreje Babiše, varujícími před válkou, mě utvrdily v tom, že liberální demokraté, kterým já říkám "libtardi", nemají ani trochu sebereflexe a od Babiše se neliší vůbec v ničem.

18.1.2023 v 11:49 | Karma: 39,16 | Přečteno: 1431x | Diskuse | Média

František Kubásek

IZRAEL vs. HAMÁS: jak to začalo a kde Hamás bere rakety

Tohle je můj článek se zdroji, které najdete dole v mnoha odkazech. Snažil jsem se popsat, jak začal současný konflikt Izraele a Hamásu.

18.5.2021 v 9:53 | Karma: 38,00 | Přečteno: 1700x | Diskuse | Politika

František Kubásek

"Turnaj se povedl" aneb šílené lži kolem mistrovství světa juniorů

Byly časy, kdy česká hokejová reprezentace pravidelně bojovala o nejvyšší příčky. Byly časy, kdy jsme byli smutní, že naše reprezentace do dvaceti let prohrála ve čtvrtfinále. A teď máme být šťastní za prohru 0:3? Co to sakra je?

3.1.2021 v 13:26 | Karma: 35,52 | Přečteno: 1683x | Diskuse | Sport

František Kubásek

(Koróna) pozitivní deník - den 1 až 3

Je zajímavé, jak se nemoc vyvíjí. Následující poznatky jsou jedním z asi dvou set tisíc případů jen v ČR, a tak předpokládám, že každý to má trochu jiné.

17.12.2020 v 14:33 | Karma: 25,20 | Přečteno: 942x | Diskuse | Věda

František Kubásek

(Koróna) pozitivní "deník" - Den minus 3 až 1

Říkal jsem si, že záznamy jednoho pozitivně testovaného třicetiletého jinak zdravého muže může někoho zajímat. Následující zkušenosti tedy berte jako jeden z mnoha případů, jak to může probíhat. Ale taky nemusí.

15.12.2020 v 15:54 | Karma: 40,27 | Přečteno: 4998x | Diskuse | Věda
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Rozdáváme kola za milion korun

15. července 2024

Členství v iDNES Premium má velkou spoustu výhod. Čtenáři se dostanou ke všem prémiovým článkům na...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

ONLINE: IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  17:56

Sledujeme online Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelí potížím s...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

U Sušice spadl paraglidista, vrtulník ho přepravil do nemocnice v Plzni

19. července 2024  20:17

V pátek krátce po 16. hodině spadl u Sušice paraglidista. Na místo vyrazily všechny složky...

Šéf pražské policie čelí tlaku za výroky o zásahu na fakultě. Má být odvolán

19. července 2024

Premium Petr Matějček patřil mezi nejviditelnější tváře policejního zásahu při prosincové střelbě na...

První dny Turka v europarlamentu: mlžil o hymně, sdílel auta a sčítal hlasy

19. července 2024

„Už to všichni pochopili, že do Brusele přišla změna,“ říká postava Dolpha Lundgrena s tváří Filipa...

Slovenský poslanec Ľupták byl fyzicky napaden, policie podezřelého zadržela

19. července 2024  10:24,  aktualizováno  19:54

Slovenský poslanec z koaliční Slovenské národní strany (SNS) Pavel Ľupták byl ve čtvrtek fyzicky...

  • Počet článků 179
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 2697x
www.incorrect.cz

Odpůrce nespravedlnosti
Podle pana Kohouta dokonce filozof