Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Proč nerozdělit stát?

Naše společnost prožívá krizi. Krizi nejen ekonomickou, morální, ale také občanskou. Tedy ve smyslu vzájemného soužití a celkové spokojeností s kvalitou života. Jistě můžeme namítnout, že se určitě nemáme tak špatně, abychom museli plakat nad tvrdou chlebovou kůrkou k večeři, ale … „Systém“ kolabuje. Jsme sice zatím svědky jen prvních náznaků, nicméně potíž je v tom, že příčiny cesty do pekel se neodstraňují, ale chyby se „řeší“ jejich další kumulací.

 

Zásadním problémem, kolem kterého se stále chodí jako kolem horké kaše je nesmiřitelné rozdělení společnosti na dvě části. Na jedné straně existuje skupina lidí, kteří by rádi svobodně žili, pracovali a vytvářeli hodnoty aniž by museli být pod dozorem panských drábů na každém kroku. Jejich životní priority se řídí tradičními morálními pravidly a jednoznačně vykladatelnými zákony, které jsou vyjádřením důrazu na osobní svobodu a kréda: „Pomocnou ruku najdeš hlavně na konci vlastní paže!“

 

Na protější straně však stojí stále se zvětšující společenská skupina,která „pochopila“ výhody sociálního státu a jejich jediným životním cílem, který však velice neradi přiznávají, je jakýmkoliv způsobem podojit erární kravku. Je úplně jedno, zdali se jedná o celoživotního příjemce dávek v nezaměstnanosti nebo politického podnikatele navázaného na korupční přerozdělovací systém.

 

Tento zásadní rozpor v pohledu na svět se projevuje v našich životech každodenně. První skupina je stále více rozzlobená na bezhlavé státní sociální a daňové inženýrství, které jim bere stále větší část poctivě vydělaných peněz, stále více reguluje běh života, stále více dusí přirozený rozvoj a stále více jim nutí „dobro“, o které se nikdo z nich neprosí.Druhá skupina pak vytváří iluzi, že peněz v systému je naopak málo, stejně tak jako daní, zákonů, nařízení, vyhlášek či jiných aktivit, které však v konečném důsledku vedou k ovládání společnosti jako ustrašeného stáda bez názoru.

 

Je naprosto evidentní, že propagandistické vymývání mozků společenskou skupinou etatistů, pro které se stal „sociální stát“ novodobým náboženstvím, prohnilo jako neléčený vřed do všech vrstev společnosti. Učení komunistických demagogů, které je pravým předobrazem současné socialistické politiky podávané salámovou metodou, přijalo za své mnoho třeba i jinak rozumných lidí, kteří si ale nechtějí přiznat, že myšlením jsou znovu jen bolševické loutky, které „uvěřily“ ve spravedlivý boj za šťastné zítřky „všeholidu“ financovaný však cizími penězi, potem a dřinou.

 

Jestliže budeme definovat míru bolševizace společnosti břemenem daňové zátěže a praktikami totalitní mocenské oligarchie, vyjde nám pro komunistický socialismus 100% zdanění, tedy znárodnění výrobních prostředků a absolutní přerozdělování, a justičně estébácká zvůle vrcholící koncentračními tábory za dob ČSSR. Není však pravdou, že nyní žijeme na opačném společenském pólu svobody a volného trhu, zjednodušeně zvaného pionýrský kapitalismus, který dokázal stvořit svého času nejprogresivnější společenský a ekonomický rozvoj v dobách budování U.S.A.

 

Nemáme jednoznačně znějící a různým výkladům nepodléhající články ústavy, nemáme minimální zdanění umožňující prudkou expanzi tvorby reálných hodnot. Jsme sešněrováni legislativní džunglí nesmyslných, často si odporujících zákonů, které nezaručují světskou spravedlnost, ale jen strach ze „silnějšího psa“, brodíme se v žumpě daňové ekvilibristiky, dotační zlodějiny, regulační mánie a korupčně politického pseudopodnikání. Míra zdanění po započtení všech odvodů státu činí dnes 75%, míra znásilnění svobody se velice blíží „manýrům“ komunistických kádrů. K umístění zpět do bolševické klece nám tedy chybí méně než si možná dokážeme přiznat a stále neochvějně jdeme směrem k ní. Sami i pod praporem neomarxistické EU.

 

Žijeme tedy ve tříčtvrtečním socialismu komunistického střihu, o kterém nám propaganda hlavního proudu tvrdí, že prochází krizí kapitalismu. Mediální prostor ovládají zkušeně vyškolení dezinformátoři, vytvářející zdání demokratického politického boje, jen stále vychytraleji rozdělující společenské skupiny jejich závislostí na státním penězovodu. Velmi pohodlně se jim daří vytvářet stále početně rostoucí vrstvu vyznavačů společensky likvidačních tezí o možném se prodanění, proregulování a byrokratickém prošikanování ke svobodě a prosperitě.

 

Tento zásadní rozpor, iracionálně jdoucí proti všem tradičním zásadám, pravidlům i zkušenostem vývoje lidské společnosti, je dnes však určujícím prvkem politické manipulace. Na vrcholu demagogické propagandy mocenských center je stokráte omílaná lež o potřebě fungujícího sociálního státu, která se stala zástěrkou pro materiální i duchovní znovuzotročení produktivní části obyvatelstva.

 

Velmi zjednodušeně řečeno, míra socialismu opět překračuje únosnou mez. Ač přikryta jen naprosto základními artikuly osobních svobod, byla společnosti opět plíživě vnucena mentalita totalitně zneužívaného manipulovatelného stáda, pro „demokratickou většinu“ uplaceného pravidelnou erární dávkou těžce poživatelného odpadu. Stáda, které si většinově myslí, že může vytvořit spokojenou a prosperující společnost na základě zákonného okrádání produktivních tvůrců hodnot, kriminalizování nepohodlných či vytváření falešných iluzí Potěmkinovských vesnic.

 

Dovolili jsme lidským hyenám parazitujícím na zdravém jádře společnosti vytvářet jejich představu společenského uspořádání.Dovolili jsme jim nekonečnou hostinu na mocensky zničených mrtvolách většiny morálních pravidel, svobod i volného trhu. Dovolili jsme jim beztrestně se šátrat v našich kapsách i domovech, dovolili jsme jim ovládat myšlení davů. Dovolili jsme jim se nám vysmívat. A v neposlední řadě, hlavně jsme jim dovolili nakazit touto sebezničující úchylkou rozhodující demokratickou většinu.

 

Proto žijeme v nemocné, rozdělené společnosti, která již z principu svého uspořádání nemůže být spokojená. Stejně jako vedle sebe nemůže šťastně žít zloděj a okradený, otrokář s otrokem, estébácký fízl s politickým vězněm, nemohou vedle sebe žít dvě společenské skupiny s takto odlišným pohledem na svět. Řešením by asi bylo (formálně) rozdělit stát, kde by každá skupina žila dle svého přesvědčení. Nezdá se vám to v poslední době jako celkem dobrý nápad?

 

Psáno pro a více na: pravyprostor.cz (diskuse bez registrace)

Autor: Karel Kříž | pátek 20.6.2014 9:09 | karma článku: 37,79 | přečteno: 1954x
  • Další články autora

Karel Kříž

Klinika: Mozky vymyté komunismem

To si tak se svými rudými kamarády vyhlédnete dům, který zrovna nikdo nevyužívá. Je opuštěný. Ale celkem pěkný a velký.

9.1.2019 v 14:08 | Karma: 30,32 | Přečteno: 1134x | Diskuse | Společnost

Karel Kříž

Totalitní dobroserismus

Asi tak bych pojmenoval současné společenské uspořádání. Lepšolidé, nebo chcete-li bolševici mysli, nám tlačí jejich “dobro” přes mrtvoly ...

8.1.2019 v 7:39 | Karma: 29,30 | Přečteno: 1178x | Diskuse | Politika

Karel Kříž

Štědrovečerní Kouzelník Žito. Chyběl už jen prvomájový průvod

Málokdy se pouštím do recenzí "uměleckých děl" z českého televizního světa, ale prime time ČT na Štědrý večer je přeci jen alespoň minimálně k zamyšlení.

26.12.2018 v 8:25 | Karma: 44,65 | Přečteno: 5804x | Diskuse | Kultura

Karel Kříž

Koblihy nejsou zadarmo

Z kruhů blízkých agrofertímu hnízdu neustále slyšíme jak je Burešova vláda ohromně úspěšná, jak se Česku daří a jak je vše zahaleno v růžovém oparu prosperující budoucnosti.

26.11.2018 v 17:28 | Karma: 32,62 | Přečteno: 1104x | Diskuse | Politika

Karel Kříž

Od Jakeše po Bureše II.

Pokud se v naší zemi chodí na výročí 17. listopadu chodit klanět k pomníku "sametové revoluce" estébáci a bývalí nomenklaturní kádři KSČ, není jen něco shnilého ve státě Českém, ale je to s naší společnosti totálně, ...

17.11.2018 v 16:17 | Karma: 25,40 | Přečteno: 642x | Diskuse | Politika
  • Nejčtenější

Francouzský volební šok. Vyhrála levicová koalice, Le Penová je až třetí

7. července 2024  14:25,  aktualizováno  8.7 6:05

Druhé kolo předčasných parlamentních voleb ve Francii překvapivě ovládla levicová Nová lidová...

Spadlý strom v Praze zranil dva lidi. Bouřky v Česku komplikovaly dopravu

6. července 2024  11:58,  aktualizováno  22:56

Silné bouřky, které v sobotu večer přecházely přes Česko, za sebou zanechaly mnoho škod, potíže v...

Padaly kroupy jak pingpongové míče. Bouřky se opět hnaly Českem

10. července 2024  8:02,  aktualizováno  22:52

Česko má za sebou další tropický den. Denní maxima byla ve středu překročena na 56 z celkem 167...

Vraťte se domů! Barceloňané stříkali vodu na turisty, ti opouštěli restaurace

8. července 2024  9:51

Zatímco turisté obědvali nebo se jinak občerstvovali v centru Barcelony, téměř tři tisíce místních...

Biden se znovu ostudně přeřekl. Prezident Putin, představil Zelenského

12. července 2024  6:35,  aktualizováno  11:22

Joe Bidenovi se opět nepodařilo přesvědčit veřejnost, že je duševně schopen vykonávat funkci...

KOMENTÁŘ: Letištní zavazadlové peklo. Proč chaos na Ruzyni přesáhl obvyklé meze

13. července 2024

Premium Když člověku na dvou ze tří dovolených rozmlátí letecký dopravce kufry, začne se jeden téhle fáze...

Zaplavená dálnice, evakuovaný tábor. Hasiči měli pernou noc kvůli bouřkám

13. července 2024  7:12,  aktualizováno  12:29

Bouřky se silným deštěm během páteční noci značně zaměstnaly hasiče. Po celé zemi si připsali na...

Izrael útočil v humanitární zóně Pásma Gazy. Zemřely desítky lidí

13. července 2024  12:19

V masivním izraelském úderu v Pásmu Gazy v oblasti Mavásí, kterou Izrael dříve označil za bezpečnou...

Festival Pohoda ukončili, při bouři se zřítil velký stan. Zranili se i Češi

12. července 2024  22:17,  aktualizováno  13.7 11:54

Organizátoři slovenského hudebního festivalu Pohoda po páteční silné bouři předčasně ukončili...

Ideální občerstvení na oslavu? Objednali jsme si Ovocný Světozor
Ideální občerstvení na oslavu? Objednali jsme si Ovocný Světozor

Jak už jistě víte, rádi využíváme různé příležitosti ke společným oslavám. A Mezinárodní den dětí byl přesně takovou ideální záminkou, abychom se...

  • Počet článků 501
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 4834x
Člověk s vlastním názorem a veselým duchem. Narozen ve znamení lva roku 1966. V současné době majitel obchodní firmy. Dříve učitel, který přerušil svoje studium na pedagogické fakultě Masarykovy univesity, aby mohl okusit "radosti" soukromého podnikání. Mojí ideou je svobodný občan, který se umí postarat sám o sebe a malý, ale výkonný státní aparát, který jej nešikanuje a měří každému stejným metrem. Více článků a zajímavých informací najdete na www.pravyprostor.cz