Pokud kliknete SEM odpojíme vas od internetu... a bez soudu
EU se nám snaží ulehčit život. Stát se zločincem bylo dříve těžké. Člověk musel někoho zabít nebo přepadnout.
Nyní k spáchání zločinu stačí mít otevřené oči a uši. Prostě jen sedíte, díváte se a už jste spáchali zločin. Přijede pro vás houkačka. Odpojí vás od internetu. Zavřou vás. Za koukání.
Včera jsem se na internetu díval na jeden díl seriálu Hrdinové (Heroes). Nikoho jsem nezamordoval. Nikoho jsem nepřepadl. Ale jsem zločinec.
Výhledově se asi dočkáme toho, že pokud shlédnete či uslyšíte něco, co jste si nezaplatili, EU vám odpojí zrakové a sluchové nervy a zaplombuje je.
EU právě schválila zrušení presumpce neviny v otázkách internetu. Pokud vás někdo nařkne, že něco ilegálně stahujete z internetu, budete bez soudu odstřihnuti od sítě. Proč se zdržovat se soudy, že? Jste vinen, dokud neprokážete opak.
Chápal bych, že zakážou na internet umisťovat nelegálně získaný software. Fajn. Když to na netu nebude, tak si to nestáhnu.
Jenže, jestli jsem to správně pochopil, trestné je nejen filmy/písničky prodávat či šířit na síti. Trestné je se na ně koukat. Trestná je konzumace. Trestné je vnímání. Počitky.
A budete potrestáni bez soudu. Způsobem, který v dnešní informační společnosti se rovná vraždě. Budete odpojeni od kyberprostoru. Bez soudu. Kdo není na netu jako by nebyl. Budete ne-osobou. Přestanete existovat.
Bez soudu. Po dvou stech letech se vracíme zpátky k feudálnímu uspořádání. V EU jdou lidská práva k čertu. Ano, lidská práva . Protože presumpce neviny byla zařazena mezi základní lidská práva už za francouzské revoluce v roce 1789.
Citujme z Deklarace práv člověka a občana:
IX. Každý je pokládán za nevinného až do té doby, kdy je mu vina dokázána.
A to ještě nemluvím o zrušení presumpce viny v pracovním právu (např. sexuální obtěžování) a v antidiskriminačním zákonu. Dokud neprokážete, že jste neobtěžoval/nediskriminoval, jste pokládán za viného. Taky letos. Velice plodný rok.
Technologická bitva začíná. Hned zítra si nainstaluji "anonymizér". To je software, který znemožní, aby někdo vystopoval vaši IP adresu. Musíme se proti Velkému Bratrovi začít chránit. Tak jako se za normalizace tajně cyklostylovaly letáky samizdatu.
Kam až to dojde? Uprostřed noci na vše dveře zaklepou pánové v baloňácích. Kamsi vás odvlečou a na hlavy nasadí elektrody. "Pane Andersone," zašklebí se muž v černém a poklepe vám prstem na čelo. "Tady vevnitř je něco, co patří nám." Vymažou vám poslední dva dny paměti. Protože jste neoprávněně viděli 1 hodinu nejnovějšího seriálu na netu a Policie vás vystopovala. Neoprávněně nabyté vzpomínky vám proto budou zabaveny.
Zdá se mi to, nebo se EU dala na cestu k terorismu? Terorista útočí na prosté lidi, protože na vojenské cíle nemá cojones. Jelikož je těžké vystopovat lidi, co nelegální obsah na internet umistňují , stát raději bude šikanovat vás, co se na to koukáte. Je to snazší.
Ceteram autem censeo, asi bychom z té Unie přece jen měli vystoupit. Cožpak tohleto jste chtěli? Přijít o internet? Strach? Kriminalizaci obyčejných lidí? Takhle jste si představovali členství v EU?
Vítězslav Kremlík
Děti šly do kina na pohádku o Barbie a dostaly feministickou přednášku
"Jestli si dáte panáka pokaždé, kdy zazní slovo patriarchát, budete před koncem filmu na šrot," vyjádřil se o filmu Barbie Elon Musk.
Vítězslav Kremlík
Varování: Na Facebooku řádí falešný Kremlík
Kremlík se zbláznil a začal se zapojovat do nesmyslných diskusí pod články na Facebooku? Ne, to se jenom za něho vydává nějaký hacker či troll.
Vítězslav Kremlík
Covid jako generální zkouška na klimatický lockdown
Za Covidu si klimatičtí aktivisté pochvalovali, jak hezky klesají emise, když si na obyvatelstvo pořádně došlápnete. A když už si lidé na ztrátu osobních svobod tak nějak zvykli, proč to měnit?
Vítězslav Kremlík
Myslíte při sexu... na klima? A ví o tom vaše žena?
Na co myslíte při sexu? No fuj. Že se nestydíte. Uvědomělý občan by měl myslet na uhlík, na planetu. A ne na nějaké nemravnosti.
Vítězslav Kremlík
Podle autorů zeleného údělu se v Hondurasu žije lépe než v Německu
Happy Planet Index nehodnotí životní úroveň států podle HDP, ale podle...uhlíkové stopy. Takže čím horší energetická chudoba, tím je země "šťastnější". No panejo. To se máme na co těšit.
| Další články autora |
Patří k nejjedovatějším na světě. Teď tyto houby začínají růst i v Česku
Smrtelná dávka je přibližně 30 gramů. Řeč je o muchomůrce zelené, která je nejjedovatější houbou na...
Po deštích se lesy plní houbami. Tady mají Pražané největší šanci na plný košík
Počasí posledních dnů jako by si čeští houbaři sami vymodlili. Kombinace vydatných dešťů a...
Pražská muzejní noc 2026: Na Florenci se chystá videomapping zdarma, zahraje i Lake Malawi
Více než 60 muzeí, galerií a dalších kulturních institucí otevře své brány netradičně v nočních...
Máte řidičák na traktor? V Čáslavi si můžete vyzkoušet své umění za volantem veteránů
Zkuste najít kluka, který by se alespoň jednou v životě nechtěl posadit za volant traktoru. V...
5 pražských popravišť. Kde se obecenstvo rvalo o provaz oběšencův nebo kde kradli nebožtíky?
Po symbolech sedmadvaceti popravených českých a moravských pánů na Staroměstském náměstí šlapeme...
Pátrání ve stylu Divokého západu neuspělo. Liška z obce na Novojičínsku unikla
Pobavení i pobouření vyvolala na začátku roku neobvyklá pátrací akce v Mořkově na Novojičínsku....
Kontroverzní SEFO je blíž, stavba má povolení. Odpůrci změní názor, věří autor
Příprava stavby Středoevropského fóra Olomouc (SEFO) nyní po mnoha letech dokráčela k důležitému...
Děti o hrdinství nepřemýšlejí. Zachránily spolužačku, která přemýšlela o sebevraždě
Nemají ještě velké životní zkušenosti. Možná právě to brání dětem, aby kalkulovaly, co jim to či...
- Počet článků 403
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 2769x



















