Největší podvod v dějinách - aneb proč volit opravdovou pravici?

Jsou spory mezi ODS, ČSSD nebo TOP09 spory o důležité principy nebo jen žabomyšími válkami? Bude se lišit směřování naší země, pokud vyhraje některá z velkých stran? Co bychom měli před volbami řešit? Poplatek u lékaře, školné nebo státní dluh? Nebo snad něco, o čem se raději mlčí?

Největším podvodem v dějinách lidstva je stát. Byl založen a slouží výhradně k tomu, aby úzká elitní skupina lidí mohla krást peníze všem ostatním a přiživovat se na jejich práci. K tomuto názoru jsem dospěl po pečlivějším studování principů, na kterých stát a jeho ekonomika funguje. Normální pracující nebo podnikající člověk musí odvádět nekřesťanskou část svých vydělaných peněz někomu jinému, kdo rozhodne o tom, co se s těmito penězi stane. No není to prachsprostá zlodějina?

Jak to vlastně všechno vzniklo? Sotva se lidé vymanili ze svazku feudál – poddaný, někde se vyskytla elitní skupina, jejímž členům se zalíbila myšlenka, že by mohli ovládat ostatní lidi i v přicházejícím kapitalismu – a to se netýká jen 19. a 20. století, stejný vývoj byl například i ve starověkých městských státech v Mezopotámii. Tito lidé začali tvrdit, že společnost musí být solidární se slabými, nemocnými a neschopnými a musí mít vůdce, kteří budou míru solidarity určovat. Zároveň budou budovat společnost a stát ku veřejnému prospěchu a blahu. Myšlenka je to dobrá a potřebná, ale provedení začalo kulhat - úplně stejně jako kulhalo provedení komunistických myšlenek o dokonalém blahobytu pro všechny.

Ano, nepopírám, že morální povinností každé společnosti je péče o nemocné či nemohoucí a že je potřeba budovat věci k veřejnému blahu, jejichž stavbu zaštítí stát. Ale pojďme si spočítat, jak geniální zlodějinou se stalo provádění těchto potřebných myšlenek. Máte-li čistou mzdu 17 225 Kč, potom každý měsíc odvádíte státu 12 255 Kč, což je neuvěřitelných 71% Vaší čisté mzdy!!! Pokud uvážíme, že celý svůj plat za měsíc utratíte, potom na DPH a dalších spotřebních daních (alkohol, benzín) zaplatíte státu další (počítejme) 3000 Kč. Jednoduše nám vyjde, že člověk s průměrným platem zaplatí státu víc peněz, než kolik mu v peněžence zůstane!!! To je alarmující, pokud se podíváme, na co jsou peníze utráceny.

 

54 000 000 000 korun ročně na sociální dávky
47 000 000 000 korun ročně na zdravotní pojištění za nezaměstnané
36.000.000.000 korun ročně na platy úředníků Ministerstva vnitra a Ministerstva obrany
30.000.000.000 korun ročně do rozpočtu EU
5.000.000.000 korun ročně na platy úředníků Ministerstva práce a sociálních věcí

 

(údaje jsou z roku 2007)

A teď si schválně tipněte, kolik úředníků a státních zaměstnanců živíme ze svých platů?

Stát platí celkem 1 100 000 státních zaměstnanců (v zemi vydělává celkem 4,8 milionu lidí). To znamená, že jeden státní zaměstnanec dnes pečuje o 10 lidí. V roce 1930 jeden úředník pečoval o 143 lidí.

Pořád si myslíte, že je potřeba dávat státu víc peněz, než kolik zbude Vám samotným? Že to je solidární, že za to budete mít opravenou silnici, že díky tomu budete mít v důchodě dost peněz? Nesmysl a lež. Představme si, že státu odvedete čtyři koruny. Jednu korunu spolkne úředník, který ty čtyři koruny vybírá, druhou úředník, který rozhoduje o tom, kam půjdou, třetí lobbyistická firma, která dostane předraženou zakázku a jedině až ta čtvrtá koruna půjde na účel, kvůli kterému byly původně daně zřízeny. Neposlouchejme proto velké strany, které handrkováním se o blbosti odvádějí pozornost od tohoto podvodu. Nenechme se oklamat mediálním tlakem, který na nás vyvíjí ČSSD, ODS, TOP09, SPOZ nebo VV. Nevolme strany, které populisticky slibují plošné snížení úředníků, zpomalení zadlužování atd. Přečtěme si programy a pojďme volit stranu, která nám nechá peníze v peněženkách, která ví, které daně zruší a co to udělá s rozpočtem, které úřady zruší a kam převede jejich kompetence nebo jak vyrovná státní rozpočet bez zvyšování daní.

Volte zodpovědně. Dokud budete volit menší zlo, bude zlo vítězit. Možná menší, ale pořád zlo!

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Bohuslav Koukal | středa 26.5.2010 12:28 | karma článku: 29,30 | přečteno: 1959x