Jak Putin s motorkáři obsazoval Krym

Putin v listu The NYC Times v 9/013 pokrytecky varoval US před vojenským zásahem v Sýrii : “ Nikdo si nepřeje, aby OSN dopadlo jako Společnost národů, která zkrachovala, protože neměla žádný reálný vliv, a OSN tak rovněž dopadne, jestliže její vlivné členské státy budou rozhodnutí OSN obcházet, a podnikat vojenské intervence bez souhlasu OSN „ ...                  

19.12.013 Putin lživě uvedl, že „ ruská armáda na Krymu zasahovat nebude „ stejně jako jeho společnice komsomolka Valentina Matvijenková, která 1.3.014 uvedla, že „ RF se na žádnou anexi Krymu nechystá „.

Jako vždy se Putin zachoval v rozporu s tím, co tvrdil - Putin obsazením Krymu porušil jak mezinárodní právo, tak smlouvy, které Rusko podepsalo.

Již během OH v Soči, které byly jen zástěrkou pro dlouhodobě naplánované připojení Krymu k RF,  proruští aktivisté v krymském parlamentu ústy šéfa parlamentu Konstantinova rozhodli, že budou hlasovat o zrušení darovací smlouvy, kterou Chruščov v roce 54 daroval Krym Ukrajině u příležitosti třístého výročí podepsání perejaslavské dohody mezi ukrajinskými kozáky (Bohdan Chmelnický) s ruským carem, jehož vazaly se kozáci stali.

S tímto hlasováním ( krymský parlament dle ústavy nemůže zákony předkládat) nesouhlasil krymský premiér Mogiljov ( jmenovaný Kyjevem), ani vůdce Krymských Tatarů Refat Čubarov.

Krymští Tataři jsou etnikem mongolského původu, usazeného na Krymu od 13.stol. (nájezdy Čingischána), kde konvertovali k islámu, a stali se vazaly osmanského sultána do 1783, kdy za Kateřiny II. Krym dobyli Rusové.

Krymští Tataři dnes žádají navrácení svého majetku poté co toto etnikum, které se nepřidalo k bolševikům,  bylo Stalinem 1944 deportováno, formálně pod záminkou kolaborace s Němci ( se kterými kolaboroval především Stalin a jeho soudruzi, viz mj. můj článek Ukrajina, Putin a neonacismus) .

Krymští Tataři jako bytostně protiruští podporovali v roce 04  „ oranžovou revoluci“ .

22.2.014 padl Janukovyč, o kterého Putin ani nestál.

Po skončení OH v Soči 23.2.014 v neděli, kdy se Putin mj.  se svoji společnicí Matvijenkovou a ideologem Glazijevem ještě zúčastnili položení věnců u hrobu Neznámého vojína, vydal Putin rozkaz k obsazení Krymu, mezinárodní veřejnosti 24.2.014 oznámil, že se v blízkosti ukrajinských hranic budou konat „ rozsáhlé vojenské manévry“.

26.2.014 Putin oznámil, že vyhlásil „ pohotovost jednotek s posádkami poblíž ukrajinských hranic „ -  ruské stíhačky začaly denodenně narušovat ukrajinský vzdušný prostor …

Podle přímého svědka/stráže ve 4.30 ráno 26.2.014 přijely k budově krymského parlamentu v Simferopolu tři autobusy, vyskočilo z nich 50členné komando vojáků vyzbrojených automatickými zbraněmi, výbušninami a granáty, někteří nesli pásy s municí a kufříky.

Vylomili dveře parlamentu, a během 5 minut vyvedli stráže, kteří měli ruce nad hlavou. „ Řekli nám, abychom se nehýbali, že se nám nic nestane.“

Poté se komando v parlamentu zabarikádovalo, na střeše ještě vyvěsilo ruskou vlajku „.

Krymský premiér Anatolij Mogiljov se ráno s Rusy snažil vyjednávat, ale odmítli s tím, že k jednání nejsou zmocněni, vzápětí Rusové dosadili nového preméra Sergeje Aksjonova, šéfa  krymské  strany Ruská Jednota, odbočky Putinovy strany Jednotné Rusko, která na Krymu proruské demonstrace nejen organizovala, ale masově najímala další členy do svých polovojenských milic  …

Simferopol se hemžil představiteli ruské vlády, mj. se v něm ubytoval šéf komise Dumy pro styk s krajany Leonid Slucký, člen komise pro budoucí Celní unii s bývalými SU satelity ...

Slucký se sešel s několika členy krymského parlamentu, a s šéfy zdejších proruských organizací a milic …

V 11.00 k parlamentu dorazila dobře organizovaná skupina členů/mládežníků Hnutí Krymských Rusů, obsadila náměstí před parlamentem, a začala fanaticky skandovat „ Vlast nebo Smrt“ …

V noci tito aktivisté  před očima policistů, kteří parlament měli chránit, budovu parlamentu izolovali stavbou kovového plotu zasazeného do betonových pilířů …

Vládní úřady byly již všechny obsazeny „ neviditelnými“ zabarikádovanými komandy, zavřeno bylo i sídlo Janukovyčevovy Strany regionů .

Nakonec do parlamentu, podle samotných proruských demonstrantů, dorazilo 10 -15 ze 100 krymských poslanců, kteří prohlásili parlamentní zasedání, které se konalo za zavřenými dveřmi,  za zahájené, a „odhlasovali“ svržení guvernéra Krymu,  + že se bude 25.5.014 konat referendum o širších pravomocech Krymu ( podle Aksjonova hlasovalo 65 poslanců, 61 z nich  se vyslovilo pro referendum, ale jakými dveřmi vstoupili do parlamentu a jakými dveřmi vyšli, když je nikdo neviděl, a hlavní dveře byly zabarikádované, nedokázal říci ) …

Stejně dopadlo letiště v Simferopolu, které obsadila ruská komanda v uniformách bez označení ( vojáci v uniformách bez označení nepožívají dle mez. práva mez. ochranu ) .

Mezi Sevastopolem a Simferopolem, a mezi Sevastopolem a přístavem Balaklava projížděly nekonečné konvoje obrněných transportérů.

Před přístavem Balaklava kotvila ruská fregata.

Současně politické organizace a polovojenské milice zdejšího ruského etnika, sponzorované Kremlem, zajištˇovaly ve spolupráci s ruskými kozáky pro ruskou invazi kouřovou clonu - jednaly tak, aby to vypadalo, že autonomní republika Krym ( 2 mil. obyvatel) zažívá lidové povstání ( nahrál jim v nevhodné době přijatý jazykový zákon nové vlády o zrušení ruštiny jako druhého úředního jazyka, který přijala den po svržení Janukovyče, ale se kterým prez. Turčinov nesouhlasil, a odmítl jej vyhlásit ) ...

Bylo to obrácené zrcadlo Majdanu, kdy demonstranté zapalovali svíčky a kladli kytky na počest „ fašisty zavražděných „ příslušníků pořádkových sil, protože aktéři z Majdanu odmítli „ genetický kód „ lidí z Východu zděděný z bolševismu  ...

27.2.014 v den inaugurace nové ukrajinské vlády, placení ruští provokatéři rozpoutali na Krymu bitky s proukrajinskými demonstranty, převážně Tatary ( 12% obyvatel Krymu) , a vyvěšovali na vládních budovách ruské vlajky.

Během obsazování Krymu ruskými vojáky všichni příslušníci výše zmíněných organizací, stejně jako policisté a milicionáři, tvrdili, že „ nejde o ruské vojáky“, ale již nevysvětlili, kdo tedy okupuje pruh země o šířce 5km, který Krymský poloostrov spojuje s ukrajinským územím, a most severovýchodně od vesnice Medvedivka – „možná si prý ruské uniformy navlékli místní zemědělci“ ...

Ruskou intervenci popřel i Boris Kolesničenko, proruský jestřáb z Janukovyčevovy Strany regionů, jenž neopomněl stalinskou mluvou zdůraznit, že „ ozbrojené fašistické banderovce do ulic vyslali agenti Západu a fašisté z Kyjeva, se kterými nikdo vyjednávat nebude “ (Kolesničenko ještě 21.2.014 vyzýval k federalizaci Krymu po vzoru německých Länder) ...

Protiukrajinské demonstrace organizoval i populista Vladimír Žirinovský, kterého tajné služby svého času pověřily nacionálním extrémismem, a k tomuto účelu Žirinovskému financovaly i politickou stranu.

Atˇ již byl Žirinovský čímkoliv, vždy věrně sloužil ruským tajným službám.

Během obsazování Krymu ruskými vojsky Žirinovský na demonstracích provolával :“ Chcete ruské pasy ? Budete je mít ! Chcete levnou elektřinu a levný plyn ? Dostanete ruský, a bude-li třeba, i zadarmo !“ burácel Žirinovský, a rozdával bločky na vyplacení 30.000 hřiven (2.000 euro) ...

V Sevastopolu, který v rámci autonomní republiky Krym požívá zvláštní postavení, de facto status svobodného města, do něhož ruské jednotky zablokovaly veškeré  přístupové silnice, hned po obsazení Krymu ruští ozbrojenci dosadili nového starostu   - ruského obchodníka z MOW Alexeje Čalova ( třebaže dle platné ústavy z roku 99 starosta Sevastopolu není volený, ale je jmenován Kyjevem)  ...

V Sevastopolu má Putin i dalšího spojence, Dmitrije Siničkina, šéfa zdejšího motorkářského gangu „ Noční vlci“ , „ zájmová organizace tajných služeb „, která Putinovi slouží ve všech ruských velkých městech.

S motorkáři na luxusních strojích, příslušníky FSB, se Putin nechává ostentativně fotografovat.

Dmitrij Sečkin je pravidelným návštěvníkem velitelství ruské floty v Sevastopolu, kam byl, aniž by se musel identifikovat, vpuštěn  i 28.2.014. ( Severní flota má 55 lodí, Tichomořská flota má 53 lodí, Baltská flota 30 lodí, Černomořská flota 25 lodí, Kaspická flota 8 lodí) ...

Do Simferopolu 28.2.014 přijel  Petr Poročenko, majitel čokoládoven Rošen, jeden z klíčových oponentů Janukovyče – do budovy parlamentu jej však  ruští vojáci nevpustili.

Mezitím úřadující prez. Turčinov, jenž převzal i velení ukrajinské armády, 27.2.014 vyzval ruská vojska na sevastopolské základně, aby neopouštěla základnu, jinak jakékoliv jejich vměšování bude považováno za vojenskou agresi.

Ruští vojáci však dál vyskakovali z lesů do připravených vozidel bez SPZ, a po krymských silnicích jezdily obrněné transportéry ruského původu.

V noci ze 27/28.2.014 bylo obsazení Krymu dokončeno, ukrajinské lodě byly zablokované v přístavech, a letiště Belbek u Sevastopolu obsazené, taktéž všechny vládní budovy v Simferopolu, na všech vlály ruské vlajky.

Ukrajinská TV a rozhlas byly od Krymu odstřiženy, taktéž obě letiště a železnice, Putin izoloval obyvatele Krymu od zbytku světa, a svět izoloval od Krymu, aby jej mohl vystavit jen ruské propagandě.

28.2.014 ruští vojáci v noci obsadili sevastopolské mezinárodní civilní letiště Belbek u Sevastopolu.

2 obrněné transportéry typu BTR a 10 lehkých vozidel na letišti v Belbek vysadily 300 ozbrojenců v ruských uniformách bez označení – za přihlížení ukrajinské posádky v počtu 1.000 mužů z nedaleké letecké základny, poněvadž ukrajinští vojáci dostali rozkaz se stáhnout a jen přihlížet, aby Putinovi nedali záminku k eskalaci konfliktu ( obsazení východní Ukrajiny)  ...   

( 4.3.014 se pluk. Julij Mamčur bez jediné pistole se svými 200 odzbrojenými vojáky z posádky Belbek v Lubimovce neúspěšně pokusil o převzetí letiště pod ukrajinskou kontrolu, jen aby si posádka zachovala čest, týž plukovník se 13.3.014 obrátil na ukrajinský genštáb a ministerstvo obrany, jak mají ukrajinské jednotky na Krymu jednat v případě ohrožení života vojáků, jejich rodin a civilistů, jinak bez rozkazu budou jednat v souladu s ústavou, a budou střílet – „ navzdory ruské přesile splníme svoji povinnost až do konce „ , uvedl pluk. Mamčur) ...

Teprve po obsazení Krymu Putin, jenž se Krymu zmocnil jako mafiánský gangster,  vyšel ze svého dlouhého mlčení, a vydal na webových stránkách Kremlu 28.2.014 krátké zmatené prohlášení s jedinou „informací“, že „ současná krize má čistě jen ekonomický rámec „ …

1.3.014 Duma Putinovi odsouhlasila „ použít vojenskou sílu na Ukrajině (!)“ , nikoliv jen na Krymu. Hlasování senátu se ale zúčastnilo jen 90 senátorů ze 166.

Senát vedený Putinovou obchodní společnicí Matvijenkovou, se kterou se podílel na odstranění petrohradského starosty Sobčaka, Putinovi odsouhlasil jeho žádost o použití vojenské síly na Ukrajině až do její úplné normalizace/připojení k RF  z důvodu „ ochrany “ ruského obyvatelstva , kterému  „ fašistická ukrajinská vláda nedokáže zajistit ani nerušený výkon práva na demonstrace „ , zatímco Putin nechal v MOW a v Petrohradu brutálně rozehnat, zbít a pozatýkat  demonstranty, kteří provolávali podporu nové ukrajinské vládě ...

Podle organizace Memorial Putin drží v současné době ve vězení 40 politických vězňů, Boris Němcov z vězení vzkázal, že „ Putinova okupace Ukrajiny jasně dokazuje šílenství podpluk. KGB Putina  „  ...

Lidová strana svobody, které Němcov šéfuje spolu s bývalým premiérem Michailem Kasjanovem, obvinila Putina, že se brutálně vměšuje do vnitřních věcí Ukrajiny, a svojí zhoubnou politikou vede Rusko do záhuby  ...

2.3.014 se konaly „organizované“ proputinovské demonstrace v MOW za vyhrávání vojenských kapel s transparenty ve stylu „ Putin to jsme my“ , zatímco v Kyjevě se konaly protiruské demonstrace s transparenty „ Skuteční dnešní fašisté „ , na kterých vedle Hitlera s knírkem byli Putin s knírkem a Janukovyč s knírkem ...

List The Washington Post Putinovi navrhl, aby si přečetl něco z ruské historie, dozvěděl by se např. že carský ministr vnitra Vjačeslav Plehve razil tezi, že „ malé vítězné války nikdy neskončily dobře pro ty, kteří je odstartovali „ – krymská válka ukázala ekonomickou a technologickou zaostalost Ruska, vedla ke zrušení nevolnictví, k politickým a hospodářským reformám, rusko-japonská válka z roku 1905 vedla k první ruské revoluci, takže car musel odsouhlasit parlament, a uznat občanská a politická práva, 1.sv.v. smetla cara, okupace Afghánistánu uspíšila rozklad SU vedení ...

Putina však v době, kdy jsou US zruinované vojenským zásahem v Iráku a v Afghánistánu, zatímco EU je vojensky impotentní, zajímá jen znovudobývání ztracených území.

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Andrea Kostlánová | pondělí 17.3.2014 8:09 | karma článku: 15,39 | přečteno: 874x