Socialismus a EU jsou asociální a ke svým občanům bezohledné

Na první pohled to tak nevypadá, ale když se nad současnou situaci zamyslíte, budete souhlasit. K tomuto příspěvku mne inspiroval článek, který jsem asi před pětadvaceti lety přečetl. Přesvědčil mne o asociálním chování socialismu

 

            Jako příklad uvedl dvě továrny. Jedna vedena schopnými lidmi s dobrým výrobním programem a druhá, která byla udržována v chodu díky dotování na úkor té první. V prosperující továrně bylo vedení schopné dobře hospodařit a pracovníci měli dobrou pracovní morálku. Ve druhé továrně, vedené neschopnými ale politicky vyspělými vedoucími,  ztráceli zaměstnanci motivaci, nekvalitní výrobky se hromadily ve skladech. Na první pohled sociální politika, která dotacemi udržovala pracovní místa pro občany v okolí. Asociální by se jevilo, kdyby byla ztrátová továrna zavřena a lidé by museli práci hledat jinde, v prosperujících továrnách. Někteří by museli do práce dojíždět nebo se i přestěhovat.

Ale prostředky na podporu neprosperující továrny  chyběly ve zdravotnictví, výzkumu a jinde, kde by pomohly zvýšit životní úroveň celé společnosti. Potom v prvním kroku zdánlivě sociální přístup se projevil jako více asociální. Cena chleba, mléka a energií byla v minulém režimu uměle udržována na  nízké úrovni, což se jevilo jako sociální, ale vedla k plýtvání a deformovala trh. Dnes to vidíme v tom, že některé ceny jsou i více než desetinásobkem cen v osmdesátých létech minulého století (chleba, mléko) a některé jen o desítky procent (banány) nebo jen dvakrát až třikrát.

V současné době by se i některé sociální dávky označit jako asociální zejména u společnosti, která se zadlužuje.  Pokud je výsledkem sociální politiky skutečnost, že někteří občané nemají motivaci k tomu, aby pracovali, protože se mají na sociálních dávkách i líp, než ti co pracují a mají minimální mzdu. Taková skutečnost se ale nesmí označovat jako asociální, navíc se deformuje trh pracovních sil.

Podobné je to na úrovni států. V současné době na první pohled velmi sociální přístup k reprodukci populace a záchraně lidí v Africe a Asii je vlastně podpora vedoucí k přemnožení lidstva a vyčerpání zdrojů. Lékaři bez hranic zachraňuji děti, ale ty děti se neměly narodit. Nikoho v EU nezajímá kolik lidí je schopna zeměkoule uživit. Současná migrace je  jenom začátek. Podle některých expertů se co nevidět dají do pohybu stamiliony lidí, možná i miliardy. Jak je to s ochranou zájmu obyvatel EU je jasné. EU nemá zájem hájit zájmy svých občanů a  chová se k nim asociálně a bezohledně. Představitelé EU se domnívají, že jejích hlavní úkol je přerozdělování prostředků, které poskytují státy unie. Tak jako na úrovni jednotlivého státu se část prostředků prošustruje. Je to analogie prosperujících a dotovaných fabrik v socialismu.

Dá se dovodit, že politika EU vede k realizaci některých ideí komunismu na zemi. V Evropě by se lidé mohli v budoucnu mít stejně (ne)dobře jako v Africe a Asii. Evropské hodnoty by vedly k volnému pohybu po zeměkouli. Současná politika EU je schopna nakonec svět dovést  k nejhoršímu krveprolití a masakrům, když se začne bojovat o pitnou vodu a jídlo pro přemnoženou populaci.  Máte taky pocit, že je EU asociální a na své občany bezohledná?

Autor: Vavřinec Karst | středa 27.4.2016 12:38 | karma článku: 29,26 | přečteno: 670x