Proč je malá účast na volbách do parlamentu EU?

Odpověď na tuto otázku bude záležet na tom, kdo odpoví. Poslanci parlamentu EU, proevropští politici , ti kteří věří tomu, co hlásají dříve uvedení nebo ti, kteří ví, že ze svých daní musí přispívat na provozní a mzdové náklady EU

Poslanci EU nás přesvědčují, že EU je to nejlepší co nás (a je) mohlo potkat a nevážíme si toho, že všechno dobré za posledních 70 let je zásluhou EU. Ti vám vysvětlí, že ti, kteří nevolí v eurovolbách jsou nezodpovědní občané, které nemají zájem o lepší budoucnost Evropy. Tak jako nás v minulém režimu přesvědčovali naši přestavitelé o nejlepší cestě ke komunismu.

Proevropští politici mají stejné stanovisko jako europoslanci.  Jsou schopni i iniciativně něco k argumentaci přidat, tak jako u některých doporučeních EU. Eurohujeři mají podporu sluníčkářů a multikulturalistů a příjemců evropských dotací. Ostatní politici jsou podle nich odsouzeníhodní populisté.

Ty kteří mají úředníky, kteří vyřídí evropské dotace se řídí heslem, koho chleba jíš, toho píseň zpívej.

Ti kteří věří tomu co hlásají výše uvedení  jsou perspektivní voliči. A proč by tomu nevěřili, když  to bylo v novinách a v televizi. Věří tomu, že díky EU se mohou pohybovat po Evropě bez hraničních kontrol což je zásluhou Schengenské smlouvy uzavřené v roce 1985, kterou si EU začlenila do právního systému EU. Za 70 let míru v Evropě, pokud pomineme války na území bývalé Jugoslávie, má zásluhu vyrovnanost vojenských sil velmocí a skutečnost, že si uvědomují, že další válka by neměla ani vítěze ani poraženého ale zničenou civilizaci. Za ekonomickou integraci včetně jednotného trhu má zásluhu EHS (Evropské hospodářské společenství ) od roku 1958 do 1993, kterého nástupcem  se v roce 1993 prohlásila EU. V oblasti bezpečnosti od roku 1923 funguje organizace Interpol , což lze považovat za dostačující a Europol  si při zakládání EU zřídila podle mne zbytečně. Pro bezpečnost je dostačující NATO a nějaké úvahy o zřízení armády EU nechápu.

Podle výše uvedených jsou ti  co nejdou k eurovolbám neopovědní  a opovržení  hodni občané. Přitom tito občane formou pasivní resistence odmítají výdobytky EU a nesouhlasí s ztrátou suverenity. Pasivní resistence  je politicky  termín vyjadřující způsob obrany zvolených cílů – suverenity našeho státu. Neúčast  u voleb může taky znamenat jejich bojkot. Eurohujeři  to naopak považují za důkaz spokojenosti se současným stavem . Tak si vyberte sami.  Osobně taky očekávám nízkou účast kolem 20 procent.

 

Autor: Vavřinec Karst | pondělí 20.5.2019 14:37 | karma článku: 16,44 | přečteno: 429x