Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Strana zdravého kreacionistického rozumu

Kreacionismus je náboženská idelogie založená na víře, tudíž při popisu zákonitostí přírody pochopitelně nemůže obstát v soutěži s přírodními vědami založenými na evidenci. Nešlo by však s "pravdou" handlovat ve volbách?

Diskuse na kreacionismus.cz je poslední dobou dosti nudná. Pavel Kábrt a ostatní fanatici si ve vzácné shodě notují, jak jsou oproti nim vědci hloupí. Jak (vědci) dosud nepochopili, že evoluční teorie je nesmysl a kosti dinosaurů, pohřbené biblickou potopou, jsou staré jen pár tisíciletí. Část oponentů byla pod podivnými záminkami již vyhozena, příspěvky dalších podléhají schválení bdělého cenzora. Jinověrců v diskusi postupně ubývá a tak to má být.

Přesto obsah diskuse stále poskytuje poučení, v některých směrech možná více než dříve. Co chtějí náboženští fundamentalisté? Co chtějí popírači vědy? Co chtějí po nás? Co chtějí po společnosti? Jakými způsoby toho chtějí dosáhnout?

V pondělí 21.8.2017 přispěl Pavel Kábrt do diskuse tímto zajímavým příspěvkem. Mgr. Petr Hannig, předseda politické strany Rozumní, dříve Strany zdravého rozumu, se Pavla Kábrta dotázal, zdali by jej nepodpořil na prezidenta a případně zvýšil karmu článku na jeho blogu. Pavel Kábrt odepsal:

Dobrý den,
pokud jste přesvědčen, že Darwinova evoluční teorie je totální hloupost a hodláte prosazovat, aby se vedle ní učila na školách ještě skutečná věda o stvoření, tzv. kreacionismus, tak Vás rád podpořím třeba i na svém webu.
S pozdravem
Pavel Kábrt

Mgr. Petr Hannig odpověděl:

Samozřejmě Darwinova teorie je blbost pro ohlupování mas. Zdraví PH

A máme to. Nechci zkoumat a hodnotit další názory či politická stanoviska pana Hanniga a ostatních "rozumných", nicméně je zjevné, že minimálně ve věci evoluční teorie je pan Hannig rozumu na hony vzdálen.

Mohli bychom kreacionismus zvolit v demokratických volbách? Ukazuje se, že kreacionisté by takovou možností rozhodně nepohrdli, přestože sekulární demokracie většinou není jejich milovaným společenským zřízením. V případě Pavla Kábrta je sekulární demokracie dokonce objektem jeho hluboké a divoké nenávisti podobně jako evoluční teorie, což lze doložit několika citacemi:

Nyní se svět nachyluje k nikdy nevyzkoušenému typu anarchie (cochcáku), nazývané demokracií, a lidé si kladou otázku, jestli přežijeme dalších dvacet let! Že by proti celkovému úpadku morálky pomohly v liberální demokracii kamery a čipy?Jisté je jedno: demokracie je další lidský šílený pokus o způsob vlády nad světem bez Boha, bez jasně daného pevného řádu. Pokud někdo myslí, že americká demokracie trvala stovky let, nechť nezapomene, že to byla demokracie založená, budovaná a donedávna žitá přísně vychovanými křesťany!! Americká demokracie není žádný OBECNĚ UPLATNITELNÝ model demokracie pro ateistickou současnost, kterou budují bezbožní, tupí a morálně zdegenerovaní bezvěrci.Napsal uživatel Pavel Kábrt dne Pá, 01/16/2015 - 20:15. 

Ano, můžu: udržuje lidi velmi účinně a velmi jemně na uzdě. Na rozdíl od tupého davu ateistických materialistů, které sice za demokracie nikdo k ničemu nenutí, ale je to velmi nebezpečný dav tupců, zabíjejících s přispěním demokracie svoje vlastní děti, vraždících, tunelujících, rozvádějících se jak je libo, opouštějících svoje vlastní děti v rodinách jak je libo, souložících jak je libo, učících ve školách haldu lží a ohavností ohledně původu světa a sexu, jak je libo a navíc jsou tihle tupci voleni do parlamentů a justice a vyučují další generace mladých. Opravdu, velmi nadějná budoucnost pro společnost. Rozumný slušný despota by to zarazil a měli by utrum, tihle evolucionističtí Darwinovi holomci a vypatlanci. Dnes si sedí v parlamentech, případně korzují v čelech homosexuálních průvodů, aby šli populisticky "s tupým davem" a ukázali, že jsou demokraté - místo, aby jak je jejich povinnost při vládnutí, všechny hnusárny a zlé věci rázně zatrhli. Jak ale můžeme chtít od hnusáků, aby zastavili hnusárny? Jak mohu chtít od vypatlance v parlamentu, aby bojoval proti davovým vypatlanostem? Děkuji, nechci.Napsal uživatel Pavel Kábrt dne Čt, 11/19/2015 - 18:43. 

DEMOKRACIE JE TEN NEJMÉNĚ BEZPEČNÝ SYSTÉM VLÁDY PRO ZACHOVÁNÍ ŽIVOTA NA TÉTO ZEMI. TEN NEJKRVAVĚJŠÍ!Napsal uživatel Pavel Kábrt dne Po, 09/01/2014 - 21:04.

Současné demokracie jsou pro vraždění svých obyvatel to nejhorší společenské zřízení všech dob!!Napsal uživatel Pavel Kábrt dne Út, 09/02/2014 - 18:24.

Kreacionisté dennodenně (například i pro šíření své ideologie) využívají praktických výsledků moderních věd, přestože tyto vědy (a metodologický naturalismus, který úspěch ve vědeckém bádání podmiňuje vyloučením nadpřirozena) upřímně nenávidí. Nepřekvapuje proto, že pokud ucítí příležitost, pro realizaci svých nevědeckých a nedemokratických cílů využijí také demokratické instituce.

Autor: Karel Tejkal | pátek 25.8.2017 21:51 | karma článku: 16,85 | přečteno: 822x
  • Další články autora

Karel Tejkal

Fermiho paradox a temná hmota

Fermiho paradox vyjadřuje podivení, že jsme dosud nenalezli stopu po mimozemské civilizaci. Nabízím jedno z možných vysvětlení.

5.5.2021 v 13:42 | Karma: 13,17 | Přečteno: 501x | Diskuse | Věda

Karel Tejkal

Kreacionista klade otázky

Kreacionisté mladé Země (dále jen kreacionisté) kladou někdy sugestivní a ze svého pohledu patrně jen řečnické otázky. Zkusme jim na ně odpovědět.

18.4.2020 v 20:15 | Karma: 15,09 | Přečteno: 811x | Diskuse | Věda

Karel Tejkal

Satan a miliony let

Křesťané z bible vědí, že existuje skutečný nepřítel, který obchází kolem a hledá koho by sežral a zničil. Je to Satan.

12.4.2020 v 21:03 | Karma: 16,49 | Přečteno: 654x | Diskuse | Věda

Karel Tejkal

Evoluce, stvoření a pád do hříchu

Kreacionisté mladé Země s oblibou argumentují krásou a dokonalostí živých organismů a své okouzlení považují za důkaz tvůrčích schopností stvořitele. Živé organismy však nemusí být vždy jen krásné a dokonalé. Co s tím?

5.4.2020 v 19:20 | Karma: 12,91 | Přečteno: 361x | Diskuse | Věda

Karel Tejkal

Praktické výsledky zelené politiky v České republice

Škody na člověku a životním prostředí způsobené zelenou politikou jsou zatím relativně malé, zelená hnutí však mají snahu a potenciál škodit mnohem více. Některé výsledky zelené politiky si pro ponaučení zrekapitulujme.

23.1.2020 v 20:18 | Karma: 39,52 | Přečteno: 1629x | Diskuse | Životní prostředí a ekologie
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Rozdáváme kola za milion korun

15. července 2024

Členství v iDNES Premium má velkou spoustu výhod. Čtenáři se dostanou ke všem prémiovým článkům na...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

Trumpův tým spustí kampaň proti Harrisové, pokud Biden odstoupí, píší média

20. července 2024  22:22

Tým kandidáta Republikánské strany pro listopadové prezidentské volby Donalda Trumpa chystá plán...

Izrael v odvetě zaútočil na jemenský přístav Hudajdá. Zranilo se 80 lidí

20. července 2024  18:29,  aktualizováno  22:10

Izrael uvedl, že v sobotu zaútočil na jemenský přístav Hudajdá spojený s povstaleckými Húsíi. Akce...

Fico volal s ukrajinským premiérem. Kritizoval sankce na ruskou ropnou společnost

20. července 2024  21:19

Slovenský premiér Robert Fico v sobotu telefonoval kvůli problémům s dodávkami ruské ropy svému...

Šéf ruské obrany má příbuzné v Kyjevě. Posílá na nás bomby, tvrdí

20. července 2024  20:28

Ruský ministr obrany Andrij Belousov má na Ukrajině příbuzné, které mu nevadí bombardovat. Podle...

  • Počet článků 54
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 721x
Kreacionisté (mladé Země) a zelení šílenci mají mnoho společného. Méně k smíchu a tudíž nebezpečnější jsou dnes ti druzí.

Seznam rubrik