Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Kreacionistická láska a nenávist

Předem upozorňuji, že se nechci nijak dotknout náboženského cítění slušných věřících, křesťanů či jiných, opakovaně se však musím pozastavit nad jednáním některých šílenců, kteří sami sebe za křesťany považují.

Kreacionisté mladé Země (dále jen kreacionisté) se v jistém smyslu považují za nejlepší z křesťanů, protože pravověrný křesťan přece nemůže věřit v něco tak odporného, jako je evoluční teorie, velký třesk, radiometrické datování a podobné satanské ideologie.

Ač pokřtěn, za křesťana se nepovažuji. Nemusím milovat bližního svého jako sebe samého ani nemusím nastavovat druhou tvář, když mě někdo udeří do první. Přesto nevycházím z údivu, kde se v některých lidech, kteří se ohání biblí a křesťanstvím, bere tolik divoké animální nenávisti k osobám s jiným názorem na povahu vesmíru, odvozeném nikoli ze slepé víry v jednu konkrétní interpretaci svatých textů, nikoli z indoktrinace kreacionistickou ideologií, ale ze studia a určitých (byť skromných) znalostí přírodních věd.

Ano, tvrdím, že svět je podstatně starší než pár tisíciletí. Tvrdím, že evoluční teorie je nejlepší současnou vědeckou teorií vysvětlující vývoj a účelné přizpůsobení živých organismů panujícím podmínkám. Tvrdím, že mýtus o biblické potopě pravděpodobně vychází z nějakých reálných pozorování nebo událostí, rozhodně se však tato katastrofa neodehrála v historické době v rozsahu a způsobem popsaným v bibli. A především tvrdím, že kreacionismus (mladé Země), který je s mým přesvědčením v rozporu, je náboženskou ideologií, jejímž cílem je zásadně omezit svobodu lidského myšlení, vědění a poznávání.

Jak kreacionistické ideologii čelit? Rozhodně neseďme s rukama v klíně a neutěšujme se, že problém kreacionismu vyřeší někdo jiný.

Vše, co potřebuje tyranie, aby získala pevnou půdu pod nohama, je, když lidé dobré vůle zůstanou zticha.Thomas Jefferson

Beru jim plyšáky a bourám bábovičky. Zticha nezůstávám ani poté, co jsem byl pod falešnou záminkou umlčen v diskusi pod články na kreacionismus.cz. Nemohu-li se ke kreacionistickým pošetilostem vyjadřovat tam, činím tak zde, neztišen.

O specifických projevech lásky k bližnímu v podání kreacionisty Pavla Kábrta jsem se zmiňoval již v předešlých příspěvcích. Po posledních událostech je na čase si říct, že podobné projevy nejsou výsadou Pavla Kábrta, ale postihují i další osoby obdobného světonázoru.

Vysvětlete konečně někdo adminovi slzavého webu kreacionismus.cz (vlastním jménem pravděpodobně Pavel Akrman), že nejsem jediný, kdo neshledává ani jedinou stopu, která by svědčila o doslovné pravdivosti biblického příběhu o potopě. Podobné přesvědčení spolu se mnou sdílí drtivá většina lidí s přírodovědným vzděláním. Takže když s podobným názorem někdo vystoupí v diskusi na kreacionismus.cz, netřeba ho hned vyrazit pod záminkou, že jsem to já.

Takhle nestranně byl zabanován uživatel Lentilka, ani se nestačil rozkoukat. Admin už patrně ví, že střelil vedle, ale místo aby se omluvil, když už ne mně, tak aspoň jemu, nadále čeří hladinu kreacionistické lásky a nastavuje druhou (patrně svoji skutečnou) tvář.

Pochopitelně si přisadil multinick Foton Chameleonovič (vlastním jménem pravděpodobně Miloš Pobežal), jehož šílenství docela dobře dokladují stránky, s příznačnou skromností a pokorou nazvané Pravdivý popis sveta. Přes všechnu pravdivost popisu světa však jen opakoval jednu z Kábrtových lží, jenž se po dostatečném počtu opakování teprve má stát pravdou.

Nechci nadále plýtvat drahocenným časem na podobnou nekomunikaci s fanatiky. Raději budu věcně ukazovat na argumentační podvody a lži, kterými kreacionistická propaganda oplývá více než rodná země mlékem a strdím. Ale jak mi napsal uživatel Lentilka, se kterým se mi podařilo spojit, zuřivost a nenávist kreacionistů potvrzuje, že dělám záslužnou práci.

Autor: Karel Tejkal | sobota 13.1.2018 11:14 | karma článku: 19,78 | přečteno: 754x
  • Další články autora

Karel Tejkal

Fermiho paradox a temná hmota

Fermiho paradox vyjadřuje podivení, že jsme dosud nenalezli stopu po mimozemské civilizaci. Nabízím jedno z možných vysvětlení.

5.5.2021 v 13:42 | Karma: 13,17 | Přečteno: 501x | Diskuse| Věda

Karel Tejkal

Kreacionista klade otázky

Kreacionisté mladé Země (dále jen kreacionisté) kladou někdy sugestivní a ze svého pohledu patrně jen řečnické otázky. Zkusme jim na ně odpovědět.

18.4.2020 v 20:15 | Karma: 15,09 | Přečteno: 811x | Diskuse| Věda

Karel Tejkal

Satan a miliony let

Křesťané z bible vědí, že existuje skutečný nepřítel, který obchází kolem a hledá koho by sežral a zničil. Je to Satan.

12.4.2020 v 21:03 | Karma: 16,49 | Přečteno: 654x | Diskuse| Věda

Karel Tejkal

Evoluce, stvoření a pád do hříchu

Kreacionisté mladé Země s oblibou argumentují krásou a dokonalostí živých organismů a své okouzlení považují za důkaz tvůrčích schopností stvořitele. Živé organismy však nemusí být vždy jen krásné a dokonalé. Co s tím?

5.4.2020 v 19:20 | Karma: 12,91 | Přečteno: 361x | Diskuse| Věda

Karel Tejkal

Praktické výsledky zelené politiky v České republice

Škody na člověku a životním prostředí způsobené zelenou politikou jsou zatím relativně malé, zelená hnutí však mají snahu a potenciál škodit mnohem více. Některé výsledky zelené politiky si pro ponaučení zrekapitulujme.

23.1.2020 v 20:18 | Karma: 39,52 | Přečteno: 1629x | Diskuse| Životní prostředí a ekologie
  • Nejčtenější

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

„Ukrajinská sebevražda“. Intriky v Kyjevě čím dál víc frustrují Západ

11. června 2024  19:21

Kádrové změny nezmítají jen ruským ministerstvem obrany, rostoucí pozornost vzbuzují i rošády v...

Dar pro Ukrajinu prostřednictvím Čechů vyvolal na Tchaj-wanu bouři

10. června 2024

Premium Dar, který má pomoci Ukrajině s obnovou tamního zdravotnictví, způsobil na Tchaj-wanu politický...

Brusel zveřejnil 10 kroků pro přijímání migrantů, z nichž se Česko nevyzuje

12. června 2024  18:34

Evropská komise zveřejnila harmonogram, který má zajistit, aby v jednotlivých členských státech EU...

Pravda o střelbě na fakultě. Unikátní rekonstrukce, vrah přišel ve 13:23

17. června 2024

Premium Pravda o střelbě na filozofické fakultě se vynořuje postupně a některé detaily jdou proti tvrzením,...

Vojáci KLDR opět překročili hranici na jih, stáhli se po varovných výstřelech

18. června 2024  6:23

Jižní Korea varovnými výstřely odrazila jihokorejské vojáky, kteří už podruhé během tohoto měsíce...

Bude von der Leyenová ve funkci pokračovat? Lídři EU se na první schůzce neshodli

18. června 2024,  aktualizováno  5:59

Lídři zemí Evropské unie se na neformálním summitu v Bruselu napoprvé neshodli na pokračování...

Jinudy prchat nelze. Kde je poslední otevřená brána do svobodné Ukrajiny

18. června 2024

Premium Na více než tisíc kilometrů dlouhé frontové linii mezi Ruskem a Ukrajinou se nachází poslední...

„Tak dlouho tam ta zrůda byla...“ Zjištění o střelbě na fakultě rozlítila pozůstalé

18. června 2024

Premium Univerzita Karlova i pozůstalí podali stížnosti proti policejním závěrům prosincové střelby na...

  • Počet článků 54
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 721x
Kreacionisté (mladé Země) a zelení šílenci mají mnoho společného. Méně k smíchu a tudíž nebezpečnější jsou dnes ti druzí.

Seznam rubrik