Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Pane Čejko, po stopadesáté prvé: "Důkaz opaku je povolen" je část ze soudního řádu, který platil na našem území asi od roku 1850. Takže vás žádám, abyste IDENTICKOU formuli našel v našich právních předpisech, nebo opět požádejte admina, aby mé blogy mazal.

0 0
možnosti
Foto

důkaz opaku nemá se zněním rozsudku nic společného a to říkám jako člověk právně nevzdělaný.

Prostě plácáte nesmysly.

1 0
možnosti

P97e12t59r 85Č97e56j75k67a

6. 11. 2017 10:58

Postopadesáté:

"Výrok soudu k jedné straně sporu je opakem výroku ke druhé straně sporu. Takový postup soudů byl aplikován už od antiky. Říká se mu důkaz opakem (opaku, z opaku, v matematice sporem)."

Takto tomu NIKDY NEBYLO!!!!!!!!

Vycházíte zcela mylně z toho, že buď je právo na straně žalobce, nebo žalovaného a úplně ignorujete možnost, že právo nemusí mít ani jeden z nich - dával jsem vám tu ten triviálně pochopitelnej příklad ze závětí. Nějaký zazobaný miliardář zemře a někoho v závěti vydědí. Ten danou závěť napadne a bude soud žádat, aby jí označil za neplatnou, protože zemřelý byl třeba duševně v té době už mimo smysly. Máte žalovaného (tzn. toho, kdo podle projednávané závěti má dědit), žalobce (toho, kdo závěť napadl) ale do sporu může vstoupit klidně někdo třetí s novou pozdější sepsanou závětí, která celou situaci úplně mění.....

1 0
možnosti
Foto

vy jste už na hospitalizaci

0 0
možnosti
  • Počet článků 859
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 662x
Vzdělání: Vyšší průmyslová škola strojnická - Vsetín (1955). KU  -  Fakulta technické a jaderné fyziky (1961).
Programátor vědecko-technických výpočtů v penzi.

Soud je služba za úplatu. V každém sporu mohou být pouze dva účastníci: žalobce a žalovaný. To je podmínka "vyloučení třetího". Soudce nesmí přizvat do sporu třetí subjekt. Každý soud(ce) rozhoduje o tom, zda má žalobce pravdu. V každém demokratickém systému může soudce konkrétní spor rozhodnout pouze jedenkrát.

Ústavní soud nemá právo vracet řešení sporu jinému soudci, protože odvolání proti rozhodnutí soudu již proběhlo. Pravda, spravedlnost a svědomí soudce jsou kritéria pro  rozhodování. Jestliže jedna strana sporu podá odvolání, pak spor musí rozhodovat jiný soudce. 

Priority, podle kterých musí soudce rozhodovat:

1. Zákony přírodních věd, zákony technických věd, nejnovější poznatky věd lékařských a technických,

2. Ústava, Listina základních občanských práv a svobod,

3. nařízení a doporučení nadnárodních orgánů, kterých je republika členem (NATO, EU),

4. zákony a zákonná nařízení uvedené ve Sbírce zákonů,

5. nařízení institucí a osob, které jsou zmocněné nařízení vydávat.

Výrok každého soudce musí obsahovat část, která určuje, kdo hradí soudní náklady. Tím je definováný příčinný vztah mezi žalobcem a žalovaným.