Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JL

Stokrát opakovaná lež stává se pravdou, ale s jednou výjimkou. Ta Výjimka se jmenuje Karel Januška.

1 0
možnosti
Foto

To jsou ale perly ;-D Takže podle vás když třeba řeknu: "Dneska mám hodně práce, tak půjdu pozdě spát," tak z toho automaticky vyplývá, že "když mám málo práce, půjdu brzy spát"??? Nemůžu se třeba koukat večer na film, jít do kina nebo mít sex a jít spát přece jen pozdě? Prosím prosíííím 8-o;-D

2 0
možnosti
PP

Pane Jaruško, budeme mít nového předsedu Nejvyššího soudu. Hned bych mu, na vašem místě, napsal. I on si zaslouží, byť je to trestař, seznámení s vaším neotřelým až novátorským pohledem na soudní řízení a právo vůbec. Nedejte se, neumdlévejte! Držím palečky!

2 0
možnosti
OP

Dobrá úvaha pro laickou veřejnost R^. U výroků soudců, které jste uvedl, bych spíše odhadla, že neovládají mateřský jazyk. Např. u toho Gotta by stačilo namísto spojky "a" napsat "ale z důvodu 1,2,3"

0 0
možnosti
Foto

Až na to, že je tam plno faktických chyb. Už základní myšlenka je chybná - důkaz opaku není žádná negace výroku. Pan Januška ho mylně zaměňuje za matematický důkaz sporem.

2 0
možnosti
AD

Bože ty to vidíš!! To je zase matlanina. Januško, Januško, co takhle přísloví:"Mlčeti zlato, mluviti stříbro". Vše co jste napsal jsou totální hlouposti. Viz například ty bláboly o soudci, který rozhoduje o trestném činu obžalovaného. Ano soudce, pokud shledá obžalovaného vinným, rozhodne, že je vinen z tr. činu XY a za toto se odsuzuje k trestu odnětí svobody na ??? let. Žádný soudce ale nemůže vynést rozsudek, že obžalovaný je nevinen a proto se neodsuzuje. Ten výrok v případě neprokázání viny zní totiž úplně jinak. V případě neprokázání viny bude totiž znít výrok tak, že se obžalovaný prošťuje obžaloby např. proto, že nebylo prokázáno, že skutek spáchal obžalovaný. Že ale nepochopíte rozdíl je mi jasné.

2 0
možnosti
AD

....zprošťuje....

0 0
možnosti
  • Počet článků 859
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 662x
Vzdělání: Vyšší průmyslová škola strojnická - Vsetín (1955). KU  -  Fakulta technické a jaderné fyziky (1961).
Programátor vědecko-technických výpočtů v penzi.

Soud je služba za úplatu. V každém sporu mohou být pouze dva účastníci: žalobce a žalovaný. To je podmínka "vyloučení třetího". Soudce nesmí přizvat do sporu třetí subjekt. Každý soud(ce) rozhoduje o tom, zda má žalobce pravdu. V každém demokratickém systému může soudce konkrétní spor rozhodnout pouze jedenkrát.

Ústavní soud nemá právo vracet řešení sporu jinému soudci, protože odvolání proti rozhodnutí soudu již proběhlo. Pravda, spravedlnost a svědomí soudce jsou kritéria pro  rozhodování. Jestliže jedna strana sporu podá odvolání, pak spor musí rozhodovat jiný soudce. 

Priority, podle kterých musí soudce rozhodovat:

1. Zákony přírodních věd, zákony technických věd, nejnovější poznatky věd lékařských a technických,

2. Ústava, Listina základních občanských práv a svobod,

3. nařízení a doporučení nadnárodních orgánů, kterých je republika členem (NATO, EU),

4. zákony a zákonná nařízení uvedené ve Sbírce zákonů,

5. nařízení institucí a osob, které jsou zmocněné nařízení vydávat.

Výrok každého soudce musí obsahovat část, která určuje, kdo hradí soudní náklady. Tím je definováný příčinný vztah mezi žalobcem a žalovaným.