Premium

Mimořádná akce:
jen za 490 Kč/rok

A je to tady !!!

Po válcování ve Žvanírně, po válcování v Konírně, po prezidentské žehličce se nyní chystá nový zásadní průvan na půdě Ústavního soudu.
Diagnóza byla jasná, jsem a budu debil. Navíc po porodu mě sestra (tedy ne má vlastní, ta zdravotnická) pustila ještě z výšky na hlavu. Maminka se chtěla soudit, ale doktor jí to rozmluvil. Řekl, že existuje podezření, že ten pád na hlavu mně v podstatě pomohl.

Po válcování ve Žvanírně, po válcování v Konírně, po prezidentské žehličce se nyní chystá nový zásadní průvan na půdě Ústavního soudu zamýšleným jmenováním Marka Bendy soudcem tohoto vrcholového orgánu státu.

Mladý Marek Benda je nejstarší profesní politik Žvanírny. Potomek z kádrově skvělé, hojně vzpomínané a nyní hojně dlouho protěžované generace chartistů. Již jako robě nasával v rodinném ovzduší principy kapitalistického zřízení, tržního hospodářství a pseudodemokratické myšlenky bohatých a mocných. Třikrát se pokoušel vystudovat vysokou školu. Nejdřív pokoušel osud na Matfyzu, posléze koketoval se studiem filozofie, aby napotřetí vystudoval na „elitní“ Západočeské univerzitě práva. Později získal i doktorát, který ovšem byl sepsán nečekaně větším písmem...a…a… s ještě nějakými, zanedbatelnými… (kdo by to dneska řešil). Díky otci byl protlačen do vyšších společenských sfér předurčen k nelehkému, ale dobře placenému postu v poslaneckých lavicích.

Tak tedy dojde asi určitě k obohacení a ke kádrové posile osazenstva Ústavního soudu. Stručně řečeno, je nutné nastolit kruhovou obranu (vojenská terminologie) zájmů Pětikoalice. Tři důležité pozice už byly dobyty, zbývá poslední – Ústavní soud. Benda je první, zatím jediný.

(Nevím proč, vzpomněl jsem si na výrok Gabo Zelenaje po vítězství německého atletického borce Kokota – „Aká škoda, že aj u nás doma nemáme takýchto Kokotov!“)

Jaká škoda, že nemáme víc takových Bendů !!!

Autor: Otto Kamm | středa 29.3.2023 8:59 | karma článku: 37,40 | přečteno: 963x

Další články autora

Otto Kamm

Summit skončil, rozpaky nad konáním prezidenta zůstávají

To období před summitem se nedalo nijak lépe nazvat, než tahanicí mezi vládou a prezidentem o to, kdo na tu merendu NATO pojede, provětrá slušivý oblek, popovídá si, povečeří a postojí na společné fotografii.

11.7.2026 v 6:26 | Karma: 30,16 | Přečteno: 549x | Diskuse | Politika

Otto Kamm

Asi takhle…

Je evidentní, že nežijeme v jednoduché době. A současná vláda to nemá lehké. To snad nikdo nepopírá.

14.4.2026 v 13:46 | Karma: 27,11 | Přečteno: 431x | Diskuse | Politika

Otto Kamm

Příště tu televizi ihned vypnu

Nikdy jsem se nevyjadřoval k blokerům prezentující své názory na Idnes.cz. Tak nějak jsem ctil jejich názory, i když jsem s nimi nesouhlasil.

23.3.2026 v 19:49 | Karma: 26,47 | Přečteno: 1406x | Diskuse | Politika

Otto Kamm

Opravdu mě bylo líto poslance Fialy v nedělní Partii na Primě.

Ale je zapotřebí konstatovat, že už tím, že neodřekl svoji účast v diskusi, projevil dost velkou odvahu a sebevědomí.

1.3.2026 v 12:50 | Karma: 34,41 | Přečteno: 1381x | Diskuse | Politika

Otto Kamm

Jeden z posledních zastánců minulé vlády na Primě

Jsme svědky ve všech televizních besedách úporného obhajování vlády minulé a snahy zpochybnit veškerou dosavadní i budoucí činnost vlády zvolené v posledních volbách.

15.2.2026 v 13:21 | Karma: 19,43 | Přečteno: 286x | Diskuse | Politika

Nejčtenější

Aloha, namaste, salud! Znáte význam celosvětově známých frází?

Slavnostní zahájení hlavní letní sezony s havajskou tématikou Aquapalace Praha....
vydáno 3. srpna 2026

Na dovolené, ve filmech i na sociálních sítích. Některé cizojazyčné výrazy používáme téměř každý...

Praha promlouvá ze zdí i chodníků. Vzkazy kolemjdoucích pobaví, překvapí i zamrazí

Je ti to jasný?!
3. srpna 2026  14:07

Stojíš na mým fleku! Nemusíte číst knihu, abyste se dozvěděli o městě víc, než je někdy zdrávo....

V těchto dnech se láme osud českého Tesca. Britové už hledají kupce pro své obchody

Prodejna Tesco v obchodním komplexu Centro Zlín ve Zlíně-Malenovicích.
6. srpna 2026  14:31

Britští vlastníci Tesca podle mnohých finančních médií rozjíždějí prodej svých aktivit ve střední...

Jste milovníkem italské kuchyně? Tak se ukažte!

Jídelní lístek, který obsahuje klasické pizzy, „pizzerty“ a nové inovace, jako...
vydáno 10. srpna 2026

Pizza, těstoviny, tiramisu nebo Aperol Spritz. Italská kuchyně patří bezpochyby k nejoblíbenějším...

Barrandovský kopec bez pozlátka luxusu. Nafotili jsme zákoutí, kterým se filmová čtvrť nechlubí

Barrandov v postranních uličkách.
7. srpna 2026  13:47

Filmový magnát Miloš Havel. Režiséři a herecké star. Takhle obvykle vnímáme Barrandov, hlavně jeho...

Pardubice vyzvaly obyvatele, aby kvůli suchu šetřili vodou

ilustrační snímek
10. srpna 2026  14:35,  aktualizováno  14:35

Vodoprávní úřad v Pardubicích vyzval obyvatele regionu, aby šetřili vodou. Dlouhodobý nedostatek...

Při tlakové zkoušce prasklo ve Stodůlkách potrubí. Jeden mrtvý, další jsou zranění

V pražských Stodůlkách v ulici U Jezera při provádění tlakové zkoušky prasklo...
10. srpna 2026  10:32,  aktualizováno  16:14

Tragické následky mělo prasknutí vodovodního potrubí, k němuž došlo dopoledne v pražských...

Při nehodě v Bílovci zemřel muž obsluhující popelářský vůz

ilustrační snímek
10. srpna 2026  14:17,  aktualizováno  14:17

Čtyřiapadesátiletý muž dnes zemřel při dopravní nehodě popelářského vozidla v Bílovci na...

Praha už zase sní o koupání ve Vltavě. Říční lázně vznikaly na papíře už několikrát

Inspirační návrh řešil úpravy nábřeží Edvarda Beneše v prostoru od Občanské...
10. srpna 2026  15:55

Praha 7 chce v Holešovicích říční lázně. Než se ale projekt podaří uskutečnit, čeká městskou část...

7 zásad bezpečného poutání dětí v autosedačce, které musíte znát
7 zásad bezpečného poutání dětí v autosedačce, které musíte znát

Chcete mít jistotu, že je vaše děťátko v autě opravdu v bezpečí? I drobné chyby při poutání do autosedačky mohou mít vážné následky, často si je...

  • Počet článků 532
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 746x
Miroslav Horníček:

„Je těžké být debilem, protože konkurence je obrovská!“

 

Diagnóza byla jasná, jsem a budu debil. Navíc po porodu mě sestra (tedy ne má vlastní, ta zdravotnická) pustila ještě z výšky na hlavu. Maminka se chtěla soudit, ale doktor jí to rozmluvil. Řekl, že existuje podezření, že ten pád na hlavu mně v podstatě pomohl.

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.
×