Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

… už je to jen promyšlená šikana….

Demokracie je dobrá věc, ale až ve čtyři odpoledne, do té doby musí vládnou rudý teror…Kde jsem na tu větu přišel...

Tato věta mi utkvěla v paměti z dob, kdy se ještě na všech vysokých školách skládaly povinně státnice z marxismu leninismu. I mezi učiteli této zvrhlé filosofie se našli tací, kteří k ní neměli až tak blízko, jak by se na první pohled zdálo. První věta je z úst jednoho z těch „osvícených“, který nás učil politické ekonomii.

Také jistě platí, že jsme si od roku 1989 prošli cestou, která by se dala nazvat „trnitá cesta od socialismu k socialismu“. Snad výhodou nás starších je to, že to máme pod kůži a poznáme to hned. Socialismus, mimo jiné se vyznačuje tím, že mocí nemocná menšina ovlivňuje většinu.

No a to dnes žijeme v přímém přenosu. Nemocná menšina dnes rozdává „karty“ nám  všem, kteří nemocní nejsme. A to tak , že nám je byrokratickou cestou vnucována představa, že můžeme být nemocni všichni, to jistě můžeme, ale představa, že všichni jednou nemocí je už mimo logiku věci, stejně jak bylo mimo, že si Marx a následně Lenin mysleli, že moc patří - do rukou - rukama pracujícímu lidu.

Dnes jsme měl rozhovor s jedním člověkem, který mi popisoval „svůj Covid, protože mu sdělili , že ho měl. Jeho popis byl zcela identický s popisem obtíží jedné mé kamarádky co do obtíží i délky trvání .Rozdíl mezi oběma byl v tom, že první se byl podělit o svou nemoc s testovacím centrem a kamarádka to přečkala doma i proto, že s třemi dětmi jako samoživitelka ten čas vnímáte jinak. Pro úplnost představy jsou generačně sobě rovni a třetinu mladší něž já. A aby to ještě bylo celý, tak ani jeden není očkovaný a asi ani nikdy nebude, pokud nějaký politik nepodlehne představě medicínské lobby do té míry, že se to uzákoní bez rozdílu toho, jestli chcete „čundrovat“ po Světě či zůstanete, než to přejde a zmutuje vir „ do sebe“ jak se už pomalu v některých částech Světa děje, doma.

Když se vrátím k tomu socialismu, tak pokud jste chtěli jet třeba jen do Jugoslavie, pro mladší přeloženo k Jadranu, tak jste od banky museli dostat takzvaný „devizový“ příslib, tedy že vám banka prodá za tehdejších třeba 1.500 Kč měnu státu kam pojedete. To zcela nestačilo a potřebovali jste ještě od „státu“ tzv. výjezdní doložku, tedy povolení vycestovat.

Nepřipomíná vám to něco ? BINGO!!! Očkování a testování. Máte to a máte povoleno cestování. To je cíl euroatlantického světa. Amerika je zavřená už skoro dva roky a Evropa ve své podstatě taky. Představitelé šikany v Bruselu již plánují jak to uzákoní. Očkuješ cestuješ - neočkuješ dřepíš doma.

No to by ještě nebyla ta hrůza celá. Největší je v tom, že očkování pomáhá jen nemocným a to ještě ne všem. Jako by smrt nebyla jedinou jistotou. Mnozí , podle mého soudu, se na ni vlastně svým způsobem těší, jelikož aby jste byli nemocní se musíte snažit , trochu však jinak než aby jste byli zdraví.

 Zdravému člověku očkování dnes prokazatelné škodí. A to ve všech případech a to i díky tomu, že zejména z psychického hlediska je to dost průšvih, protože mnoho z nás tam šlo v důvěře v propagandu toho, že nás to každého ochrání před onemocněním. Stávající stav je takový, že dnes už všichni víme, že tomu tak není a skoro všichni jsou po vyprchání zprvu zaručených dvou dávek na tom s imunitou hůře jak před první dávkou. A propaganda se stává jen tou šikanou, protože přiznání si pravdy, že nevíme co s těmi všemi vakcínami ,by byla dost drahá.

Ano věda je mocná, ale oproti politice ne všemocná. Tedy se ukázalo, že postupy výroby vakcín, které se datují do března roku 2020 asi nebyly, ne technologicky  ale obsahově - to co si medicínské firmy „snad“ představovaly. To „snad“ je jen lehké odbočení ke spekulacím, že to někdo řídí, čemuž v globále nevěřím, co se medicinské stránky týče.

Takže zbývá jen ten politický podtext a ten je tam již dnes vidět zcela evidentně a podtrhuje to první větu dnešního textu. Evropská unie, které jsme , za mne bohužel, součástí si řešení vzala za své a zjevně se jí to líbí. Manipulovat s čísly, přesně podle věty – Statistika je přesná věda  nepřesných čísel . Pro nevěřící co se stane až budou všichni naočkováni – nikdo nezemře ? nikdo neonemocní ? No jistě, že ne, jelikož příroda je k životu spravedlivá – právě v té smrti.  Akorát se už nebudou moci vymezovat očkovaní proti neočkovaným. Pravda možná naočkovaní 10x budou zvýhodnění systémem proti těm 9x. On to zdravotnický statistik Dušek nějak obhájí, když bude mít zadání.

Jo a víte, že to jde i jinak ? Kdo se díval na fotbal Sparta-Rangers tak si snad všiml, že stadion byl plný a vězte, že ten vir je jistě i ve Skotsku. Ale v EU asi „slábne“, protože už se v Jižní Africe našlo šest lidí, kteří zas mají další koronavir a už se ví, že je nebezpečnější než nebezpečný. Jistota je ale jedna, žádná vakcína vás proti jakémukoliv viru neochrání absolutně a troufnu si říci , že nikdy. Je totiž přirozeností našeho prostředí, že jsou všude kolem nás viry, bacily a další částečky, které se proti nám občas spiknou, ať chceme či nechceme, umíme či neumíme.

A doporučení na konec. Čím dříve si zvyknete a nebo třeba i jen uvědomíte, že smrt je součást života, tak mi věřte – bude se vám žít lépe. A nevěřte na zázraky – spoléhejte na ně :-)

Prima dny , nepanikařte a myslete… positivně                                 Oto Kaděrka

Autor: Oto Kaděrka | pátek 26.11.2021 23:39 | karma článku: 26,62 | přečteno: 680x
  • Další články autora

Oto Kaděrka

Analýzou atentátu dojde asi ještě k většímu rozdělení

Nejsem negativista, to potvrdí ne jeden co mne zná. Ovšem tím jak se politickému establishmentu podařilo rozdělit politiku na správnou a správnou a tím zcela rozdrbat společnost jako takovou nevěřím, že dojde k poučení a změně.

18.5.2024 v 8:29 | Karma: 9,27 | Přečteno: 96x | Diskuse | Společnost

Oto Kaděrka

Normalizační daňový kapitalismus

Pro pána Jána co je to za hloupost si řekne nejeden z vás. A já s ním musím souhlasit, protože ty tři slova v nadpise k sobě prostě logicky nepatří. A jak by řekl Galileo „přece se točí“. Za mne jde jen o to jak dlouho.

10.5.2024 v 10:32 | Karma: 20,37 | Přečteno: 421x | Diskuse | Společnost

Oto Kaděrka

Kapitalismus napříště již jen v učebnicích

Jsem ročník 1963 a jsem rád, že mi bylo dáno zažít in natura co jsem se ve školách učil, že je špatné – tedy kapitalismus a že jsem v něm mohl prožít převážnou část svého produktivního života - žít.

9.4.2024 v 9:53 | Karma: 31,06 | Přečteno: 905x | Diskuse | Společnost

Oto Kaděrka

Kaderka a Pelta je jako káva a melta

Kdo alespoň trochu sleduje dění ve sportu tak jistě zaznamenal stávající problém předsedy tenisového svazu ve věci nakládání se státní dotací.

8.3.2024 v 13:54 | Karma: 28,22 | Přečteno: 1949x | Diskuse | Společnost

Oto Kaděrka

Zaostřeno jen na důchodce a zaměstnavatele

Tak mi to připadá, že bez důchodců se tato země nějak nemůže obejít. Ovšem co mi chybí zcela je pochopení podstaty vztahu zaměstnavatel-zaměstnanec-stát.

7.3.2024 v 10:22 | Karma: 19,50 | Přečteno: 690x | Diskuse | Společnost
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Kompletní OH 2024 v Paříži díky televizi Telly

15. července 2024,  aktualizováno  22.7 8:34

Získejte 100 televizních kanálů na 30 dní zcela zdarma díky internetové televizi Telly. Součástí...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

„Katastrofa pro Ukrajinu.“ Trumpův výběr viceprezidenta rozklepal Evropu

16. července 2024  10:28,  aktualizováno  12:04

Jméno J.D. Vance naznačuje, kam by se mohla ubírat zahraniční politika Spojených států v případě...

Vláda schvaluje „český“ Green Deal. Prudce zdraží benzin, uhlí i stavby

17. července 2024

Premium Benzin a nafta podraží od roku 2027 až o deset korun, stavět nové domy bude složitější kvůli...

Ministr zvažuje nižší daně a další zvýhodnění pro dřevostavby

23. července 2024

Ministerstvo zemědělství se snaží co nejvíce podpořit využívání dřeva pro stavební účely. Podle...

Podvody na internetu neustávají. Stopy vedou i na Ukrajinu, říká vyšetřovatel

23. července 2024

Policii čím dál více zaměstnávají internetové finanční podvody. V nich nepoctivci zmanipulují toho,...

Trans žena Lenka Králová se rozchází s manželkou. Miluju někoho jiného, říká

23. července 2024

Softwarová inženýrka Lenka Králová (43) se narodila v mužském těle, ale vždy se cítila být ženou....

Dieselové vlaky a lodě za emise platit nebudou. Resorty se shodly na výjimce

23. července 2024

Premium Dieselové vlaky a lodě uniknou povinnému placení za emisní povolenky, které budou muset od začátku...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 324
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1241x
už spíše starší (60) olomoučák , který poznal, že není lehké zůstat svůj :-)

Seznam rubrik