Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Staví nám tu...COVIDarium

Tak jsem se prošel , nikoliv po Miami Beach, ale po náměstí v Olomouci, a co jsem viděl z toho jsem byl pryč viděl jsem věci vskutku monstrózní a teď se držte všude….

Snad jsem se úvodem neprovinil proti autorským právům Pražského výběru, ale připadlo mi to takové příznačné, že loď se potápí a na palubě se tančí. A je jedno jestli zde v Olomouci, kde na obecním pozemku Horního a Dolního náměstí se staví stánky pro Vánoční trhy. Už i nově oplotili „stafáž“ této lidové veselice, kterým není nic menšího než Sloup Nejsvětější Trojice. Tato památka zapsaná v kulturním dědictví UNESCO je připomenutím ukončení morové epidemie na žačátku 17 století.

Zde mne napadá věta z dalšího kulturního „památníku“ a to rozhovor mezi vojínem Kefalínem a majorem Terazky : „ … a Kefalín čo znamená takové to absurdné… „. Ano je to absurdní, že pod sloupem, který připomíná morovou ránu se budou scházet lidé v době celosvětové krize způsobené COVID aby se pobavili a v jistém pohledu i zapomněli na složitost nynější doby.

Nebudu zde více rozebírat, proč tomu zde v Olomouci tak je, že konšelé nejsou schopni ošetřit něco na jimi spravovaném pozemku, protože tuším tu zašmodrchanost celého systému. Ovšem jako začátek úvahy to posloužilo dobře a to i z toho důvodu, že se má nejprve zametat před vlastním prahem.

Žijeme v době, které vládne kolektivní nezodpovědnost ve spojení s neumětelstvím a lačností těch, kteří se mají o ten kolektiv , chcete-li stát, starat. Lačnost volených nám způsobí, že na Velké Pardubické je dovoleno – v době vrcholící volební kampaně- býti bez roušek. Dva týdny na to se vzedme vlna nakažených. Finále mistrovství světa družstev v tenise v O2 aréně , kdy hráčky cestují z hotelu do haly samostatně v autech a nesmějí opustit „bublinu“ si fanoušci užívají trumpet a jiných zvukových nástrojů zcela neomaleně v hledišti bez roušek, pro lepší identifikaci s národní vlajkou doplněnou o inforamci – odkud jsou, asi pro lepší trasování…. Roušky tam měli lidé tak ještě v ložích kolem kurtu. Je až s podivem, že jeden z promotérů, který na COVID málem umřel takovou věc neohlídá, když už na  ni od státu tenisté dostali 66 milionů korun.

Nejsem lékařsky vzdělán, tak jistě nevím jak z medicinského hlediska COVID řešit. Ovšem z lidského hlediska si dovolím nastínit možnou cestu. Je jednoduchá , záleží na každém z nás jak se budeme chovat a vnímat své okolí. Jestli budeme jen čekat co nám sdělí mluvčí COVIDU ministr zdravotnictví – ať už kterýkoliv, ale všichni jsou vždy v čele ministerstva, kde se prokazatelně nakoupil nejeden respirátor, jak píši  Novinky i za 814,- Kč. Bez osobní odpovědnosti a vyhodnocení rizikovosti chování sebe a svého okolí se nezbavíme COVID ale obecně žádné jiné nemoci či zlozvyku. Jistě nebudu nikoho nabádat ke sdílení nelogičností, kterých nám odpovědní dávají, včetně největšího slovního nesmyslu, kterým je TEČKA, protože když to někdo vymýšlel, tak už bylo zřejmé, že očkování žádnou tečkou býti nemůže, jelikož prokazatelně byli již nemocní očkovaní. Takových hloupostí a nepravd je v rámci COVID tolik, že pokud se to celé „neshrne“ a nezačne se řešit podstata, tedy osobní odpovědnost každého podpořena odborným nepolitickým dohledem, tak se zejména my v České republice, budeme s důsledky a následky potýkat podobně dlouho jako jsme se potýkali s komunisty v roce 1989, kdy jsme byli poslední před Rumunskem, kteří je vypakovali od určování cesty našich životů.

Máme to tak nějak v nátuře, že koukáme kolem sebe a čekáme, že nás někdo vysvobodí z čehokoliv. Já vím, že se tak jistě nestane. Co bych si však přál, aby konšelé na radnicích a ministři ve Vládě byli méně lační všeho včetně popularity, která je jistě dobrá ke zvolení, ale k řešení jakékoliv krize je venkoncem k ničemu, jelikož je hlavní brzdou přemýšlení a pokroku. Tyto dva atributy, tedy přemýšlení a s tím spojený pokrok nás vyvedou z čehokoliv.

Tak přemýšlejte a nestyďte se ptát těch, které jsme si zvolili, proč se chovají tak , že se motáme už ke dvěma letům v kruhu. Pokud se ptát nebudeme, tak to COVIDarium postaví – to mi věřte.

 

Prima den                                                                                  Oto Kaděrka

Autor: Oto Kaděrka | pátek 12.11.2021 10:53 | karma článku: 16,79 | přečteno: 753x
  • Další články autora

Oto Kaděrka

Analýzou atentátu dojde asi ještě k většímu rozdělení

Nejsem negativista, to potvrdí ne jeden co mne zná. Ovšem tím jak se politickému establishmentu podařilo rozdělit politiku na správnou a správnou a tím zcela rozdrbat společnost jako takovou nevěřím, že dojde k poučení a změně.

18.5.2024 v 8:29 | Karma: 9,27 | Přečteno: 95x | Diskuse | Společnost

Oto Kaděrka

Normalizační daňový kapitalismus

Pro pána Jána co je to za hloupost si řekne nejeden z vás. A já s ním musím souhlasit, protože ty tři slova v nadpise k sobě prostě logicky nepatří. A jak by řekl Galileo „přece se točí“. Za mne jde jen o to jak dlouho.

10.5.2024 v 10:32 | Karma: 20,37 | Přečteno: 421x | Diskuse | Společnost

Oto Kaděrka

Kapitalismus napříště již jen v učebnicích

Jsem ročník 1963 a jsem rád, že mi bylo dáno zažít in natura co jsem se ve školách učil, že je špatné – tedy kapitalismus a že jsem v něm mohl prožít převážnou část svého produktivního života - žít.

9.4.2024 v 9:53 | Karma: 31,06 | Přečteno: 905x | Diskuse | Společnost

Oto Kaděrka

Kaderka a Pelta je jako káva a melta

Kdo alespoň trochu sleduje dění ve sportu tak jistě zaznamenal stávající problém předsedy tenisového svazu ve věci nakládání se státní dotací.

8.3.2024 v 13:54 | Karma: 28,22 | Přečteno: 1949x | Diskuse | Společnost

Oto Kaděrka

Zaostřeno jen na důchodce a zaměstnavatele

Tak mi to připadá, že bez důchodců se tato země nějak nemůže obejít. Ovšem co mi chybí zcela je pochopení podstaty vztahu zaměstnavatel-zaměstnanec-stát.

7.3.2024 v 10:22 | Karma: 19,50 | Přečteno: 690x | Diskuse | Společnost
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Rozdáváme kola za milion korun

15. července 2024

Členství v iDNES Premium má velkou spoustu výhod. Čtenáři se dostanou ke všem prémiovým článkům na...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

Padaly kroupy jak pingpongové míče. Bouřky se opět hnaly Českem

10. července 2024  8:02,  aktualizováno  22:52

Česko má za sebou další tropický den. Denní maxima byla ve středu překročena na 56 z celkem 167...

Wimbledonská šampionka Krejčíková! Italku přemohla v dramatickém finále

13. července 2024  14:45,  aktualizováno  18:51

Wimbledon má opět senzační vítězku. A znovu po roce tato senzace pochází z Česka! Barbora...

Čínský miliardář si za peníze stoupenců užíval luxus, v USA pyká za vydírání

16. července 2024  22:38

Čínského miliardáře Kua Wen-kueje, který před lety uprchl do Spojených států, uznala americká...

Štěpán Kozub hraje dirigenta. Divadlo Mír točí komedii Srnky

16. července 2024  21:59

Ostravská parta kolem Divadla Mír točí pro kina film Srnky. Příběh napsal, na několika scénách...

Írán plánuje zabít Trumpa, zjistili nedávno Američané. Posílili jeho ochranu

16. července 2024  20:42,  aktualizováno  21:38

Spojené státy získaly v uplynulých týdnech informace o íránském plánu zabít exprezidenta Donalda...

Fronty na oběd i bloudění ke kanceláři. Štrasburk Čechy první den potrápil

16. července 2024  21:33

Štrasburk (od zvláštní zpravodajky iDNES.cz) Čeští europoslanci mají za sebou první den plenárního zasedání Evropského parlamentu. Seznamovali...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 324
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1241x
už spíše starší (60) olomoučák , který poznal, že není lehké zůstat svůj :-)

Seznam rubrik