Otevřít nebo zavřít opatřit nebo zaopatřit

Při čtení komentářů stávající situace by jeden mohl dojít k omylu, že otevřít nebo zavřít je to o což tu běží.

Asociace čehokoliv se vyjadřují k uzavření či omezení jejich způsobu obživy. A je jedno jestli se jedná o restaurace, muzea či snad dnes nejvíce medii propírané lyžařské areály nebo ubytování s živnostenským listem. Ten živnostenský list u ubytování je vůbec zajímavost v tom, že to je vlastně ten papír, který dnes zakazuje tuto službu nabízet a provozovat. Tato, řeklo by se maličkost, ukazuje zcela neschopnost Vlády pochopit oč tu běží.

Odbočka k jedné věci. Jedno z prvních ekonomických rozhodnutí z jara loňského roku, bylo rozhodnutí vypnout EET. Ne že bych byl přítelem sledování, ale pokud bych si viděl na špičku nosu, tak pak když mám něco kompenzovat a v tu dobu již kompenzace byly jedním s řešení, tak je dobré, když mám nějaké data.

Tedy provozovat ubytování v soukromí, kdy se nikomu nic nehlásí, nikomu nic neodvádí, tedy taková legální šedá ekonomika se provozovat může i ve stavu nouze a patří ze strany Vlády mezi vyjmenovaná – doporučení. A zabírá, já jsem na horách hodně a tak najednou svití okna chat a chalup, kde jsem si myslel, že tam od zavedení elektřiny ještě nikdo nebyl.

Ono vůbec to, že hlavním mluvčím je onkolog v pozici ministra zdravotnictví z nápovědou loutkou PR pracovníků v pozici premiéra je zvláštní. Ne nechybí mí úcta k lékařskému řemeslu, ale jedno vím zcela jistě, žádný lékař nevyvede zemi z marastu kterým je jakýkoliv vir. Pandemie respektive její organizační a strukturální řešení je jen a jen o schopnosti politického systému respektovat a sdílet nikoliv lékařské, ale jen a jen technické a organizační doporučení vycházející z relevantních dat. Tedy základ práce je v přírodních vědách , kam jistě patří matematika.

Z celého přístupu současní Vlády, kdy hlavním měřítkem je zejména její oblíbenost a peněžní toky plynoucí jejích oblíbencům je patrno, že poslední co je zajímá je to, aby jim někdo radil a snad i vymýšlel nějaká řešení.

My nejvíce vadí, že mimo prvňáků a druháků celá jedna generace školou povinných je dnes hozena přes palubu vzdělání. Vláda tak zakládá na daleko větší problémy v budoucnu, kdy podobné problémy bude potřeba řešit.Ještě v létě se psalo, že děti není potřeba testovat, že ony mají velice malou pravděpodobnost nákazy. Nyní je jeden z argumentů ten, že nevíme jak děti testovat, aby do školy mohly. Nebude to tím, že je potřeba ne vymyslet jak ale hlavně kdo ? Dnes je již veřejným tajemstvím, že testovací centra ovládá ten, kterému ten Agrofert vlastně nepatří.

I celý zákonádárny sbor se pře zda-li otevřit něbo neotevřít . Semkli se proti Vládě, ale nedali vůbec řešení. Proč neinterpelují všeministra Havlíčka s Schilerovou, kteří mají dávat řešení, když je zavře a je potřeba postižené zaopatřit. Nikdo si snad nemůže myslet, že refundace mzdy a nájmu zachrání obchod a živnosti. Základem jakékoliv ekonomiky je přidaná hodnota, která se žádnou . u nás přijatou kompenzací, nevytváří.

Je také zajímavé, že ekonomické problémy středního stavu více trápí postkomunistické země, kde vzniká revolta jako třeba v Polsku.Proč se nebouří Německo, Francie, Itálie … Nebude to proto, že tam vlády jsou vzdělanější a míň chtivé moci a z toho plynoucích peněz.No a asi si premieři nemyslí, že vlastně "fšeci kradnů".

Na úplný závěr jedna otázka k zamyšlení. Proč opozice nevyvolala hlasování o důvěře Vládě, když se to v daný okamžik nabízelo. Odpověď já hledám v tom, že mají strach, že do voleb by si pošramotili reputaci, protože vyhnat lidem z hlavy , že základní otázka je otevřít nebo neotevřít není vůbec jednoduché.

A argumentace má oporu ve vzdělání, které nyní necháváme na poslední koleji.

Autor: Oto Kaděrka | sobota 13.2.2021 12:24 | karma článku: 9,60 | přečteno: 335x