Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Mazat med kolem úst je lepší než hlásat půst

Tak prý máme plynu do března pro domácnosti dostatek a kdyby snad nebyl tak se to pak nějak udělá. To je tak v kostce asi tak všechno. Vlk se nažral a kozy zůstaly cely.

Tím vlkem jsme my všichni občané ,kteří doma máme co dočinění s plynem. Fabriky to mají jinak. Těm nikdo nic neslíbil mimo to, že se bude platit tržní cena a když bude tuhá zima tak se jim může stát, že nebudou mít plyn do výrobního procesu, protože lidi ,když nemůžou do práce, tak ať nejsou nemocni , musí být asi v teple.

Já se ptám – je to správně ? Z pohledu politika bažící po moci a tedy jaksi každého je to jistě správně. K volbám nechodí fabriky ale lidi. Vystrašit si je tím, že to bude drahé a nebo, že to nedej bože nebude, to je přece nepolitické. Jo ale zbabělé. Ta zbabělost je v tom, že se nejde v době války s pravdou ven.

I ekonomicky je to holý nesmysl. Doma ti zaručíme teplo, ale do práce možná nepůjdeš. Řešení to najdeme, vždyť máme za sebou zkušenost s COVIDem a to se do práce taky nechodilo a nikomu se zas až tolik nestalo. Pravda pár jedinců přišlo o obživu, když museli zavřít to co je a mnohdy nejen je živilo. Ale když se kácí les – létají třísky. Jenže ono by se kácet nemuselo, kdyby se šlo na to jinak. Jak ? Třeba s positivní motivací hned od počátku. Ne se vzdálenou negativní, jak se nyní schválilo v novele energetického zákona. Co se schválilo ? No, že když ty sliby, které nám dávají s tím jak je plynu pro domácnosti dost se neukážou jako realizovatelné a když provozovatel páteřní sítě sezná, že je to na nouzový stav, tak všechny sliby padají a jede se za ceny tržní a ber kde ber.

Kde já vidím positivní motivaci ? V předem popsaném pravdivém a realizovatelném plánu pro VŠECHNY, kdo mají plynovou přípojku ať už na cokoliv. Žijeme v době, kdy každý stávající odběratel má u svého dodavatele doložitelnou historii. Tato je základem plánu. Když se zadává podnikům, že musejí ušetřit 15% tak všem měřme stejným metrem. Stanovme všem limit odběru za příznivou cenu a pokud ten limit překročíš tak pak tvoje cena bude násobná.

Co se tím dosáhne ? No toho, že třeba fabriky, které budou mít poptávku budou moci vyrábět bez toho aby se zavírali nebo třeba omezovali výrobu – tedy tvořili zisk a prosperitu a tím snižovaly riziko inflace. To jde ruku v ruce, že prosperita zvyšuje spotřebu a tedy se ekonomika točí. My dnes sledujeme jak se ekonomika opírá o stále větší dluh – tiskem dluhem krytých peněz.

Bankéři ať jdou k šípku. Ti se topí díky zvýšeným sazbám v penězích. Tím, že stát přemýšlí, že zdaní okázalý či mimořádný zisk. To je ale zisk na papíře, nikoliv reálný. Podívejte se jaké tanečky se dějí kolem ceny akcií ? Někdo sedí v pohodlí domova a přemítá prodat, neprodat, koupit. Na to se má brát ohled. Kdo má dnes mimořádný zisk, tak ho nemá z práce ale z peněžních nebo energetických operací. Až nebudeme mít na to abychom ukládali peníze a nebo doma svítili z toho jak nemůžeme chodit do práce – se bude mimořádně zdaňovat – co ?

Je Válka. Ano mnozí to jistě vidí tak, že válka je v televizi. Myslím si, že občan si zaslouží slyšet pravdu ať je sebebolestnější. Souhlasím, že není lehké předstoupit před lidi a sdělit jim ji. Ta nepopularita vychází z dnešní doby, kdy politici mají pocit, že lidem je potřeba vymýšlet blaho. Je válka – není. Konejšením válku nikdo nikdy žádnou nevyhrál . Všichni jsme, díky bohu v týlu té války. Ale bez řádného týlového zabezpečení se ani do boje nechodí.

Politici by si měli uvědomit, že by nás měli válkou provést a nikoliv se válkou provolit k dalšímu jedinému jejich cíli, kterým je dnes jen a jen dělení daní.

Problém je v tom, že dnes není na politickém poli žádný politik, která by šel s pravdou ven. On by možná šel, ale to by pak možná jeho kolega nebyl  od podzimu na radnici nebo v Senátu, protože ta naše volební selanka se hraje nikoliv na domácím hřišti měst, ale ve sdělovacích prostředcích a sociálních sítích, které jsou z podstaty asociální, protože cílem je virtuální realita, kterou ostatně Zuckerberg vidí jako cíl svého současného snažení.

Ptám se vás – chcete to ? Pokud jo tak vás varuji virtuální teplo neexistuje tak jako neexistuje virtuální zima. Tedy doporučuji se vrátit k realitě a ta je jen a jen v pravdě.

Prima dny                                                   Oto Kaděrka

Autor: Oto Kaděrka | čtvrtek 4.8.2022 22:17 | karma článku: 38,37 | přečteno: 3881x
  • Další články autora

Oto Kaděrka

Analýzou atentátu dojde asi ještě k většímu rozdělení

Nejsem negativista, to potvrdí ne jeden co mne zná. Ovšem tím jak se politickému establishmentu podařilo rozdělit politiku na správnou a správnou a tím zcela rozdrbat společnost jako takovou nevěřím, že dojde k poučení a změně.

18.5.2024 v 8:29 | Karma: 9,27 | Přečteno: 97x | Diskuse | Společnost

Oto Kaděrka

Normalizační daňový kapitalismus

Pro pána Jána co je to za hloupost si řekne nejeden z vás. A já s ním musím souhlasit, protože ty tři slova v nadpise k sobě prostě logicky nepatří. A jak by řekl Galileo „přece se točí“. Za mne jde jen o to jak dlouho.

10.5.2024 v 10:32 | Karma: 20,37 | Přečteno: 421x | Diskuse | Společnost

Oto Kaděrka

Kapitalismus napříště již jen v učebnicích

Jsem ročník 1963 a jsem rád, že mi bylo dáno zažít in natura co jsem se ve školách učil, že je špatné – tedy kapitalismus a že jsem v něm mohl prožít převážnou část svého produktivního života - žít.

9.4.2024 v 9:53 | Karma: 31,06 | Přečteno: 905x | Diskuse | Společnost

Oto Kaděrka

Kaderka a Pelta je jako káva a melta

Kdo alespoň trochu sleduje dění ve sportu tak jistě zaznamenal stávající problém předsedy tenisového svazu ve věci nakládání se státní dotací.

8.3.2024 v 13:54 | Karma: 28,22 | Přečteno: 1949x | Diskuse | Společnost

Oto Kaděrka

Zaostřeno jen na důchodce a zaměstnavatele

Tak mi to připadá, že bez důchodců se tato země nějak nemůže obejít. Ovšem co mi chybí zcela je pochopení podstaty vztahu zaměstnavatel-zaměstnanec-stát.

7.3.2024 v 10:22 | Karma: 19,50 | Přečteno: 690x | Diskuse | Společnost
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: 1 000 Kč na letenky díky Pelikan.cz

15. července 2024,  aktualizováno  22.7 8:34

Rádi létáte? Láká vás cestování po Evropě za pár stovek? Nebo se chcete vypravit někam dál a...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

VIDEO: Kapitán výletní lodi v Řecku spláchl vlnou turisty na pláži. Vyšetřují ho

23. července 2024  9:29

Nevyžádané dobrodružství na jinak poklidné dovolené zažili v sobotu turisté na pláži Agios Stefanos...

Rozvádím se, oznámila dubajská princezna na Instagramu manželovi a jeho milenkám

22. července 2024  9:36

Dubajská princezna Mahra (30) a její manžel šejk Mana Bin Mohammed Al Maktúm (25) se po loňské...

Obrana je i o mentálním nastavení celé země, řekl prezident Pavel na vládě

24. července 2024  6:48,  aktualizováno  17:55

Na jednání vlády překvapivě dorazil prezident Petr Pavel. Jednal s ní o zprávě o zajištění obrany....

Rekord nevydržel ani týden, u Hradce se řidič hnal rychlostí 191 km/h

24. července 2024  17:21

Další šofér přišel na Královéhradecku o řidičský průkaz kvůli příliš rychlé jízdě. Na silnici první...

Při požáru bytového domu v Jičíně zemřel muž, další dva lidé jsou vážně zraněni

23. července 2024  13:55,  aktualizováno  24.7 17:10

Dva záchranářské vrtulníky a sedm hasičských vozidel zasahovalo v úterý odpoledne u požáru bytového...

Na dálnici D5 náhle zemřel řidič. Než zkolaboval, stihl zastavit

24. července 2024  17:07

Ve středu odpoledne zasahovali záchranáři na 82. kilometru dálnice D5. Během jízdy zde náhle...

  • Počet článků 324
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1241x
už spíše starší (60) olomoučák , který poznal, že není lehké zůstat svůj :-)

Seznam rubrik