Dvojí rozum Světa

Kdyby existoval jen jeden rozum světa, tak už je Řecko z eurozony pryč , to si pište. To bylo bylo však moc jednoduché.

             Protože jeden rozum Světa už nějaký pátek není a nikdy už nebude bude se nadále špekulovat, jednat, mlžil a podmiňovat podmiňované a podmaňovat podmaněné. Ostatně ono jde jen o to podmaněné. Vždy se napřed setkají ministři financí, aby to probrali podle jejich rozumu, rozumu ekonomického. Obyčejně se nedohodnou, protože pokud mají ekonomické vzdělání , tak se ani na pokračování dohodnout nemohou, protože je to ekonomický nesmysl historicky ověřený a prověřený. Od padesátých let minulého století, ať nepíšu - pro mladé neuchopitelně od Války, Řecko jako stát krachl dvakrát či třikrát. A všichni to tam vždy přežili a Svět s nimi a ještě to všechny při levné dovolené bavilo. Takže to je ten rozum vypočitatelný a logicky doložitelný - ekonomický.

               Následně se pak schází předsedové Vlád. Tito pak besedují nad materiály, které jim jsou předloženy s argumenty matematicky ověřitelnými. Plus je plus, minus je minus a pravda jen zřejmá.Tedy se schází parta lidí, která má v popisu zejména se udržet u vesla, protože mít vliv na peníze daňových poplatníků ( o nic jiného dnes v politice ve Světě jistě nejde) je tak opojné a sebezavazující, že logika jde takřka vždy stranou. Takže se vymyslí další a další klička, jak věc nesprávným  rozhodnutím oddálit a to i obyčejně navzdory názoru těch o kterých se rozhoduje. Takže rozhoduje rozum politický, logicky vzato - spíše nerozum

               Pravda, kdyby to bylo tak jednoduché, jak je popsáno výše, bylo by to příjemné. Zatím jsem nikde nezaznamenal v taškařici kolem dění v Řecku dvě věci. Jedna je potvrzením lži a druhá je, dle mého vnímání této věci, pravdou. Nikdo ještě neřekl, že když se začalo "zachraňovat" Řecko, tak to bylo politické rozhodnutí, které obyčejně s dlouhodobého hlediska je u socialisticky vedených uskupení špatným -lživým. Druhé co mi chybí, je to, že nikde nikdo nepíše (možná se píše, ale ne na evropských serverech), jak se na případné záporné rozhodnutí těší vládce Kremlu. Jsem přesvědčen, že Putin má obrovskou radost z dění kolem Řecka, protože jistě by měl rád vliv na zemi, kterou v roce 1952 pod svá křídla vzalo NATO.

               Co je pro mne v tomto zadostiučiněním ? Osobně to, že když jsem házel lístek do urny s tím jak chci aby naše země byla svébytná, bylo tam EU - NE. A vedly mne k tomu zejména dvě skutečnosti a zkušenosti současně. Politická ta, že pokud jsme jako stát byly od roku 1999 členy NATO, mohu být v roce 2004 zcela v klidu. A ekonomicko-historická zkušenost, kdy mezi první a druhou válkou jsme se dostali na tu úroveň, že jsem se byli schopni proti válce opevnit , že to politika nedovolila vyzkoušet je věc druhá. A současně naše bytí po válce  v RVHP, kdy dodnes nemáme splaceny dluhy z našeho pobytu v socialistickém ekonomickém uskupení.  Ponaučení je zřejmé, když jste politicky ukotveni, ekonomicky se starejte sami (a tu možnost jsme měli a opakovat se nebude).Že Klaus byl venkoncem více socialismem vychovaným  politikem a ne ekonomem   je jeho podpisem na žádosti o přistoupení k EU zřejmé :-). Ale to už je jiná povídka.

               Pěkné prázdniny.

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Oto Kaděrka | neděle 12.7.2015 11:34 | karma článku: 9,45 | přečteno: 185x