Murphyho zákony – nezdá se vám, že začínají platit v poslední době čím dál důsledněji?

Zákon, že podávání kávy v letadle vyvolává turbulence, jsem si mnohokrát vyzkoušel na vlastní kůži. Těch politých košil! A to nemluvím o současné společnosti. V té Murphy nyní zjevně triumfuje, v chování politiků přímo exceluje!

Pěknou aplikací Murphyho zákona v Česku po posledních dvou volbách: Jestliže fakta neodpovídají teorii, je nutno fakta zavrhnout.

Rovněž hezkou konkrétní aplikací úplně základního Murphyho zákona přispěla ČSSD: Může-li se něco pokazit, Jaroslav Tvrdík to pokazí.

Prodejní síť Lidl formulovala nový postulát: Umazávání křesťanských křížků z kostelů vyvolává prudké zvyšování platů zaměstnanců.

Robert Fico nově přispěl k formulaci dalšího Murphyho zákona svou politikou rezolutního odmítání imigrantských kvót a zároveň (rovněž rezolutního) prosazování vstupu do tvrdého jádra Evropské unie: Rozložíš-li váhu těla na dvě židle, obě prasknou tím snadněji.

Heslo Nevolte Zemana, chová se protiústavně, funguje nejlépe měsíc po posledních volbách, jichž se dle Ústavy mohl Zeman zúčastnit.

Stranicky systémový Demokratický blok blokací nesystémových stran uvolňuje blokaci jejich spolupráce.

Pokud se v některé evropské zemi po volbách začnou dít opravdu velké věci, vyvolá to absolutní nezájem médií o dění v nich. Působením tohoto zákona proto třeba Rakousko a Itálie z médií zcela zmizely, našlápnuto má i Španělsko s Katalánskem.

Použití označení složeniny „veřejnoprávní“ u média způsobuje rozloženinu na „veřejnost“ a její „právo“ se dozvědět o financování tohoto média.

Pravdivost jiného Murphyho tvrzení potvrdil i Zdeněk Ondráček a vodní dělo Pohotovostního pluku na Palachově týdnu v lednu 1989: Teprve když ses osprchoval, zjistíš, že nemáš ručník. Já s manželkou jsme tenkrát včas utekli, ale mého kamaráda i s malou dcerkou vodním dělem smetli. Protože byl leden, byla potom dcerka velice otužilá. Zároveň ovšem pro parlamentní rokování na téma Obušku, z GIBSU ven, platí, že Kterýkoli jednoduchý problém se muže stát neřešitelným, jestliže se mu věnuje dostatečný počet zasedání. A to je zároveň můj lakonický příspěvek k diskusi na téma mlátička-mánička.

Všichni pracující přivítali zvýšení průměrné mzdy na 31 646 Kč a potvrzují Murphyho zákon, že: Sedíš-li jednou půlkou v ledu a druhou na rozpálených kamnech, je ti statisticky velmi příjemně.

O politicích více než o komkoli jiném platí, že Lidé se budou chovat rozumně tehdy a pouze tehdy, jestliže všechny ostatní možnosti již byly vyčerpány.
Babiš by si měl před úvahami o předčasných volbách zopakovat Murpyho: Nikdy neopakuj úspěšný pokus! Mayová po brexitu neposlechla.
Demonstrující anarchisté asi dobře znají Muryphyho postulát, že Chaos vytváří nové pracovní příležitosti. A pořadatelé demonstrací by také neměli zapomínat, že Rozvášněný dav se řídí tím nejhloupějším v davu.
A alespoň dvě zahraniční:

Vraždění jihoafrických bílých farmářů způsobuje tvrdou kritiku australského ministra vnitra za jeho  rasismus proti černochům.

Nazvete-li protivníka malým, tlustým a zvráceným, kterého v případě ohrožení zničíte (Trump) nebo ohavným zločincem, kterého korejský lid odsuzuje k smrti (Kim Čong-un), výrazně to urychlí vaše přátelské osobní setkání.
 

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Josef Prouza | pátek 16.3.2018 9:01 | karma článku: 29,86 | přečteno: 924x