Počasí setrvalé: většinou zataženo a bezvětří. Co si s tím pan Fiala počne?

Z toho žádnou zelenou elektřinu nevyrobí. Takovou zimu jsem snad ještě nezažil. Vynořuje se totiž problém: tatáž klima-změna (pokud opravdu existuje?), která nutí fanatiky propagovat soláry a vrtule – zároveň zabraňuje jejich... 

…účinnému užívání. Totiž jen ojediněle zasvítí slunce a zafouká vítr. Už jsem zde měl začátkem prosince příspěvek „Jaká zelená energie? Když celý podzim nesvítí slunce a nefouká vítr!“  To bylo zde na severozápadě Čech. Končil jsem ten příspěvek větou, že tady celý podzim na nějakou „sluneční a větrnou“ elektřinu vůbec, ale vůbec nebyly podmínky. Ta situace trvala tehdy tři měsíce.

Uplynuly další tři měsíce – a povětrnostní situace je setrvalá. Zase na východoněmecké TV uvádí (okouzlující) předpovědní „rosnička“, že zase uplynul další a další týden s nula hodinami slunečního svitu (v našem kraji jsou východoněmecké předpovědi ze Saska hodnověrnější než pražské). Vlastně za celou letošní zimu (září až únor, tj. za posledních 6 měsíců) bylo jen několik dnů jakž takž slunečných a vítr zafoukal jen pár dnů, ale když už zasvítí slunce, tak zase nefouká vítr, to bývá úplné bezvětří. Dokonce jednou asi dva dny foukala téměř vichřice, a to mám dojem, že vrtule se při vichřicích odstavují – i tak občas nějaká havaruje, jak na západních TV ukazují. Ony ty sklolaminátové listy délky kolem 60 metrů všechno nevydrží a lámou se.

Jinak bylo po celou zimu neobvykle teplo, téměř žádný sníh, stále zataženo. Toho si městští obyvatelé málo všímají, a politici, co si vozí zadky v autech, už vůbec ne. Po stoupající zelené hysterii jsem si toho začal bedlivěji všímat já. A do toho vláda diletantů chce budovat plochy na solární energii. K čemu, když slunce zasvitlo jen ojediněle. I ten vítr jen málokdy zafoukal.

Co když to bude setrvalý stav? Co na to meteorologové? Je si toho současná vláda národní pohromy vědoma? Anebo jen chce podporovat korupci a příživnictví všelijakých „solárních baronů“, kterým sotva záleží na nějaké skutečné produkci sluneční elektřiny, hlavně když potečou dotace na zamořování krajiny panely a vrtulemi.

Zná vůbec česká vláda český zeměpis? Sice lze očekávat, že na Moravě snad může trochu protahovat vítr od severu k jihu, nebo naopak, ale česká kotlina je od nepaměti lemována horami, takže nějaké setrvalé a energeticky vydatné větry v Čechách nelze vůbec očekávat. A také tu nebývají. To není jako na záběrech ze severního Německa, kde jsou celé lesy vrtulí a trvalé větry od moře. A pokud už u nás zafouká, tak to u nás bývají proměnlivé české větříky, chvíli fouká, chvíli ne, a pokud fouká, tak z různých směrů, a to vše je pro vrtule nepochybně málo vhodné (jak se budou vrtule natáčet při každém závanu pokaždé do jiného směru, to je mi úplně k smíchu). Přitom tahle vláda servilních lokajů Bruselu si dělá starosti, že ČR zaostává v produkci větrné a sluneční elektřiny (takže Fiala vůbec neví, o čem mluví), ale vůbec ta vláda nechápe, že uprostřed Evropy jen ojediněle zafouká vítr a po letošních zkušenostech ani nebude v zimě při stále zatažené obloze svítit slunce. Zato si tihle jelimánkové a poskokové Bruselu lichotí, že ve svaté věci ekologie prý „posunuli“ EU během půlročního předsedování o kus dál.

Fialová vláda diletantů se totiž příliš nechává ovlivňovat německými fanatiky ve věci „zelených energií“. Stále ještě čtu Tolstého, než ho novodobí Koniášové vyřadí z domácích knihoven (předpokládám, že z veřejných knihoven už vyřazen je), a ten se k Němcům vyjadřoval trefně už před 150 lety:

…Pfuel byl jedním z těch beznadějně, neochvějně sebevědomých lidí, jejichž sebejistota hraničí až s mučednictvím a jakými mohou být pouze Němci, zejména proto, že jen Němci bývají sebevědomí na základě nějaké abstraktní ideje, vědy, tj. domnělé dokonalé pravdy. Francouz bývá sebevědomý, poněvadž považuje sám sebe po stránce duševní i tělesné za neodolatelného a hodného zbožňování muži i ženami. Angličan bývá sebevědomý proto, že je příslušníkem nejlépe uspořádaného státu a že jako takový vždy ví, co má dělat a kromě toho ví, že vše, co jako Angličan dělá, je nepochybně správné. Ital je sebevědomý ve chvílích vzrušení, kdy zapomíná na sebe i ostatní. Rus naopak bývá sebevědomý proto, že nic nezná a ani znát nechce, protože nevěří, že by bylo možno něco poznat dokonale. Němec je sebevědomý hůř a neúprosněji než všichni ostatní a je také protivnější než ostatní, protože se domnívá, že zná pravdu, tj. vědu, kterou si sám vymyslil, ale která je pro něj absolutní pravdou…(doslovný citát z Vojny a míru).

A jak zde uvedla jedna inteligentní autorka (K.H.), má se rozšířit systém emisních povolenek. Bude platit každý, kdo si u pumpy načepuje benzín či naftu, nebo si plynem či uhlím zatopí. Rodí se však i radikálnější nápady. Rozšíření systému emisních povolenek má platit od roku 2027. Alespoň se tak pod vedením českého předsednictví dohodla Rada EU s Evropským parlamentem. Pokaždé, když se na unijní úrovni podařilo něco dojednat, tak to Fiala neopomněl prohlásit za „úspěch“ jeho vlády. Tentokrát se však moc nechlubil. Není divu. Znamená to totiž zdražování. U benzínu a nafty se odhaduje růst cen kolem 15 %, domácnosti, co používají na topení plyn, si připlatí až 20 %, a ty, co uhlí, téměř 70 % (U nás a v našem okolí žádná vesnice nemá plyn, topí se pevnými palivy a vaří se na PB nebo na elektřině). Ale autorka nadále uvedla: buďme k Petru Fialovi spravedliví. Na rozšíření systému povolenek se totiž dohodli „velcí kluci a holky z Bruselu“ a on jenom udělal to, co se mu řeklo. (Co také může servilní lokaj, který slouží cizím mocnostem, dělat?). Byl prý zato od vrchnosti i pochválen.

A tak musím konstatovat, že žádná komunistická vláda ke mně nechovala takové pohrdání, jako tahle fialová vláda bruselských slouhů a lokajů, tj. žádná komunistická vláda mne finančně nepostihovala za to, že si v zimě topím. To za komunistů panovala skutečná svoboda!, když si člověk mohl bez problémů a bez finančních postihů v zimě topit. A to nemluvím o byrokratické buseraci. Ale ta narůstá už přes 30 let. To obyvatelé měst možná příliš nepociťují (živnostníci?), ale na venkově je ten nárůst byrokratické buserace značný (chcete uříznout uschlou břízu na zahradě? – bez úředního povolení nelze, atd.).

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Josef Komárek | čtvrtek 2.3.2023 13:50 | karma článku: 32,15 | přečteno: 726x