Křesťanství a víra VII. - Jak se můžete stát křesťanem? Evangelium.

Spasení je od Boha nabízeno zdarma v Evangeliu (dobré zprávě) i tomu nejhoršímu člověku. Mnozí se můžou ptát: Pokud přijmu Ježíše Krista za svého Boha, musím chodit do kostela? Musím se denně modlit? Musím platit desátky? 

Jedinou odpovědí je: Nemusíte! Evangelium je naprosto jednoduché a srozumitelné:

  • Bůh existuje!
  • Bůh Vás miluje a má pro Váš život dobrý plán. Chce vstoupit i do vašeho života, odpustit Vám Vaše hříchy a dát Vám moc žít plným životem, kterým jste zatím žít nemohli.
  • Každý člověk je hříšný, proto nelze dojít k spasení dobrými skutky. Hříšní lidé zemřou nejen fyzicky, ale nakonec i duchovně.
  • Ježíš Kristus zemřel za Vaše hříchy, abyste mohli být spaseni. Nikdo nedojde spasení, jen skrze Ježíše Krista! Neexistuje jiná cesta!

Pokud upřímně vyznáte, že jste hříšní lidé a uznáte Ježíše Krista svým spasitelem, budete spaseni! Tak jednoduché je Evangelium a cesta ke spáse! Pokud jste se rozhodli, že chcete být spaseni, tak:

  • Přiznejte sami sobě, že jste hříšní lidé, a že jedině Ježíš Kristus Vás může zachránit.
  • Učiňte pokání (přiznejte si, že jste ve svém životě chybovali), odvraťte se od svého předchozího hříšného života a žijte plně s Bohem.
  • Věřte, že Ježíš Kristus zemřel na kříži a vstal z mrtvých, aby zaplatil za vaše hříchy a aby vás spasil.

Můžete tak učinit například těmito slovy:

Vyznávám ti Ježíši Kriste, že jsem hříšník. Věřím, že jsi na kříži zemřel za moje hříchy, a že jsi vstal z mrtvých pro moje spasení. Přijímám tě jako svého Boha a spasitele. Amen.

Slovem Amen vyjadřujete, že to co říkáte je pravda. Pokud jste se upřímně modlili tuto modlitbu víry, tak si můžete být jisti, že Ježíš Kristus vstoupil do vašeho života a stal se vaším spasitelem. Tento nový stav bude pro Vás naprosto hmatatelný. Nebude to pouze tak, že budete doufat a myslet si, že Bůh existuje, ale budete již navždy Vědět, že Bůh existuje. Něco ve Vás se zásadně změní. Křesťané označují tuto změnu slovem "obrácení". Po svém obrácení bychom se měli nechat pokřtít. Křtem stvrzujeme svou smlouvu mezi námi a Bohem. Křest vodou je tedy možný až po uvěření a vyznání Ježíše Krista za svého spasitele. Podle Bible je možný pouze jeden druh vodního křtu – ponořením celého člověka pod vodu. Starý hříšný člověk tak umírá a po vynoření se rodí nový člověk.

Po znovuzrození jste novou bytostí a našim Otcem je Bůh. Vyznáním víry však vaše cesta nekončí, ale začíná. Kromě zanechání předchozího špatného života je dobré s Bohem i pravidelně rozmlouvat ve Vaší modlitbě. Vše, co je potřeba o Bohu vědět, se dozvíte v Bibli. Také je dobré najít si skupinu křesťanů - církev, se kterými si budete rozumět a se kterými můžete bez obav diskutovat o Bohu a o věcech, které vám nejsou příliš jasné.

Pokud stále nevíte, zda byste mohli uznat, že Bůh existuje, tak ho zkuste hledat. Upřímně hledající člověk Boha nalezne, to vám garantuji. Říkám to na základě osobní zkušenosti a svědectví dalších stamiliónů lidí, kteří se svobodně ve své dospělosti rozhodli Boha následovat. S hledáním vám např. můžou pomoci i články, které budu psát na tomto blogu.

Tento článek je součástí seriálu "Křesťanství a víra" vycházejícího na tomto blogu v tomto pořadí: 1. Existuje Bůh? 2. Kdo je Bůh? 3. Proč je na světě tolik zla? 4. Proč číst Bibli? 5. Je křesťanství jedinečné náboženství? 6. Po fyzické smrti – nebe nebo peklo? 7. Jak se můžete stát křesťanem? Evangelium 8. Má smysl v 21. století chodit do církve? 9. Kdo je a kdo není křesťan? 10. Křesťané na ledu 11. Historie "církve" a křesťanství 12. Reformace církve 13. "Divoký" rozvod státu a církve 14. Jak jsem se stal křesťanem?

Další seriály na tomto blogu:

Evoluce nebo stvoření

Čeští páni

Autor: Josef Chaloupka | čtvrtek 1.12.2016 9:55 | karma článku: 19,34 | přečteno: 696x

Další články autora

Josef Chaloupka

Blaničtí rytíři přišli s odvážnou vědeckou teorií o původu Covid-19

Opatření proti Covid-19 se již postupně uvolňují. Jak by to však vypadalo před dvěma měsíci, kdyby nás neochránila nařízení vlády, ale Blaničtí rytíři?

20.5.2020 v 10:30 | Karma: 15,40 | Přečteno: 649x | Společnost

Josef Chaloupka

Tak šel čas s Covid-19

První zprávy o koronaviru v Číně jsem zahlédl na zpravodajských serverech někdy koncem prosince 2019. Od ledna začalo zpráv přibývat. Koncem února už bylo jasné, že nový koronavirus ovlivní život i v ČR.

12.5.2020 v 11:49 | Karma: 8,12 | Přečteno: 377x | Společnost

Josef Chaloupka

(Ne)křesťanské Vánoce

Jsou Vánoce křesťanský svátek? Narodil se Ježíš Kristus 24. nebo 25.12. v roce 0? Cítíte se o Vánocích osaměle? Možná to jsou naprosto nesourodé otázky, ale následující vánoční článek se bude věnovat především těmto tématům.

31.12.2017 v 14:45 | Karma: 13,42 | Přečteno: 528x | Společnost

Josef Chaloupka

Křesťanství - náboženství nebo opravdová víra?

Každý již někdy slyšel o křesťanech a o křesťanství. V naší společnosti je však obraz toho, co křesťanství představuje, silně zdeformován. Křesťanství ve své podstatě není náboženství, ale je to osobní víra a osobní zkušenost.

15.11.2017 v 12:44 | Karma: 18,66 | Přečteno: 1012x | Společnost

Josef Chaloupka

Křesťanští indiáni v amazonském pralese

Průměrný desetiletý skaut by se asi dokázal na cestu do divočiny připravit lépe než Bruce Olson, misionář, který se jen s pouhým nadšením vydal do Jižní Ameriky, bez peněz, zásob nebo znalosti jazyka.

13.7.2017 v 9:25 | Karma: 17,04 | Přečteno: 521x | Společnost

Nejčtenější

„Ty jsi bezva chlap, já ti dám zadarmo.“ Fotograf vzpomíná na hříšné devadesátky

27. dubna 2025  16:27

Fotil sametovou revoluci i dusno pozdní normalizace. Teď Jaroslav Kučera vydává knihu Sex po...

Poslední týden na daňové přiznání za rok 2024 online. Jak na to?

25. dubna 2025  9:05

Nejen podnikatelé, drobní živnostníci a osoby samostatně výdělečně činné musí podat daňové...

Po rychlé jízdě zemřel řidič v hořícím autě. Turek spekuluje o krvi na rukou médií

21. dubna 2025  18:19

Hasiči v Brně v pondělí našli v hořícím voze mrtvého muže. Podle prvotních informací jel vůz po...

Španělsko a Portugalsko paralyzoval blackout. Sánchez vyhlásil stav nouze

28. dubna 2025  13:51,  aktualizováno  21:26

Celé pevninské Španělsko a Portugalsko v pondělí po poledni postihl rozsáhlý výpadek proudu....

Papež František zemřel. Bojoval s nemocemi, bylo mu 88 let

21. dubna 2025,  aktualizováno  12:07

Papež František v pondělí ráno zemřel. „Drazí bratři a sestry, s hlubokým smutkem musím oznámit...

„Naprosto nemyslitelné.“ Ředitele Součka kritizuje také vedení zpravodajství ČT

29. dubna 2025  8:56

Vedení Redakce zpravodajství a publicistiky České televize (ČT) se na pondělní schůzce s generálním...

Španělsko obnovilo dodávky energie, na železnici ale přetrvávají velké problémy

29. dubna 2025  8:14

Dodávky elektrické energie ve Španělsku, které v pondělí zasáhl celostátní výpadek proudu, jsou z...

Nevídaný obrat. Kanadští liberálové byli na odpis, po útocích Trumpa slaví vítězství

29. dubna 2025  5:59,  aktualizováno  7:41

V kanadských předčasných volbách zvítězila vládnoucí Liberální strana premiéra Marka Carneyho,...

Amnesty International kritizuje Česko za vývoz zbraní i Okamurovu kampaň

29. dubna 2025  7:29

Mezinárodní organizace Amnesty International (AI) poukazuje ve své výroční zprávě na několik...

  • Počet článků 59
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 906x
Pracuji jako pedagogický a vědecko-výzkumný pracovník v oboru Informační technologie na vysoké škole. V roce 2009 jsem uvěřil v Boha – Ježíše Krista. Dnes naprosto jasně VÍM, že Bůh existuje. Vzhledem k mému vzdělání tato informace lidi v mém okolí fascinuje. Jak může v 21. století vzdělaný člověk věřit v Boha? Ve svém blogu bych se chtěl věnovat otázkám víry a vědy a ukázat lidem, že věřící člověk nemusí spáchat intelektuální sebevraždu.

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.