Protizemanovská klika trpí zoufalým nedostatkem osobností.

3. prosince 1979 bylo desáté výročí smrti Františka Kriegela, velmi to rozporuplné osobnosti. Celoživotní komunista nakonec při jednáních v Moskvě "zachránil" čest Československa, protože Moskevské protokoly nepodepsal.

Každý z nás mám v životě své světlejší a tmavší chvilky a otázku, zda František Kriegel, tím jedním aktem nepodpisu, odčinil svůj celý život zuřivého komunisty neumím zodpovědět.

Nevím, neodvažuji se soudit. Nicméně, k tomu desátému jeho výročí úmrtí se konala celkem významná vzpomínková slavnost.

Bylo to na Motolském hřbitově, který v kopci malebně rámuje Motolské krematoriu. A já, v rámci svých služebních povinností, jsem do svého skvělého (tehdy) žigulíčka kombi naložil celý reportážní štáb BBC.

A jak jsme zaparkovali, tak nedaleko nás přisvištěla Škoda 105/120 a z ní se hrnul tehdy velmi populární disident Jiří Ruml, kterého jsem anglickému reportérovi ukázal, ale ten neměl naprosto žádný zájem. A najednou se ze skupiny kolem J.Rumla oddělil jakýsi přerostlý Bimbo.

Přistoupil ke mně a prohlásil asi toto: "Já jsem Miloš Zeman, ten, který napsal ten článek do Technického týdeníku". Tak jsem to tomu anglánovi zase přeložil a on opět projevil nulový zájem. A my šli natáčet, jak se u hrobu Františka Kriegela shromáždil dav asi 100 lidí.

Tak to bylo jen na ukázku, jak se Miloš Zeman dokáže vetřít, a prý to tehdy na Letné bylo ještě daleko horší. Dav prý ukázněně čekal, až na něj přijde řada, ale přišel Miloš Zeman, všechny předběhl, řečníka odstrčil a začal mluvit sám.

A problém Zemanobijců je prostě ten, že proti němu nemají žádnou odpovídající těžkou váhu. To, co se v té skupině "Dnes na Staromáku zatneme Bradyho a oslavíme Zemana" vyskytuje, nemůže s Milošem Zemanem vůbec soupeřit. Nikoho takového z té skupiny prostě neznám.

A zcela jistě existuje velká řada osobností z vědy, kultury, umění, medicíny a podobně, kteří by, kdyby byli hodnoceni nezávislou porotou, hladce Zemana přehráli. Ale, je to totéž, jakože ten, kdo uspěje v testech, nemusí ještě uspět v praxi.

A ještě jedna věc. Již od roku 1920 máme volby všeobecné, přímé, rovné a tajné a z toho samozřejmě plyne, že hlas kteréhokoli opilého vidláka se sklonem k pedofilii má stejnou váhu jako hlas Matky Terezy. personifikované třeba Annou K neboli Lucianou Krejcarovou.

To je prostě ten háček a podobný háček fungoval i při Brexitu. Takže, moje prognóza je velmi jednoduchá. To, co dělá pravdoláska je, přesvědčování přesvědčených. Jako když kdysi, ve Spojených státech agitovaly aktivistky za prohibici.

Podařilo se jim snad přesvědčit tu masu mužů, která chlastala? Ani náhodou, ti chlastali stejně dál a možná daleko víc. Podařilo se jim přesvědčit politiky a bylo by asi velmi snadné tímto vším kraválem přesvědčit Parlament, aby Zemana podruhé nevolil.

Ovšem, přesvědčit omezený počet podplatitelných politiků, jej daleko snazší, než přesvědčit milióny voličů. A nevím, nevím, jestli se dnes na Staromáku podaří přesvědčit, alespoň jedno procento Zemanových voličů, aby změnili dres.

A taky, aby jim to do voleb vydrželo. Takže, mnoho štěstí, drazí pravdoláskaři. Nefalšovanou legraci, prezentovanou přímým přenosem, nemůže nic nahradit a možná uspějete lépe, než Star Dance.

 

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Jiří Hermánek | pátek 28.10.2016 13:15 | karma článku: 36,14 | přečteno: 1514x