Můj strýc a kmotr (Godfather, il Padrino) utýral se svými kamarády nevinného esesáka

Ani vlastně nevím, zda K.H.Frank byl esesákem a také to pro tento blog není podstatné. Podstatné je pouze to, že velký vůdce německého národa, Adolf Hitler nám v letech 1938 a 1939 poskytl nebytnou ochranu před rozpínavým SSSR.

Dobře věděl, že v nedaleké budoucnosti, pouhých třicet let od té chvíle nás SSSR, jak také samozřejmě bylo, v jeho agresivní povaze, přijede s tanky a děly, co ale Vyčítalovy písně nepěly, poučit, jak se staví sen. Tedy nedemokratický socialismus.

Události měly rychlý spád. Nejprve proradné Polsko zlikvidovalo německou mírumilovnou církevní stanici v Gleiwitz a všechny řeholní sestry tam nejprve znásilnilo a posléze povraždilo. A velkému humanistovi, Adolfu Hitlerovi, nezbylo nic jiného, než s mírumilovnou ratolestí Poláky přesvědčit o nevhodnosti jejich počínání.

K další dramatické události pak došlo 22. června, kdy věrolomný sovětský diktátor gruzínského původu Josif Visarijonovič Džugašvili-Stalin věrolomně přepadl mírumilovný německý Wehrmacht, který byl na Východě Německa připraven pomoci se žňovými pracemi.

To ovšem Adolfa Hitlera již rozlítilo, zahodil vavřínovou ratolest a zatroubil do boje. Ovšem, jeho klimatologové viděli tak daleko do budoucna, že mu předpovídali, podle Al Gora, v lednu u Stalingradu, mírné noční mrazíky. s teplotami přes den okolo 5° nad nulou.

Až teprve v roce 1945 bylo celému světu jasné, proč se SSSR odhodlal v červnu 1941 přepadu tabulkově silnějšího Německa. Byla to nesmírná touha Džugašviliho a jeho poskoků podrobit si střední a Východní Evropu a tato touha stála sovětský lid 20 miliónů obětí, zatímco tyran Stalin snídal v Kremlu herinka a zapíjel ho vždy stakanem vodky.

Německá humanitární mise, která u nás v letech 1939-1945 utrpěla při této své činnosti značné ztráty. Její vedoucí činitel, humanitární pracovník, předseda sdružení "Německo v tísni" Reinhard Heydrich byl zbabělými československými parašutisty v roce 1942 zákeřně zavražděn  .

A K.H.Frank, velký to lidumil, milovník kultury a knih se zdráhal vzít na sebe jakoukoli odpovědnost, samozřejmě, kromě nabídky veřejných knihoven. Ale marně. Jeho oddanost liberálnímu německému národu a jeho vůdci se mu nakonec nevyplatila.

V inscenovaném procesu, kdy proti němu vypovídali podplacení svědci, kteří lhali jednak o jídelníčku v koncentračním táboru Terezín - maso bylo jen třikrát týdně a pak také o nesprávně pochopené přípravě polí na ozimy a to jak v Lidicích a Ležákách.

A proti protestům celého světa, kdy dokonce Mahatmá Gandhí poslal do Prahy poselství: "Pravda a láska vždy zvítězí nad šibenicí a nenávistí", byl K.H.Frank zcela v rozporu s mezinárodním právem odsouzen k trestu smrti a 22.května 1946 v mladistvém věku 48 let popraven.

Takže, komu by se snad zdálo, že jsem se již definitivně zbláznil, tak si prosím přečtěte tento článek, kterým se jeho autor Jan Ziegler vlísává do přízně ruského cara Putina:

Německý poručík se omlouval za okupaci

16. 03. 2017 18:01:04Tato událost je dnes přesně sedmdesát osm let stará a dokazuje, že historie není černobílá. V roce 1939 k nám přišli slušní vojáci Wehrmachtu a naopak v roce 1945 k nám s Rudou armádou dorazila i pořádná verbež.Zdroj: http://ziegler.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=593156

A také je třeba se zmínit, proč mě to téma vůbec napadlo. Můj strýc a kmotr se totiž jmenoval Jiří Roubal

Roubal, Jiří: Český národ soudí K.H. Franka, 1947 - Můj antikvariát

muj-antikvariat.cz/kniha/cesky-narod-soudi-k-h-franka-roubal-jiri-19472 knihy na prodej: Roubal, Jiří:Český národ soudí K.H. Franka, 1947. Ceny 100 - 199 Kč v 2 antikvariátech.

Autor: Jiří Hermánek | pátek 17.3.2017 14:40 | karma článku: 31,06 | přečteno: 1350x

Další články autora

Jiří Hermánek

Mé milované plynové autíčko má dnes 18. narozeníčko a dostalo papáníčko

Já osobně si myslím, že dva chlapi se lépe shodnou na ženský, než na autě. Má to více důvodů, ale ten hlavní jen, že ji má a nikdo předem neví, co ho vlastně čeká. A když to klapne, tak se mu kamarádi diví.

29.11.2017 v 13:41 | Karma: 8,67 | Přečteno: 539x | Diskuse | Společnost

Jiří Hermánek

Všechny ty dívky a ženy, co jsem s nimi nespal...

Námět na tento článek mě napadl v hostinci U Lenina (Lenin je vJečný). Kamarád Mirek se zpozdil, protože si v hlavě špatně srovnal hodiny. Místo příchod 12:30 si nastavil odchod ve 12:30.

21.11.2017 v 15:44 | Karma: 8,28 | Přečteno: 461x | Diskuse | Společnost

Jiří Hermánek

Kameňáci a Paul Viti. Tak různí a přece stejní - čistokrevná sranda

Dostal jsem do nevůle lidí, kteří se domnívají, že film má jakýsi vyšší smysl. Někdy, občas. Film ale je prostředkem k pobavení národa a k vydělávání peněz. Ničím jiným film není. A občas také může být propagandisticky zneužit.

6.10.2017 v 11:00 | Karma: 10,54 | Přečteno: 306x | Diskuse | Společnost

Jiří Hermánek

Selhaly brzdy? Ne, selhal řidič amatér

Jako přes kopírák se čas od času objeví zpráva a často i tragédie československého a později českého autobusu v cizině. Konkrétně v cizině, v horách. Ať v Rakousku, to nejčastěji, ale i jinde. V Itálii, ve Francii a podobně.

5.8.2017 v 19:32 | Karma: 16,39 | Přečteno: 322x | Diskuse | Společnost

Jiří Hermánek

Strategická triáda prezidenta Miloše Zemana

Klasická strategická triáda jsou jaderné rakety, jaderné ponorky a strategické bombardéry. Mohu se samozřejmě i trochu mýlit a třeba by mě opravil náš NATO generál Petr Pavel, který kdysi jako člen KSČ hájil naší vlast.

1.7.2017 v 9:00 | Karma: 21,28 | Přečteno: 450x | Diskuse | Společnost

Nejčtenější

„Ty jsi bezva chlap, já ti dám zadarmo.“ Fotograf vzpomíná na hříšné devadesátky

27. dubna 2025  16:27

Fotil sametovou revoluci i dusno pozdní normalizace. Teď Jaroslav Kučera vydává knihu Sex po...

Poslední týden na daňové přiznání za rok 2024 online. Jak na to?

25. dubna 2025  9:05

Nejen podnikatelé, drobní živnostníci a osoby samostatně výdělečně činné musí podat daňové...

Po rychlé jízdě zemřel řidič v hořícím autě. Turek spekuluje o krvi na rukou médií

21. dubna 2025  18:19

Hasiči v Brně v pondělí našli v hořícím voze mrtvého muže. Podle prvotních informací jel vůz po...

Španělsko a Portugalsko paralyzoval blackout. Sánchez vyhlásil stav nouze

28. dubna 2025  13:51,  aktualizováno  21:26

Celé pevninské Španělsko a Portugalsko v pondělí po poledni postihl rozsáhlý výpadek proudu....

Papež František zemřel. Bojoval s nemocemi, bylo mu 88 let

21. dubna 2025,  aktualizováno  12:07

Papež František v pondělí ráno zemřel. „Drazí bratři a sestry, s hlubokým smutkem musím oznámit...

Za digitalizaci stavebního řízení bonus 250 tisíc. Krajský úřad odměny tajil

29. dubna 2025

Premium Bývalý hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek, dnes ministr pro místní rozvoj (za STAN), loni...

Soud projedná odvolání psychiatra Cimického. Má jít na pět let do vězení

29. dubna 2025  10:40

Městský soud v Praze v úterý ve 13 hodin projedná odvolání psychiatra Jana Cimického, který je...

Bílý dům zmírní cla uvalená na automobilový průmysl, píše americký list

29. dubna 2025  10:36

Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa v úterý zmírní dopad svých cel na automobilové...

Amnesty International kritizuje Česko za vývoz zbraní i Okamurovu kampaň

29. dubna 2025  7:29,  aktualizováno  10:34

Mezinárodní organizace Amnesty International (AI) poukazuje ve výroční zprávě na několik problémů v...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

  • Počet článků 2237
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1363x
Inženýr v důchodovém věku, který si důchod krátí psaním krátkých a dlouhých blogů a pozorováním "cvrkotu" kolem.
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.