Ať Putinovi ten trpaslík vyroste...

Nemyslím, že by Vladimír Vladimirovič Putin měl nějakou vlastní zahrádku, na které by se realizoval, To spíš si bude hrát na supermana, naposled v kokpitu F1. Nevím, asi vůbec nikdo zde s pilotováním F1 zkušenost nemá, ale pokud to byla pravá formule a on ji zvládl, tak klobouk dolů. Prostě to asi v nějakém směru bude ten ruský superman, kterého jeho národ zbožňuje.

A platí zde úměra nepřímá, neboli: Čím víc nějaký sovětský či ruský vůdce Západem milován (viz Gorbačov), tak tím víc je ruským národem nenáviděn a opovrhován.

A čím víc Západ opovrhuje a nenávidí nějakého ruského vůdce, tím víc je svým národem milován.

Ono to samozřejmě není ani náhodné a ani samoúčelné. Milovali jsme Gorbačova, protože jsme se cítili býti již Západem, sdílet jeho slasti a strasti a silný Sovětský svaz nám v tom bránil.

Říká se, že Reagan SSSR uzbrojil, ale ona to byla spíš finta než skutečné uzbrojení. Reagan se začal prsit hvězdnými válkami, Sověti mu to sežrali. Ale Reagan měl jen koncept, žádnou hotovou obrannou síť.

Samozřejmě, nikdo nám dnes nepoví, v jakém stavu se systém ničení nepřátelských raket ještě na jejich dráze nachází, ale, že by byl naprosto neprůchodný, o tom si dovolím laicky pochybovat.

Anglický spisovatel A.C.Clarke (Odysea 2001) sloužil za války u radarů RAF. A po válce si přihlásil patent na celosvětový telekomunikační systém na principu geostacionárních družic.

Dnes běžná věc, tehdy nerealizovatelné. A Britský patentový úřad vyžadoval u každého patentu funkční vzorek, což A.C.Clarke nedodal a patent nedostal. A proč to píšu? Protože asi v tom samém stádiu, tedy návrhu na rýsovacích počítačových prknech byly ty hvězdné války.

Nás všechny, nebo alespoň převážnou většinu z nás, pád SSSR velmi potěšil. Nastoupili jsme „novou“ cestu. Jak byla opravdu nová nevím, ale personálně zcela určitě ne. Ovšem, jisté výdobytky kapitalismu máme. Demokracie ve sdělovacích prostředcích to ale není.

Nejsem sám, kdo si toho všiml. František Kubásek to v článku Rusko může za všechno… vystihl poměrně velmi dobře. Prostě, co udělá Rusko a hlavně Putin, je špatně. Tedy alespoň podle našich médií.

Už to vyšilování kvůli těm výtržnicím mnohé naznačilo. Pak byl chvíli relativní klid, nic tak masového se nedělo, ale s Olympiádou v Soči? To byly orgie antirusismu a antiputinismu. Nesnesitelné.

Ne, že bych Putina a Rusko nějak moc zbožňoval, ale poslouchat ty neustálé, naprogramované a povinné žvásty, jak je v Soči vše předražené a špatné a vůbec, tak to bylo s prominutím na zvracení.

Nějaká nová silnice tam v horách stála pěkný balík. Už si nepamatuji, možná $400,000,000 USD, což je hodně. Ale copak my tady jezdíme do USA zkoumat, kolik kde stál jaký kus nové dálnice a kdo se na tom nakapsoval?

A v Itálii? Tam ze silnic žije mafie. Ale jednak to je opravdu vnitřní věci každého státu, jak má drahé silnice (my je také levné nemáme) a zadruhé, tu silnici přece po Olympiádě nezboří a bude sloužit dál, že?

A to vše samozřejmě vyvrcholilo Ukrajinskou občanskou válkou. Každá ze stran se na ni samozřejmě dívá jinak, ale ve Španělské občanské válce také bojovali dobrovolníci a nikdo se tomu nedivil.

Francouz, Angličan, Čech po boku Španělů. No a tady prostě bojovali a teď si buď berou oddechový čas nebo se těší na mír, Rusové vedle Rusů. Jistěže je to špatně, že to tam je takto pomíchané, ale kdo najde spravedlivé řešení?

P.S. Já jsem bytostně přesvědčen, že odlehčený (tedy bez bomb) SU-25 by to dopravní éro hravě sestřelil. Zvláště pak proto, že námitky proti tomu jsou žvásty. Žádný hlavní konstruktér těch letadel, člověk jménem Suchoj, neexistoval.

Jmenoval se Michail Simonov a zemřel v březnu 2011.

„Moskva - V Moskvě dnes ve věku 82 let zemřel významný letecký konstruktér Michail Simonov, tvůrce známých bitevních letounů Suchoj. Je považován za otce stíhacího bombardéru Su-27, nejlepšího bojového letounu ruské výroby. Významný podíl měl i na adaptaci ruského leteckého průmyslu na nové ekonomické podmínky po rozpadu Sovětského svazu.“

Tím ale nechci říci, že bombardér SU-25 to letadlo opravdu sestřelil. To jen někdo neporozuměl mému psanému textu. Prostě nepíši pro polovzdělance.

Oprava: Poslední věta o leteckém konstruktérovi Suchoj byla míněna tak, že v době našich diskuzí, kdy s ním bylo operováno, neexistoval.
Práce kvapná, málo platná.

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Jiří Hermánek | úterý 21.10.2014 11:45 | karma článku: 25,92 | přečteno: 1147x